Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: Gostun - Kumanica
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Interesuje me da li neko ima zapis ili nesto za mesto Gostun - Kumanica. Znam mesto gde je pre cetrdeset godina izvadjen kazan, postoji mogucnost da ima jos ostava. Poznajem taj teren ako je neko za saradnju!

danilo

Koja kamenica gde se nalazi?ako je jug srbije tacnije dimitrovgrad onda mogu i da pomognem
Danilo, mislim na Kumanicu koja se nalaz blizu granice sa Crnom gorom!

grotagold

(07-08-2014, 11:35 AM)patuljak link Piše: [ -> ]Interesuje me da li neko ima zapis ili nesto za mesto Gostun - Kumanica. Znam mesto gde je pre cetrdeset godina izvadjen kazan, postoji mogucnost da ima jos ostava. Poznajem taj teren ako je neko za saradnju!

Taj kazan je izvadjen ispred samog manastira kada se sredjivala obala od pruge Beograd-Bar.
Tako je Grotagold!
Po prvobitnom projektu trasa pruge Beograd – Bar trebala je preci preko temelja tada porusenog manastita ( namerno ili slucajno zakljucite sami ) U zadnjem casu projekat je promenjen, pruga je pomerena za sest metara!
Ceo taj teren je veoma zanimljiv,  pominje se da su hajduci boravili u tom kraju!
Manastir Kumanica
Poznat po svojim isceliteljskim mocima I lekovitom vodom, neki ga nazivaju I mestom gde su cuda moguca! Mesto gde dolaze da bi se izlecili jednako I pravoslavci I muslimani. Po legendi mosti Svetog Save pred najezdom turaka sklonjene u zadnjem casu u ovaj manastir ( gde se I dalje cuvaju )  a turci u ne znanju na Vracaru spalili necije tudje ostatke!
Kolege ako budete ovuda prolazili obavezno posetite!