Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: nesto negde gleda I jos nesto
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Treba mi objasnenje za ovaj znak
;D Ovo sigurno je neki umetnik slikao

Ali Baba

колега потърси около други знаци или по камака,да са правени от човешка ръка.това прилича на нещо,но трябва да има друг знак да потвърди че има около картофи оставени.можеш да провериш с добър багетис или силна техника поздрави и успех на  всички колеги.
Kolega, fala na odgovor, kicma izmestiv so kamenov, golem e, bageti vrtat na nego ama I sam znaes tie tehniki kako se, nisto dodeka detektor ne svirne, odprilika znam sto I kade, no mi treba mislenje od iskusni kolegi. Eve uste sliki.
Ako moze pomos???

APIS

Ti kolega najbolje znas ti si bio na lice mesta.Medjutim meni to drugacije izgleda.Gledajuci sliku na njoj je covecija glava i na nju kapa.Na kapu ima nesto kao cup.A glava gleda u dva krsta.Jedan veci uz samu glavu i drugi manji gledajuciodavde sliku ulevo od veceg skoro do ivice kamena.

Ali Baba

(24-04-2014, 01:58 PM)kaligula link Piše: [ -> ]Kolega, fala na odgovor, kicma izmestiv so kamenov, golem e, bageti vrtat na nego ama I sam znaes tie tehniki kako se, nisto dodeka detektor ne svirne, odprilika znam sto I kade, no mi treba mislenje od iskusni kolegi. Eve uste sliki.

колега каде си пуснал още  знаци, аз не  ги виждам.

karma

kaligula  ako  nekoj  go  zakopal  sam  sam ce  go  izvadis    ama  ako  bile  povise ?
Ne sum veke vo forma za ovieraboti, padnat sum psihofizicki, moze da e magija, ako moze nekoj neka pomaga.