Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: Razocarenje :(
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2

Skullar

Da ne duzim puno, nasao sam dve stare bombe u jednoj napustenoj kuci u selu, a isao sam po prici da u tom podrumu ima par zlatnika negde zakopano. Bile su zavijene u nekakvom platnu izmedju 2 daske i zatrpane na dubini od oko 30-ak cm,mozda malo manje.Toliko sam se obradovao kada sam dosao do tog platna iza daske misleci da sam ubo bingo kad ono  :o Ako iko zna koliko su stare neka napise nesto vise o njima, i sta da radim ja sa njima uopste?  ;D


[Slika: 7je8.jpg]

[Slika: k343.jpg]

grotagold

Verovatno ima ovde clanova koji se secaju jednog slicnog nalaza i jednog "saveta" drugog kolege koji ga je savetovao da je u bombi ulje i da je lagano na vatri zagreje pa da izvadi to ulje. Nastala je panika i jedva smo stigli da dojavimo kolegi da se ne igra glavom i da bombu prijavi policiji a gospodin sa savetom da se u vatri greju bombe "ostao uvredjen" i napustio forum. Sami procenite sta je moglo da se desi.
KOLEGA....NEIGRAJ SE GLAVOM I POD HITNO PREDAJ BOMBE ONOME KO ZNA KAKO CE DA POSTUPI BEZBEDNO SA NJIMA  !!!

Skullar

Ma nisam lud da ih grejem na vatri, a i taj je jos veca "budala" ako je stvarno hteo da ih zagreva. Malo sam sinoc trazio po netu i cini mi se da su ove bombe napravljene 1913 a naziv im je nemacko jaje,mada ima vise vrsta koliko vidim samo sam na dve slike nasao bas ovu. Videcu sta cu sa njima,kad bi nasao nekog ko moze da ih deaktivira  ili kako to vec ide, pa da ih zadrzim. Nisu u tako losem stanju na jednoj se cak cep odvija lagano,nisam ga odvijao samo sam probao levo desno.

sale67

BOZE , BOZE probao levo desno pa dali si ti kolega normalan i dali si upucen u to da su neke bombe pravljene sa namerom da eksplodiraju a da se ne aktivira detonaciona kapsula.Nosi to u SUP i bezi glavom bez obzira.
(25-03-2014, 11:16 AM)Skullar link Piše: [ -> ]Ma nisam lud da ih grejem na vatri, a i taj je jos veca "budala" ako je stvarno hteo da ih zagreva. Malo sam sinoc trazio po netu i cini mi se da su ove bombe napravljene 1913 a naziv im je nemacko jaje,mada ima vise vrsta koliko vidim samo sam na dve slike nasao bas ovu. Videcu sta cu sa njima,kad bi nasao nekog ko moze da ih deaktivira  ili kako to vec ide, pa da ih zadrzim. Nisu u tako losem stanju na jednoj se cak cep odvija lagano,nisam ga odvijao samo sam probao levo desno.
Kolega nije cep problem,problem je upaljac/detonator ili sta vec,PRAVILO JE DA SE TE STVARI UNISTAVAJU NA LICU MESTA!!! (jeste da su male sanse da eksplodira,ako moze upaljac/detonator da se odvije lagano-ali ni strucnjaci (mineri i pirotehnicari ) se "NEIGRAJU" SA TIM-ISKLJUCIVO SE (UGLAVNOM) UNISTAVA NA LICU MESTA!!! Govorim ti iz  licnog iskustva,miner sam (pionirska inzinjerija 11 701),radio sam to u bivsoj SAO KRAJINI,za vreme rata 1991-1995 prosle godine sam naso dve neaktivirane minobacacke mine izvadio i sklonio,ALI DA IH DEMONTIRAM NIJE MI PALO NAPAMET-BATALI SE TOGA NIJE VREDNO RIZIKA!!! POZDRAV

Wayman

U pitanju je najverovatnije jugoslovenski Model 1917. A bombe odmah prijavi policiji, kakvo bre deaktiviranje? Ne zajebavaj se, to nije za igranje

dikilikontakti

Skullar nemoj da te radoznalost ponese, sam upaljac kada nije u bombi na najmanji dodir kida prste pa cak i celu saku. Ne igraj se sa tim otarasi se toga sto pre pozovi policiju oni imaju sluzbu za takve stvari.

Skullar

Ok, prijavicu sutra u sup,pa neka rade sta hoce sa njima. Nisam ja planirao da skidam cep sa njih,daleko od toga samo kazem da se odvija ne zapinje nimalo. a i kad se skine cep koliko sma gledao preko neta ima kanap koji se izlaci pa on valjda aktivira mehanizam... sve u svemu necu nista probati prijavicu ovo, a ostalo je na njima.Eto bar sam podelio nalaz sa vama, da je bar bilo ono sto sam trazio  Sad a ne ova glupost...

orion310591

(25-03-2014, 08:22 PM)Skullar link Piše: [ -> ]Ok, prijavicu sutra u sup,pa neka rade sta hoce sa njima. Nisam ja planirao da skidam cep sa njih,daleko od toga samo kazem da se odvija ne zapinje nimalo. a i kad se skine cep koliko sma gledao preko neta ima kanap koji se izlaci pa on valjda aktivira mehanizam... sve u svemu necu nista probati prijavicu ovo, a ostalo je na njima.Eto bar sam podelio nalaz sa vama, da je bar bilo ono sto sam trazio  Sad a ne ova glupost...

Druze samo ti zamisli da ti eksplodira u ruci... pa se onda zamisli sta ces sada da radis s njom dok ti jos nije eksplodirala u ruci...

bombe postaju sve nestabilnije tokom vremena... ne moras da mi verujes ali tako je... zajebi internet i ostala sranja, spakuj to u kutiju da se ne sudaraju i skloni od ljudi, pozovi miliciju i kazi da si naso kad si seko drva il smisli nesto vec...

orion310591

(25-03-2014, 11:47 AM)sale67 link Piše: [ -> ]BOZE , BOZE probao levo desno pa dali si ti kolega normalan i dali si upucen u to da su neke bombe pravljene sa namerom da eksplodiraju a da se ne aktivira detonaciona kapsula.Nosi to u SUP i bezi glavom bez obzira.

Ako stvarno odnese u sup bombu nece da izadje skoro Big Grin bolje da oni dodju kod njega...
Stranica: 1 2