Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: CETRI DUDA
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2

sale67

Nadam se da ne zamerate ali ovo je deo na forumu vezan za price i legende o zakopanom blagu.

Jos jedna 100% proverena prica...Sedamdesetih godina i to 14 avgusta oko crkve se odrzavao vasar koji je trajao nedelju dana.Na slici sam postavio i ta cetiri duda , zasto?E neki cigani koji su prodavali robu na vasaru izmedju ta cetiri duda postavise sator.Ne sacekavsi da se vasar zavrsi jednog jutra nestadose cigani a ostavise sator.Zavrsi se vasar i policija dodje da pogleda sta se desava , zasto sator jos tu stoji?Imase sta i da vide , velika rupa i razbijen cup nimalo mali.Kao deca dolazismo da gledamo jer je ceo kraj brujao o tome i imao sam i ja sta da vidim...RUPU i OSTATKE CUPA :-\ Eto nije bas ono kome je receno vec kome je sudjeno.I dan danas postoji trg od rupe ali od cigana i zlata ni traga. ;D
lepa prica ja samo mogu da dodam rimu od mog pokojnog pradede: Radnja radi kod 2duda alatka je medju m.....  ;D mislim nemoj se ljutite covek bio terenac pa pred kraj zivota sam skupljao njegove bisere da ostavim za nekog Vuka K.

sale67

Ma nema ljutnje.Samo napred.I jos da napomenem da je istorija same Sokobanje veoma zanimljiva.Postojale su 6 dzamije i za vreme turaka bilo je 800 turskih kuca u banji i 50 Srpskih na vrelu.
Zanimljiv je to deo bio je bogat hajduka i naravno ostava o crkve i dzamije i da ne pricamo Smile mene je zanimala ostra cuka u taj deo ali vidim da je odradjeno dosta tako da sam batalio ruke od banje mada me kopka da md-om malo prosetam po livade,njive i sume .... Wink ko zna sta bi sve naso  Smile p.s ako znas jos zanimljive stvar slobodno pisi o banji volim da citam take stvari iz komsiluka pozdrav od mene.

sale67

Kolega moj stari je bio prosvetni radnik i druzio se sa kolegama koji su u vecernjim satim dolazili na partiju domina ili karata.Medju njima je bio i profesor istorije a ja se pravio da gledam TV i slusao razne price tako da ih ima bas mnogo.Poslao sam ti PP procitaj.Pozdrav i srecno...
hehe...zanimljivo.ali me interesuje odakle ciganima podatak da tu ima cup? :o

sale67

(25-03-2014, 10:18 AM)rimljanin link Piše: [ -> ]hehe...zanimljivo.ali me interesuje odakle ciganima podatak da tu ima cup? :o
Postovanje moj kolega nije kome receno vec kome je sudjeno ;DIli imali neki plan ili slucajnost.I vise nilada nije postavljen sator na tom mestu odkad se to dogodilo.
Sale druze moj,u pravu si.cigani tu jeli dudinke pa su nocu sanjali zlato ili neka ciganka gatara im rekla...i vidis stvarno im se posrecilo,sta ces neko tako neko ni primako...pozdrav Wink

sale67

(25-03-2014, 11:47 AM)rimljanin link Piše: [ -> ]Sale druze moj,u pravu si.cigani tu jeli dudinke pa su nocu sanjali zlato ili neka ciganka gatara im rekla...i vidis stvarno im se posrecilo,sta ces neko tako neko ni primako...pozdrav Wink
  Ja jednom u zivotu kao klinac pronaso zlatnu narukvicu ispod jednog drveta u parku , verovatno ispala nekoj gospodji dok je njen delija treso uz drvo i doneo kuci.Ubi stari Boga u meni i natera me da je vratim.Ja izadjo iz dvorista i baci preko ulice te ona pade u zaraslu bacticu neke babe.Okumismo se sa njenim sinom i ja posle par godina prepoznam istu narukvicu na njenoj ruci.Opet ono nije kome je receno vec kome je sudjeno WinkTako i mi sa masinama po celi dan po brdima a neko se skloni sa puta da pisa i saplete se na bakrac...
ziva istina!
p.s Sale,cale ti bio mnogo posten covek...a ti sto je nisi posle pokupio >Sad
Stranica: 1 2