Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: stara planina
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7

kosac

Zdravo
Nije sidro mnogo je jednostavnije negoli mislis....
pozdrav kosac, svima si odgovorio osim meni...neznam zasto mislim da te nicim nisam uvredio...ili je mesto tacno pa neces da komentarises...

kosac

Zdravo Buda
Ne mogu odmah  da odgovorim iz objektivnih razloga ...izvini...Nije znak covek do pola ..AKO ZNAS COVEKA DO POLA TO JE NESTO DRUGO...Pitanje: Sta taj  covek ima na glavu?
Pozdrav
jos malo da se otopi sneg i eto mene sa slikama videces i kako izgleda i sta ima na glavi...poz

crni1

Kosac ovo je moguća lokacija Gavranovog kamena,pušku nisam našao ali u pećini je ostao 1 točak i noge konja,ostalo je razbijeno i prekopano ispod znaka,nije velika rupa jel je dole stena tako da mislim da ništa nije odrađeno.
Evo i slike sa spoljne strane unutra nisam slikao jer nisam nosio ništa samnom mesto je mnogo opasno.
[Slika: bvayx.jpg]
Mesto debeli del.U njega je velika stena koja se zove Gavran kamen.Mesto je goreno,visoko po jedna plica mnogo strašna će da se udje gde je kočija. Rupa je tvrdo tesna,odakle ćeš da se iskriviš na jedno rame da udješ unutra na usta pećine stoji krst. kada udješ sa leve strane ima napisana kočija sa četri konja.Levi konj je ćopav na levu zadnju nogu a točak na kočiju nema jedan naplat i dve špice.U kočiji sedi čovek i pušina čibuk ima jedna konjska torba pisana Kočijaš je zamahnuo sa bičem vrh bičase obmotao prednjem konju oko uva, i tu gde se obmotao na kraj na vrh ima krst.Konj na glavu ima kitku i četrnaest petela.U pećinu ću nadjem jedan kamen pobit liči na teleću glavu odatle pećina postoji sve tesnija.................................................himoviću ključ je u meni ne u tebi jer nisi bio u kurjačku pećinu......haha poz. himoviću....

kosac

Zdravo
Za Debeli Del postoje nekoliko opisa ...pa kada ih spojis dobijas celu sliku...Evo pokusacu da ih nekoliko  napisem i iz njih se lako pronalazi resenje..
1.Mesto Jevremov dol u to zvano mesto postoji gavran kamen...on je visoko mesto do njega je postojala putanja u steni ali je na nekoliko mesta polomljena... Videces jednu rupu i na nju krst ali pazi to je obicna rupa koja ne vredi puno....i sada opis gde je prava..
2.Mesto Debeli Del ima gavran kamen ...kada se popnes na njega i pogledas ispod sebe videces malu poljanu i na njoj krst ukopan..odatle ces videti malu rupu...ali ta rupa nije vazna (na tu poljanu videces druge znakove)....
3.Mesto debeli Del i Jevremov put  kada pogledas na gore videces jednu veliku ,visoku stenu to je Gavran kamen...znaces da je on pravi ako u blizini postoji crkva sv. Nikola na 2 kursuma od stene...na tu stenu imala je terasa koju su hajduci polomili i 5 koraka fale da bi se uslo u pecinu a pecina je tesna ulazi se sa desno ramo a leva ti sisa bije u krst u kome ima mala igla sa otrov? Kada udjes unutra videces kociju i konji itd...
Imam  negde jos dva opisa ali i ovo je dovoljno za primer kako iskoristiti vise opisa za formiranje prave slike
Evo prijatelji kako tri opisa razlicito opisuju ali svaki ponesto novo kaze...sada znamo da mora da bude Jevremov (Evremov) dol ili put u blizini i crkva (letnja) sv . Nikola itd....
Pozdrav
BrankoV    Znam da znas dosta i nisam rekao da neznas samo cu da kasem mora da pisem kluc posto vidim jedan tako pise drugi vako a nevidim jedan da pise sve tacno nego nesto po malo pogodite dali ste citali dasta  a ja pisem sta sam lisno prosao u staroj blaninu i mora davam malo prebudim da ni je bas tako lesno pisi i i gotovo pop martin je rekao jasam unistio 50 opci dok sam sakrio a neko sad da nace koliko opici treba vam  i jos nesto vidim tu ima dosta sta pise ali malo fali za orginal poz
Pozdrav svim sagovornicima. Kosac, uta tri opisa koja si ti naveo govore ti o 2 garvanova kamena i2 kocije .1Martinova i2 manuk begova.A Sve pod mesto debeli del.

kosac

Ja sam naveo ovo kao primer....Sto se tice kocije Mandus bega opis i PLAN je sasvim drugaciji...Kao i opis sa planom za martinovu "kociju" (namerno sam naveo pod navodnicama kociju jer je tu nesto mnogo "drugacije"ali za to mesto MORA DA SE NADJE POP MARTINOV PECAT)..Pokusacu da skeniram i postavim plan da bi ljudi videli kako izgleda original...A Debeli del o kome je pisano ne zelim da komentarisem jer su to samo opisi....
Pozdrav
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7