Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: ajde majstori OVA E MOJATA CUDESNA ZEMJA MAKEDONIJA
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2
POVELETE

Ali Baba

колега дай малко инфо за около и района и пейзажна снимки
Tvoja zemlja tvoji znakovi samo napred i srecno

daniel

tie znaci nemaat vrska so skrieno bogatstvo

marsovac

Niceeeee....
8)

Marsovac
prvoto e kantar
Vakov Covecki lik na monoliten blok retko se srekava  ,barem po znacite sto gi imas postaveno se raboti za podzemen visenamenski ojekt,prvenstveno crkva,kako i skrivaliste za hrana i dragocenosti.Ova e tipicno za Vizantiski period ,treba da ima uste eden vazen znak za kompletiranje koj go nemas postaveno,imam identicno mesto za koe bi sakal ra razmenime mislenje.
Znakovi / Odg: ajde majstori OVA E MOJATA CUDESNA ZEMJA MAKEDONIJA
« Poslednja poruka od strane hpahia poslato 01.05.2015 u 21:45 »
Vakov Covecki lik na monoliten blok retko se srekava  ,barem po znacite sto gi imas postaveno se raboti za podzemen visenamenski ojekt,prvenstveno crkva,kako i skrivaliste za hrana i dragocenosti.Ova e tipicno za Vizantiski period ,treba da ima uste eden vazen znak za kompletiranje koj go nemas postaveno,imam identicno mesto za koe bi sakal ra razmenime mislenje.



Sve mose da pominete i da lasete samo mene tesko da procete lako to sta ste pustili da gleda mo nemate  vrsku i gdle je i kako je  izvini  to je moje mislejne veliki poz

sasko georgievski

Postovani kolegi ovaa rabota e mnogu golema i bogata koj go znaes  möge da SE zavrse rabota pisuvajte ve ocekuvam resenieto e VO moite race pozdrav
Ubavo znak, daj ga fatime ozbilno rabota ta
Stranica: 1 2