Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: PRAVI HAJDUCKI KLADANAC
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7
Kolega, ovo pismo na ploči toliko me podseća na pismo sa jedne stene u blizini Rtnja kuda je išao manji krak  rimskog puta.
jeste kolega ima slicna ploca u blizini rtnja
ali ova je preko puta podnozije ozrena
imala je jos znakova ali su polonljeni
dali neko ima  zapise  za ajducki kladenac u makedonii u blizini su jos dva kladenca jedan je lekovit za oci  a drugi neznam kako se zove
kolega barbarevec
koliko slicnosti ima u samim mestima
i na ovom mestu ima lekoviti kladanac ali
je voda za bubrege tj stomacna

crni1

Hajdučki kladenac na Tresibabi.
U blizini kladenca je velika pećina,kladenac je napravljen od 5 velika kamena na jedan kamen je iskovano kuče sa krst.Gde krst nišani tu su 700 dukata.
kolega crni dali je taj opis za makedoniju

crni1

Ne to je opis za Srbiju,ovo je izvučeno iz jednog podužeg Bugarskog plana gde se opisuje celo putešestvije a tu je i onaj petao koji se spominje u drugoj temi (mislio sam u tom planu,ne na tom mestu).
A kad kolega crni1 pominje petla misli na ovog iz ove teme:

www.skrivenoblago.com/zakopano-blago-u-srbiji/zajecar-petao/

A to zborim da ne bi bilo zabune jer obradjuje se za sada jos jedan petao, ali u drugoj temi te nije povezan sa ovim.

sasa77

MORAVAC JE UPRAVU KLADANAC JE U PODNOZJU CEMERNIKA IMA LEKOVITA VODA
pzzz. kolege ima i u selo  suracevo hajducki kladenac ali nema vode u njemu pojavi se u 10 god.i poplavi celo mesto pored njega jos jedan kladenac sa lekovitom vodom ima rimska oznaka v ili rimska petica ako ima neke veze znam lokaciju trazio sam pomoc oko petice i naso kladenac
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7