Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: kurjacka pecina
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3

zeljkolj87

interesuje me ako ima neko nesto za kurjacku pecinu  sta sse trazi , u kom delu , i naravno ako ima neka prica i legenda? Smile
Kurjacka pecina je kljuc za mnoge riznice jer pored bogatstva tu su i knjige koje nas upucuju na mnoge druge lokacije perepune blaga

Kupferberg

U zapisima popa Martina Himovica ciji smo prijepis zahvaljujuci NN imali u rukama pominju se nebrojene tajne riznice.Najpoznatije su Gargova vodenica,vodenica Korab,Gradiste,Miljkovac,manastir sv.Jovan Pust,Jelenova pecina,Smokova rupa,Srebrenica,Sarcev dol,Gogin vrh,Ostra cuka,Suva planina,pecina Zvecara,pecina Zmijovnica,pecina Kapavica,Pestera,Jaglicko,Karlov kamen,*****n grad,Kurjacka pecina..........i.t.d.Sve su obiljezene tajnim znacima i za svaku navodno postoji mapa.To je,pise u zapisima samo mali deo blaga koje se krije na prostoru...
U zapisima se tvrdi da samo od Capljinaca do Leskovca postoje 64 tajne magaze,a u niskom i pirotskom okrugu 70 man jih ostava sa blagom.Postoji pise jos,nevelika knjiga koja zna za 889 mjesta na kojima je sakriveno ni manje ni vise,nego 12000 tovara zlata.
U zapisima koje smo citali pise da ce svo to blago izaci na svjetlost dana u 20 i 21 vjeku.To su predvidjeli proroci NN i evo sta o tome pise:
Doci ce vrijeme kada ce nasu zakletvu pogaziti i iskazati sva pisma.Mnogo ce pisama po narodu proci,ali ona su manje vazna.Doci ce dan kada ce i ovo pismo na bjeli dan izaci.Blago onome ko doceka vrijeme i sacuva ovo pismo,taj ce sretan da bude,a ako ovo rasturi po svijetu prije vremena,neka proklet bude.Onaj ko prevari brata i uzme mu,nikada paru nece vidjeti.Bolje postuj brata ili druga,nego pare,jer je sreca svako nase pismo.Doci ce vrijeme kada ce zlato biti mnogo skupo i nece ga biti.Kroz Srbiju ce mnogo para proci i sila sa Istoka ce Srbiju da pregazi.Srbi ce vjeru izgubiti.Blago onom koji srbin ostane i blago onome koji pismo sacuva.Taj ce poslije mnogo da vrijedi jer te stvari ce se mnogo traziti.........
Sakriveno blago pise u zapisima popa Martina Himovica,nemoze svatko da nadje ni da odnese.U mnogim riznicama postavljene su smrtonosne zamke.Pojedine riznice sadrze i deo crkvenog blaga koje je namjenjeno za zidanje bogomolja i samo se za to smije koristiti...
ZELJKO STAJAO SAM NA ULAZU KURJAČKE PEĆINE NEKO JE PREMESEC DANA KOPAO KAKO PIŠE U ZAPISU TAKO JE I NA TERENU IMA GA I DRVO IKRST I OVČA PEĆINA SAMO TREBA SA SE RADI I NIJEDAN ZAPIS NEODGOVARA JA IH IMAM SEDAM ZADNJI LAZINA SREĆA...... KAZU DA JE OČIŠĆENA PRE 30 GODINA JA NEVERUJEMU TO.
(26-09-2013, 07:27 PM)BrankoV link Piše:ZELJKO STAJAO SAM NA ULAZU KURJAČKE PEĆINE NEKO JE PREMESEC DANA KOPAO KAKO PIŠE U ZAPISU TAKO JE I NA TERENU IMA GA I DRVO IKRST I OVČA PEĆINA SAMO TREBA SA SE RADI I NIJEDAN ZAPIS NEODGOVARA JA IH IMAM SEDAM ZADNJI LAZINA SREĆA...... KAZU DA JE OČIŠĆENA PRE 30 GODINA JA NEVERUJEMU TO.


koja je pecina kurjacka a koja ovcija?    ljudi ih brkaju,  mazaza treba da je u podrumu a ne u pecini. kurjacku stari pamte po jos jednom nazivu.

zeljkolj87

(26-09-2013, 09:35 PM)El Loko link Piše:[quote author=BrankoV link=topic=2736.msg22985#msg22985 date=1380216450]
ZELJKO STAJAO SAM NA ULAZU KURJAČKE PEĆINE NEKO JE PREMESEC DANA KOPAO KAKO PIŠE U ZAPISU TAKO JE I NA TERENU IMA GA I DRVO IKRST I OVČA PEĆINA SAMO TREBA SA SE RADI I NIJEDAN ZAPIS NEODGOVARA JA IH IMAM SEDAM ZADNJI LAZINA SREĆA...... KAZU DA JE OČIŠĆENA PRE 30 GODINA JA NEVERUJEMU TO.


koja je pecina kurjacka a koja ovcija?    ljudi ih brkaju,  mazaza treba da je u podrumu a ne u pecini. kurjacku stari pamte po jos jednom nazivu.
[/quote]


brankov jel misis na pecine iznad sela rasnica pored pirota?

Zoran67

Moze li ovde radiestezija da bude korisna?

marsovac

Izgleda cu morati da umesam PRSTE u toj pecini, da RAZOTKRIJEMO enigmu, da li je ili nije otvorena.... :Smile :Smile :Smile :Smile

Marsovac
P.S. Ako ima zainteresovanih...znaju gde me mogu naci...
Vidim da ima ljudi iz tog kraja.Sta je bilo sa onim potopljenim hodnikom ili podrumom ispod gradista koje se nalazi u blizini.
Glavna knjiga je teska tri oke i 100 grama.
Stranica: 1 2 3