Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: Zajecar-Boljevac
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3 4
Dali je neko cuo za Nemacki kamion koji je prevozio zlato (najverovatnije iz Bora),i kome se na starom putu Zajecar-Boljevac gubi svaki trag, nemci su u zestokim borbama pobiveni do poslednjeg i najverovatnije prenego sto su izginuli uspeli da sakriju sadrzaj kamiona.Nemci su po svaku cenu hteli da spasu taj mali konvoj,u pratnji konvoja je bilo i nekoliko aviona koji su uzaludno pokusavali da odbiju napade partizana i Rusa,posle nekoliko dana nemci su pobijeni ali tovar koji je prevozio kamion nije pronadjen.
Sve je zakopano u ataru sela Lukovo . Odakle ti ova prica.Ja sam vec pisao o tome .
Pozdrav Plandzija,
ovaj dogadjaj nema veze sa Lukovom,ta Nemacka jedinica je tu zaustavljena i u reonu Markov kamen- Čukar porazena, za tu pricu sam cuo od pokojnog dede koji je u to vreme bio oficir u partizanima , inace moje poreklo je iz tog kraja.
Druze ja znam gde su dva ili tri nemacka groba u Vrbovac
Nemce iz te jedinice su sahranili mestani nekoljiko dana posle zavrsetka bitke u obliznjem sumarku bez obelezja grobova, oni su prethodno sakrili to sto su vozili tako da tad nije nista pronadjeno kod njih.
Ne poznajem dobro taj kraj. Podaci koje ja imam poticu od jedinog prezivelog nemackog oficira.Poluge su zakopane u reonu sela Lukovo kad su partizani onemogucili dalje izvlacenje prema Paracinu ili Despotovcu. Moguce je da je kolona okrenula nazad i da je unistena na mestu o kome govorite. Ako nista drugo postoje dva izvora koja potvrdjuju da se dogadjaj zaista odigrao. Ja znam tacno gde su poluge ali treba naci nemacki grob u okolini Lukova.
Kao sto rekoh ja znam(ne 100%) gde su sahranjeni 2-3 nemacka vojnika
Moraju da budu cetvorica u jednom grobu.
E ovako drugari ja vam mogu reci lokaciju a vi cepajte dalje,ako ih ima 4 znate sta dalje...
Evo nekoliko slika sa Google eartha da bi bilo jasnije o cemu pricamo, levo se vidi selo Lukovo gde g.Plandzija kaze da se trazi grob sa 4 nemca a desno, obelezeno crvenom bojom je mesto gde je vodjena borba sa Nemcima o kojoj sam prethodno pisao.
Stranica: 1 2 3 4