Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: sinji vir
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3
sledeci nazivi mesta se nalaze  u blizini :  sinji vir,  iznad je mali vodopad ripaljca, pored ripaljce velika modra stena, kod sinjeg vira kazu da su bila klesana  2 pistolja koji su se gledali sada ih nema, u blizini sinjeg vira dva kamena koje zovu baba i deda, nizvodno drenova dolina (bela voda)  spaja se sa crnom vodom, mesto gde se spajaju se zove medov dol.

ima li neko nesta o ovim mestima?

kosac

Zdravo
Po podatku : Sinji vir , do njega ima mala livada koliko za 50 ovce i tu ima kamen kao baba i na njemu ima iskovane pafte dva prsta fale da se spoje. Bela voda i crna reka iznad ima suvi potok...iznad suvog potoka ima gavran stena iznad nje orlov kamen......itd.

APIS

Knjiga iz pecine?
POZDRAV ! KOD SINJEG VIRA SE NALAZI  KLESANO PISMO 
NA STENI  (NAZALOST SLOVA I TEKST SU DELIMICNO UNISTENA )PA NEMOZE DA SE PROTUMACI. BLIZU JE  DRVO  KOJE U SVOJOJ KROSNJI IMA PUNO KAMENJA, KOJE JE SRASLO IZMEDJU GRANA (KAMENJE  JE TU POSTAVLJENO). U NARODU  POZNATO KAO DRVO KOJE RADJA KAMENJE....

, DRVO KOJE RADJA KAMENJE ( TO JES DRVO
(30-06-2013, 07:12 PM)kosac link Piše:Zdravo
Po podatku : Sinji vir , do njega ima mala livada koliko za 50 ovce i tu ima kamen kao baba i na njemu ima iskovane pafte dva prsta fale da se spoje. Bela voda i crna reka iznad ima suvi potok...iznad suvog potoka ima gavran stena iznad nje orlov kamen......itd.

iznad bele vode i crne vode ima suva dolina,  uglavnom od kamena, iima voda samo kad padne dobra kisa, i izlazi kod  babe i dede dva kamena.  Gavran stena  nije  iznad suvog potoka

APIS

Sinjih virova ima na vise mesta...Jedan si postavio ti a vezan je za tvoj kraj..Kosac je ako se nevaram dao  deo opisa ali za drugi kraj dosta dosta  daleko od tvog..Derbendzija je dao par stvari a utu ima i oluk i izvor...To je treci Sinji vir. 
Ja sam znakove kokoska ,mecka i tri mecije sape posebno odvojio pod posebnu temu  Sinji Vir jer je to na sasvim drugom kraju nase Srbije...
ja znam dva sinja vira, jedan je na staroj planini njega su prekrstili sad ga zovu plavi vir, a ovaj drugi je u blizini reke Jerme, meni se samo cini da za lokacije koje znamo nema opisa, a takodje za opise i sveske koje imamo nemamo mesta

APIS

U pravu si ima ih vise a  i opisi terena  su slicni.To je namerno tako.Papiri  postoje izaci ce vec odnegde na belo videlo.A ti znakove i mesta cuvaj slikaj  meri i zapisuj..Mozda ce vec sutra znakovi koje si video i karakteristicno kamenje vec nestati a ostave tu u blizini ostati.
(01-07-2013, 12:54 AM)APIS link Piše:Knjiga iz pecine?

poznat mi naslov, da se nije takva knjiga prodavala nekad preko interneta?
recite mi ods koliko visoko treba da pada voda cu taj sini vir mislim koliki e vodopad ???????iznad vira ima u nasem kraju tri sina vira na ednoj reci i to u razmaku na tri kilometara samo prvi ima vodopad negde do metar ipo drugi negde okolo osam do devet metara a treci e negde okiolo cetiri metara al zna neko koja e visina na vodopad ? mislim da e to najbitnie pozz
Stranica: 1 2 3