Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: DELTA SNIFFER XR-71
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

rufus

Bas je super,cestitam ti!Za cevove samo mi reci kada da saljem i kako,...i molicu ponovo za tvoju pomoc oko faradejevog kaveza!
Interesuje me,jer planiram da sam nosim sondu...kao sto si rekao na "treger" nacin!Molim te reci mi,sonda od 1m x 1m na kojoj daljini detektuje jednu bakarnu plocu 10cm x 10cm?
Pozdrav...Rufus Smile SmileSmile Smile SmileSmile Smile SmileSmile
Videces kad ti stigne detektor , ti rece da ti stizu i sonde....pa cemo da uporedimo sa Delta Sniffer-om.Poz. Smile SmileSmile

rufus

Da,bice jedna sonda od 27 cm precnika i 1m x 1m!Ok,videcemo kako ce se ponasati Delta Pulse!
Pozzz....Rufus Smile SmileSmile

rufus

Pozdrav!!!
Izgleda da mogu nabaviti telefonski kabal(...ne sa bandere Smile SmileSmile ),i ima vise vrsta!Ima 4 zilni i 12 zilni,pljosnati...koji bi najvise odgovarao za vece sonde??Jedna zica je sigurno deblja od 0,50mm...samo jos ne znam tacno!
Veliki pozzzzz....Rufus Smile SmileSmile
Pozdrav na forumu svima.Ja sam pokusao da napravim Sniffer xr71 i za sada nisam uspeo.Uradjeno je sve po propisu plocica ekstra,delovi kupovani skuplji,lemovi se ne dodiruju i kad ga prikljucim na bateriju nista.TISINA.ne radi ama bas nista.Pa me interesuje dal ima neko da mi pomogne da aparat stavim u opticaj,ili da bacim sve to i nadjem  drugi hobi npr.pecanje.Unapred zahvalan dimovnis iz NIS

[Slika: 4sz5ax.jpg]

[Slika: e96i6g.jpg]

Pozdrav dimovnis! Evo sta mogu da ti pomognem ovako na prvi pogled,bez merenja:
-Kao prvo,komponente ti nisu kao po mom spisku;LF357,ne preporucujem zamenu,
-Proveri raspored pinova baza kolektor emiter na tranzistorima posto vidim da si i tu stavljao zamene.
-Proveri da nemas negde hladan lem i na kraju valjalo bi da umesto tih plasticnih kondenzatora stavis keramicke,mnogo su bolji.
-Obavezno izmeri vrednosti svih komponenti jer se dogadja da nije bas sve onako kako pise na njima.
Toliko ja odavde mogu da ti pomognem,nadam se da ce ti koristiti ovih par saveta.
Pozdrav..........fixxx Smile SmileSmile
Hvala na pomoci fixxx,ajde videcu sta mogu da napravim pa cu se javiti
Evo nasao sam nesto.IRF740 mnogo se greje vruc pa sam ga zamenio i stavio drugi nov i pa on se greje,lemovi nisu u kontaktu a to se desava kad prikacim sondu koja ima oko 3 oma

molder

Koliko znam sonda treba da bude oko 1 om, sto znaci da je veci otpor,ali to je manje bitno, treba da izmeris induktivnost sonde...i proveris vrednosti koje dolaze na potenciometre. Meni su greskom poslali potenciometre sa pogresnim otporom, pa sam bio u velikom problemu,naime umesto 220 kilooma ,dobio 220 oma  , nisam obratio paznju i dtektor naravno nije radio kako treba. Srecom spasio me kolega ORBIT sa foruma.Pozdrav !
Ma nije ni to.On ima struju u kablove za sondu pa kad stavim sondu on napravi spoj i zato se greje,dal uopste treba da bude struja u te kablove.Ma ovo je muka ziva
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24