Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: Mesto Koprivica /stari naziv/
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.

Mladenovic

Sasvim slucajno sam dosao do nekih starih mapa Beograda i okoline,i sasvim slucajno bas jedan deo mape koji je ukazivao u neposrednoj blizini gde inace ja zivim/okolina Beograda/inace bavim se kao da kazem amater u poslu tragaca.Otisao sam po tim mapama i mogu vam reci da su dosta precizne,odma posle nekih da kazem 15cm sam naleteo na kamene temelje,sonda pisti maltene na svaki metar nalazio sam dosta metala da kazem tacnije gvozdja po neki noz to jest rucice od sablje i noza neke cinije aluminijumske,nasao sam i srebrnjake a sto se tice zlata samo jedan grumen u obliku kamena imao je 65 grama,koji sam moro da prodam radi troskova koje imam, inace po tim mapama se vidi da je to bio stari put koji je vodio ka Cacku iz pravca Beograda,moj savet je da ako vec resite ovim da se bavite Morete poprilicno i da ulozite  preporucujem aparat  http://metaldetektori.rs/artikal/minelab-gpx-5000 koji stvarno nesto i vredi ali rece malo pre i kosta poprilicno.

Mladenovic

Samo jos da napomenem ovaj detektor u inostranstvu je mnogo jeftiniji,ovde kod nas su marze minimum 50-60%.

limar

zna li neko nesto za Koprivnicu,Golesnicu i Vrcenovicu,znam znakove i mesta al nema tacnih planova

grotagold

Ako znaš znakove i mesta , pitam se ŠTA CE TI ONDA PLANOVI ?

limar

sve smo pregledali okolo
sta mi vrede da ih slikam za uspomenu.na opise na koje sam naisao ,su bili corak

grotagold

Pa postavljeni znaci su ključ za traganje ako se pravilno protumače a ako ne onda naravno da je "ćorak". Teško da se do današnjih dana sačuvalo toliko autentičnih planova a još manje mapa pa se mora raditi na osnovu onoga što je ostalo a i ti "znaci" po prirodi su pod lupom sumnje o njihovoj verodostojnosti. Kada budeš u mogućnosti postavi znake koje imas nađene u prirodi na procenu forumaša i donećeš neki svoj sud o tome ako ništa drugo.

Mladenovic

ovo naselje koprivica je imalo do 15 domacinstava  postojalo je za vreme turaka.
Brate javi se na 0643892417