Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: Savet ili pomoc
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Kao sto je kriza svuda tako je i kod mene, pa sam resio da napravim jedan detektor za sebe da ne bih uvek trazio od nekog da mi pozajmi. Pa mi treba savet koji detektor da napravim od ovih silnih sema koje se mogu naci, da ne bih pravio bezveze nesto sto mi ne bi koristilo i savet za semu koja je tacna. Ili ako je neko od samograditelja dobre volje da mi da svoju semu, naravno da bih je iskoristio samo za sebe.
Jeftinije ti je kupiti jedan jeftiniji detektor, em neces gubiti zivce oko pravljenja em neces gubiti vrijeme a nece biti ni mnogo skuplje. Uzmi si neki polovnjak za 100-200 evra i trci po sumama i gorama Smile
Zima je stigla posla nema mnogo, taman bi mi to bila zanimacija. A dosta ekektronskih komponenti imam koji mogu da iskoristim, tako da bih to vise pravio da ubijam vreme. Da se razumemo, ne treba meni profi aprat, to radim cisto iz hobija.
Niko nista od predloga? Ovako, ucinilo mi se zanimljivim da probam da napravim Cezar sa seme koju je posrtavio roman25 ili da probam da napravim Delta sniffer xr-71 koji je pravio kolega fixxx, znam da nisu ni priblizno jednaki detektori u svakom pogledu. E sad je pitanje koliko je komplikovano napraviti delta sniffer? Svaka pomoc je dobrodosla a posebno od kolege fixxx-a.
ja nisam elektronicar ja sam keramicar ali to je slicno majstorstvo.....

za cezara i vlf aparate teze je  napraviti sondu to znam jer je moj drugar jedno vreme exsperimentisao sa cezarom a ja mu naravno smetao ako nemozes da pomognes onda odmogni cisto da bude interesantno
pi detektori tu je lako napraviti sondu ali vecina sema i resnja su sra..e i kad odradis aparat po toj semi i kad proradi rezultati koje moze da postigne su smesni i bezvezni

moja preporuka ako vec mozes pravi cezara jer je on po meni jedini aparat koji nesto vredi

naravno imas ovde majstore koji rade aparate fix orbit ali tesko da ce oni da otkriju male tajne velikih majstora
za cezara pitaj orbita on zna i on ih je pravio vise ih neradi tako da ce ti sigurno reci ima i ploce na prodaju i td


Acabeograd

I ja nisam ginekolog,al mogu da pogledam......  Big Grin bodo ako mozes ti pomozi,,,,,
(09-12-2012, 12:20 AM)mdm link Piše:Niko nista od predloga? Ovako, ucinilo mi se zanimljivim da probam da napravim Cezar sa seme koju je posrtavio roman25 ili da probam da napravim Delta sniffer xr-71 koji je pravio kolega fixxx, znam da nisu ni priblizno jednaki detektori u svakom pogledu. E sad je pitanje koliko je komplikovano napraviti delta sniffer? Svaka pomoc je dobrodosla a posebno od kolege fixxx-a.
Zdravo mdm,tek sada sam video topic.Cezar ili tgsl su opcije koje sigurno rade od vlf detektora ovde sa foruma,a takodje i sema za deltu je ispravna.Odluci koji ces izradjivati pa se javi na pp ako nesto nije jasno.Vec sam pomagao ljudima oko samogradnji ovde na forumu,ali moras imati barem neka osnovna znanja iz elektronike,inace se samogradnja preko interneta moze oduziti,sto se vec dogadjalo pa su ljudi odustajali na pola posla.....
Pozdrav..........fixxx Smile
Sto se tice iskustva u elektronici to imam, a imam i sve uslove za izradu (tj od potrebne opreme). Kao sto Boda rece za izradu sondi tu sam  u velikoj dilemi koji aparat praviti, ne znam kako ce funkcionisati vfl sonda ako se budem odlucio da pravim. Sa druge strane jednostavnija je izrada razlicitih sondi a i jeftinija za pi detektor. Nisam nikada probao pulsni detektor, ne znam kakve su mu karakteristike za novcice, navodno su slabije od vfl detektora. Verovatno ce odluka pasti na deltu, pa ko zna mozda jednog dana probam i cuvenog cezara.  Wink
Samo napred onda,za koji kod detektor se odlucis tu smo da pomognemo.
Pozdrav................fixxx Smile