Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rizikovati slobodu!?
#11
taj zakon iz 2011 nevazi jer sve opljackase a nevine optuzise zakon iz 14 vazi gde se sud na privatnom posedu ne oseca nadleznim treba kad te uhvate da vlasnik poseda te prijavi pa da se utvrdi da steta na posedu prelazi u pravo zakona za sud da tereti neka suma preko 10000 din da bi sup dobio ovlascenje da te goni u protivnom vlasnik poseda mora privatno da te goni da pokrene tuzbu protiv nn lica koja ga kosta vise od toga navedenog iznosa da bi sup dobio kasnije dozvolu od suda koji ce kasnije tretirati kopanje na javnim povrsinama i niko nikad nije osudjen po tom kriterijumu izuzev na lokalitetima sa oglasnom tablom i crkva grobl;je itd gde se smatra skrnavljenje drzavne imovine drugo policajac na privatnom posedu nemoze te legitimisati bez odobrenje vlasnika ili po nalogu suda i treca stvar kazes da ces dati to u muzej ako si na javnom putu i tu te uhvati duzan si da potvrdu dostais licno supu poi predaji muzeju itd
Odgovori
#12
Hvala na ovom iscrpnom i za mene korisnom odgovoru. Mišljenja sam da nije tako strašno ali oprez nije na odmet. Iz  mojih izvora informisanja imam podatak da se u MUP-u nalazi samo jedno odeljenje specijalizovano za ovu vrstu kriminaliteta.
Odgovori
#13
Dali je zabranjen detektor prevoziti u automobilu moguli ti oduzeti detektor.
Odgovori
#14
Zbunjen sam sto ovo citam pa cu skratim na ovu temu danas ima da se izvade amaterske dozvole za arheologiju i dobijas uz dozvolu i pasos gde mozes da kopas gde nesmes i ako imad tu dozvolu policija nemoze da ti uzme aparat jer svaka stanica policije ima obavestenje od arheoloskog drustva srbije i upoznati su na tu temu.... Pozdrav
Odgovori
#15
Pozdrav BrankoV pošto sam nov na forumu molio bi da malo pojasniš ovo oko dozvola znači put do nje. Kome i šta se podnosi i tako ti detalji, pitam jer sam početnik te je prisutan strah opravdan.
Odgovori
#16
sto se tice detektora mozes da ga imas vozis gde hoces niko ti nemoze oduzeti ga u slucaju da je pocinjeno neko krivicno delo u kome je bio detektor skrnavljenje spomenika pljacka ili ubistvo kao dokazni materijal moze se oduzeti inace u suprotnom mora biti vracen vlasniku drugo te dozvole koje se izdaju arheoamateri su privatna firma koja je osnovana u KG i nemaju nikakvog znacaja po zakoniku MUP i nemojte da bacate pare bespotrebno kao drugo tu su oni koji treba prvo iskontrolisati o njihovom radu i postenju. zato kupis detektor i sibaj ali nemoj na lokalitetima sa oglasnom tablom i groblju i spomenicima ostalo sibaj slobodno i ko dodje da te kontrolise nek ti pokaze po kom osnovu i zakonu i jedan clan ako ima ako nadje NEMA znaci da ljude varaju i oduzmu i posle proda detektor sto imam par primera i to mahom deci su uradili
Odgovori
#17
Stvari počinju da budi jasnije zahvaljujući Vašim iskustvima koja delite na ovom forumu zato hvala puno.
Odgovori
#18
cim ih vidis magla peta u dupe i cere putinka lazu nema zakon izuzev ne idi na obeleyene odnosno upisane lokalitete ine unistavaj tudju imovinu jer vlasnik moye da te goni.pozdrav od lipovic dograbovnic i od orasac do orljane.
Odgovori
#19
Kako sam video negde(mozda i na ovom forumu), prijavljeno zlato ili tome slicno koje se bude pronaslo uz prijavu i dozvolu ide 25% pronalazacu, 25% vlasniku parcele a 50% drzavi. Ako se bude naslo u svoj deo(svoja parcela) ide trecina tebi, 2 trecine drzavi. Naravno da drzava jos vise smanji vrednost toga i na kraju ti ostaje neka sica koju dobijas od njih
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)