Ocena Teme:
  • 1 Glasov(a) - 3 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
atilin grob
#11
Pozdrav drugari
Ja bih licno voleo cisto u domenu fantastike da neko napise sta bi to konkretno trebalo da bude u dusanovoj riznici . Pa da svi skupa uzivamo u mastanju .
Odgovori
#12
Postovani forumasi,

ja nisam cuo tu informaciju da je u moderno vreme neko usao i lomio grncarije,nekako nemace mi se pitanje da mozda u tom slucaju nepostoje dve Dusanove ostave?

Takav vandalski cin osudjujem ako je do njega doslo.

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#13
da je ovo stabilna drzava izašle nekoliko riznice na površinu  ali veliko ali mozda će doći i taj dan biti pošteni ljudi da vode srbiju .......za sada ostaće samo priče prazne ili neko ko ima jedan gram sreće nego 200 kila pameti pa nadje nešto........
Odgovori
#14
Branko,
drzava bi mozda da "udje" ali nemaju ideju gde da idu...to zna samo......ovo cu ti reci kad se vidimo....

Anunaki
Odgovori
#15
Mnogo simptomaticno za sve forume,ove vrste,mislim na zlatarenje je....da svi znaju gde,kako i ko moze da udje,a niko neiznese ni dukat???  Pogotovo,jos ovi,sto se bave traganjem , "vise od 50 godina",a ni sami nemaju toliko godina starosti. Jos kad se dodaju,"vodene zamke i Egipatske pecurke",e tek tad nastaje pomama Smile Pogotovo ovi sto se bave "kosenjem",pa kad nam kazu da su hodnici na dubini od 35 metara,joooooj,...onda se stvarno treba zapitati,staviti prst na celo i razmisliti o svemu ovome. Sjedne strane,nepostoji niti jedan zapis,a "zna se ",da su hodnici na toj dubini!? Veoma interesantna,konstatacija? Stvarno,lepo kaze nas narod ..."znanje je cudo".
Odgovori
#16
Dragi "kolega" sa interesantnim nikom. Da li ti zaista ocekujes da ce ovde a i siroj javnosti da se na sva zvona oglasi i obelodani ko je sta i koliko nasao...sa predpostavljam snimljenim materijalom u bilo kom obliku kao lovci kada nogom stanu na svoj "ulov" jer je izgleda po tebi to jedini krucijalni dokaz da je neko materijalizovao svoje tragacke aktivnosti.
Drugo: Ko je i gde napisao da se ovaj forum bavi takozvanim "zlatarenjem" a da sve ostalo sto nespada pod tu kategoriju biva nebitno i neinteresantno. Kazem za ovaj forum i ne citiram druge slicne sadrzine.
Trece: Budi tako ljubazan pa navedi bar jedan primer tih kolega sto se bave ovim hobijem preko 50 godina a ni sami nemaju toliko godina starosti. Na osnovu cega si to zakljucio ?
Cetvrto: Svako ima pravo da se bavi nekom svojom uzom specijalnoscu iz ovog domena ali to neznaci da je ularom vezan samo za taj direk ...znatizelja kod coveka moze da ima i svojih pozitivnih osobina bar sto se tice prosirenja svog znanja sto neznaci bezuslovno da ce svoje preokupacije da iz osnova promeni i da se preorjentise preko noci. Citiram tvoju izjavu " Pogotovo ovi sto se bave "kosenjem",pa kad nam kazu da su hodnici na dubini od 35 metara,joooooj,...onda se stvarno treba zapitati,staviti prst na celo i razmisliti o svemu ovome."...
Neznam na koju vrstu kolega mislis sa tim izrazom "kosači" ..pa budi ljubazan i malo poblize objasni.
Iz jednog tvog posta se vidi tvoja velika zelja da proniknes u te "neverovatne dubine od 35m" sa skenerima u koje si ocigledno razocaran i verovatno da imas razocaravajuce rezultate pa kao tako vrlog i iskusnog tragaca (a mozda ti spadas u kategoriju zlatara) objasni nama ovde sa ocigledno slabim i tankim iskustvom kako to sve funkcionise u stvarnosti i na terenu da bi se i mi malo prosvetleli tim iskustvom i stecenim znanjem. Jer . priznaces i sam / nadam se da znanje sluzi da se prenosi a ne da se samoakumulira i pretvori u nistavilo. Primera ima bezbroj a najdrasticniji i ujedno najprostiji je upotreba betona kroz vekove i milenijume kao znanje coveka koje se u nekoliko navrata gubilo bas iz gore pomenutog razloga. Mozda bi trebalo ovde ukljuciti i fitoterapeute i botanicare da pojasne malo tu pojavu "Egipatskih pecurki" kao i hemicare i speleologe za druge vidove neistrazenih i nama ocigledno nedostupnih znanja i tajni srednjih i ranijih vekova.
Zaista je za zaljenje kada se tako svremena na vreme pojave tekstovi sadrzine iz vokabulara Marksovih i Davidovih teorija ispiranja mozgova i ciji jedini argument je da veruju samo u ono sto uhvate u ruke i sto ocima vide (ovo malo redje) pa njima od srca prepustam da se i dalje drze takve teorije i neka se hvataju i cvrsto drze za ono usta veruju da postoji kao materijalni dogaz ;D
Odgovori
#17
Veoma rado,postovani grotagold,bih Vam odgovorio na postavljena pitanja,cak mogu i da Vam navedem imenom i prezimenom,te iste "kosace" sa njihovim brojevima mobilnih i fiksnih telefona i cak sta vise adresama stanovanja,sto nebi bilo lepo,ali ako bas insistiratye u nekom narednom postu,mogu i to da uradim,nije problem,ali izbegavam da pravim turbulencije tipa,"nisam ja taj,to je neko drugi". To,da li je moje znanje tanko ili ne..to je vec diskutabilno,ali,ako bih kao pojedinci,navodio neke cinjenice,kao istinite,onda bih se bar potrudio da ih dokumentujem,kao i sto Vam nudim dokumentaciju detalja,pojedinih magova na ovom sajtu,imenom i prezimenom,kao sto rekoh,ako zatreba. Pogotovo,cinjenice o NJIHOVOJ uspesnosti u radu,koja se oslikava,nacinom zivota,kojim zive. Jer ovde,mnogi ti,magovi,barataju neproverenim i nedokazivim cinjenicama,nasta sam aludirao svojim pisanjem i nista sem toga. Znaci bez upustanja u neku polemiku,kojima su mnogi sajtovi vicni...nema potrebe za tim,ali ako vec govorimo o necemu "sto znam i sto sam video",sta je tesko pokazati. Ko je trazio da se neko fotografise sa nalazom...pa niko jos nije toliko nenormalan,da zahteva to od nekoga kao,neki dokaz uspesnosti,ali,ako vec pricamo o necemu,sto nemoze da naskodi nikome,kao sto je,"hodnik na dubini od 35 metara",nevidim razlog za Vas sarkazam,povodom toga. Ili treba da vlada "jednoumlje",i ono sto napise neki pojedinac,MORA da se prihvati kao tacno? Ako,je tako,onda se izvinjavam i povlacim iz rasprave,jer mi napamet nepada da bijem bitku sa vetrenjacama. I kakve veze ima skener,sa  mojim pitanjem u ovom postu? Zar to nije u drugoj temi? Jedino,ako mozete da mi pomognete na moje pitanje,a majstor ste za elektroniku,bio bih Vam veoma zahvalan,jer svaciji savet prihvatam,ako je valjan,sto da ne.
Odgovori
#18
OVA VRSTA ODGOVORA SPADA U ONE KOJI SU SAMO PRO/FORMA I NISTA NEDAJU KAO CINJENICU. REKLO BI SE ODGOVOR RADI ODGOVORA A OSIM JEDNOG PITANJA NA SVA OSTALA NIJE DOBIVEN ODGOVOR A ZA TAJ ODGOVOR SA BROJEVIMA TELEFONA,FIXNIH I MOBILNIH KAO I O KUCNIM ADRESAMA I SAM ZNAS DA JE TA VRSTA PODATAKA OVDE STROGO ZABRANJENA. MADA BI BILO JAKO INTERESANTNO DA OBJASNIS POREKLO TIH INFORMACIJA (DOBIJENIH PRIVATNO ILI SLUZBENO) 8)
NIKAKAV IZRAZ "MAGOVA" U MOM POSTU NIJE KORISCEN PA ME JAKO ZANIMA OBJASNJENJE TOG IZRAZA NA STA SE I NA KOGA TACNO MISLI.
Uz duzno postovanje molim da se odgovori salju i postavljaju ovde a ne u formi privatnih poruka.
Odgovori
#19
(30-07-2013, 02:35 PM)ivicadacic link Piše: Veoma rado,postovani grotagold,bih Vam odgovorio na postavljena pitanja,cak mogu i da Vam navedem imenom i prezimenom,te iste "kosace" sa njihovim brojevima mobilnih i fiksnih telefona i cak sta vise adresama stanovanja,sto nebi bilo lepo,ali ako bas insistiratye u nekom narednom postu,mogu i to da uradim,nije problem,ali izbegavam da pravim turbulencije tipa,"nisam ja taj,to je neko drugi". To,da li je moje znanje tanko ili ne..to je vec diskutabilno,ali,ako bih kao pojedinci,navodio neke cinjenice,kao istinite,onda bih se bar potrudio da ih dokumentujem,kao i sto Vam nudim dokumentaciju detalja,pojedinih magova na ovom sajtu,imenom i prezimenom,kao sto rekoh,ako zatreba. Pogotovo,cinjenice o NJIHOVOJ uspesnosti u radu,koja se oslikava,nacinom zivota,kojim zive. Jer ovde,mnogi ti,magovi,barataju neproverenim i nedokazivim cinjenicama,nasta sam aludirao svojim pisanjem i nista sem toga. Znaci bez upustanja u neku polemiku,kojima su mnogi sajtovi vicni...nema potrebe za tim,ali ako vec govorimo o necemu "sto znam i sto sam video",sta je tesko pokazati. Ko je trazio da se neko fotografise sa nalazom...pa niko jos nije toliko nenormalan,da zahteva to od nekoga kao,neki dokaz uspesnosti,ali,ako vec pricamo o necemu,sto nemoze da naskodi nikome,kao sto je,"hodnik na dubini od 35 metara",nevidim razlog za Vas sarkazam,povodom toga. Ili treba da vlada "jednoumlje",i ono sto napise neki pojedinac,MORA da se prihvati kao tacno? Ako,je tako,onda se izvinjavam i povlacim iz rasprave,jer mi napamet nepada da bijem bitku sa vetrenjacama. I kakve veze ima skener,sa  mojim pitanjem u ovom postu? Zar to nije u drugoj temi? Jedino,ako mozete da mi pomognete na moje pitanje,a majstor ste za elektroniku,bio bih Vam veoma zahvalan,jer svaciji savet prihvatam,ako je valjan,sto da ne.

Smaras brate Ivico
Odgovori
#20
(29-07-2013, 11:30 PM)ivicadacic link Piše: Mnogo simptomaticno za sve forume,ove vrste,mislim na zlatarenje je....da svi znaju gde,kako i ko moze da udje,a niko neiznese ni dukat???  Pogotovo,jos ovi,sto se bave traganjem , "vise od 50 godina",a ni sami nemaju toliko godina starosti. Jos kad se dodaju,"vodene zamke i Egipatske pecurke",e tek tad nastaje pomama Smile Pogotovo ovi sto se bave "kosenjem",pa kad nam kazu da su hodnici na dubini od 35 metara,joooooj,...onda se stvarno treba zapitati,staviti prst na celo i razmisliti o svemu ovome. Sjedne strane,nepostoji niti jedan zapis,a "zna se ",da su hodnici na toj dubini!? Veoma interesantna,konstatacija? Stvarno,lepo kaze nas narod ..."znanje je cudo".

Zdravo "druze"
Kao prvo ne mozes uzeti za pseudonim nekome celo ime i prezime, coveka koji postoji i zivi sa tim imenom, osim ako nisi TI  taj covek.

Koliko puta cujem komentare ljudi koji sve KRITIKUJU a  ovamo NISTA  svoje ne kazu kao konkretno. Ako, ko god,  neko zeli nesto da kritikuje mora da ima svoj stav i neko misljenje. ...bilo kakvo pa neka ga iznese javno .
Ocigledno nisi pazio na casu ..nikad nisam rekao da su tuneli na dubini vecoj od 4,5 metara a samo je na 25 - 30 metara.... obnovi gradivo. Dosta metara tunela sam prepresacio.....i rekao sam ovo iz izkustva. I zato molim sve forumase da malo spuste loptu na zemlju i ako imaju nesto KONKRETNO  da kazu o nekome drugom to neka kazu javno i direktno . A govoriti sve protiv svakog a ne reci nista svoje to je ...vise nego bezpotrebno trosenje vremena nas forumasa.
Reci sta je tvoje misljenje "druze" ...svako ce te saslusati ....reci mi ti na kolikoj su dubini tuneli ...bas bih voleo da znam?!
Toliko od mene .
Pozdrav "drugu " iz OZNE  Big Grin 8)
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)