Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RADA DEVOJKA ;PREDE;
#31
EVE EDEN ZAPIS ZA MOMA RADA.NAD NEA MINUVA PAT OD TOJ PAT DO IZVOROT IMO 100-150m.KOGA KE JA IZMERIME SREDINATA IZMEDJU IZVOROT I MOMATA IMA KUCE STO DRZI OPINOK VO USTA, NAD MOMATA IMA GROB SE VIKA RADIN GROB, NAD MOMATA SE GLEDA PESTERA TAA E ISCADENA.ISPOD PAPOKOT  NA MOMATA PISUVA M.P.R. VO BLIZINA IMA EDEN SAREN KAMEN NA NEGO IMA  TABAKERA.OD LEVATA STRANA NA MOMATA TREBA DA IMA DOLAP.KOGA KE SE SPUSTIS PRAVO NADOLE NA SOSTAV NA DVA DOLA  IMA OGROMNA DEBELA VRBA . POZZZZ
Odgovori
#32
tia znaci sa na paruca berovsko ama od niv nisto nema se e zdrobeno cao
Odgovori
#33
potocno goten planina selo vladimirovo
Odgovori
#34
evo edan plan za Rada moma i neiniot izvor-kladenec                                                                               
[Slika: 4898886A.jpg]
Odgovori
#35
moma rada kako kleci i druga ta ispravena ima nesto vo glava ima uste edna so BOGORODICA poz
Odgovori
#36
moma rada prede na 12 metera od nea bukvi mpr,vo blizina ima manastir i sveta voda za oci.manastirot e razruzen samo temelite mu stojat
Odgovori
#37
(15-09-2011, 11:28 PM)milan link Piše:Da vidimo ko od Vas šta zna???
BRAVOOOOOO,, MILANEEEEEE..  HEHEHEHE odlicno
Odgovori
#38
(17-09-2011, 01:00 AM)lrl200d link Piše:Momci mnogu galama dignavte okolu ovaa rada da vi kazam deka do nea se doagja po samo eden pat ona e zatvorena vo krug od strmni karpi i da ima znaci okolu nea no ne deka se naoga ona tuku vo radius od 200 metra se naogaat poveke od 15 znaci jas ne prodavam prikazni nitu kupuvam prikazni ne mi trebaat vasite dokumenti posto gi ima sekakvi jas samo i veruvam na mojata oprema blagodarenie na nea go pronajdov znakot inaku vo rakata drzi ......... na kolanot ima................. i sekako ja zaboraviv zmijata do nea vo ustata imase............... e sega toj sto ima dokument neka gi popolni praznite mesta znaci togas ne e lazgo.............................
odlicno  napiseno respekt za vas ,, ako ste  bile na  moma rada. znaci  se  ste  videle samo kazete mi  nekolku raboti , pa posle moze da razgovarame,, za  da ja vides  moma rada  sto  treba da  napraves.... od koja strana  e karavanskiot  pat od levo ili od desno.. i nad moma rada imas  3 pobieni kamenja imas nekakvi znakcinja,, a sekako imas i zvano mesto..poz  do vas respekt
Odgovori
#39
LOVEC MOMA RADA VO RAKATA DRZI VRETENO  NA KOLANOT I PISUVA M.R.P(MOMA RADA PREDE ) A ZA ZMIJATA NEZZZ BAS TO4NO A AKO SAKAS DA KAZES KADE SE NAOGA TAAA MOMA OTI VO MAKEDONIJA IMA 3 MOMI RADI POOZZZZZZ
Odgovori
#40
ovaa moma se naoga na goten planina zvano mesto paruca ama odamna e sokrsena momata nema nisto od nea pozz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)