Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostra čuka makedonija
#11
Interesna gradba, dali vsusnost mislis na piramida deka ti lici?
Odgovori
#12
Da na piramida liči
Odgovori
#13
E toa e toa, dali znaes kaj se bile tocno znacite, ako imas sliki od istite najdobro, i dali ima kopano kaj/vo blizina na znacite
(inaku treba da ima uste oznaki)?.
Odgovori
#14
Slušaj drugar za sliki ke go slikam mestoto a za znacite znam deka kantarot bil vo blizina na čukata, ako nešto e od pomoš vo blizina poninuva star pat mnogu jaka rabota
Odgovori
#15
A kopano ima na vrvot na čukarkata,ako ti trebat sliki od mestoto možem da napravim a ušte što imaš ti?
Odgovori
#16
Da li u blizini ima dva kamena udaljeni jednog od drugog tako da se moze skociti sa jednog na drugi, a pored je potok ? Ako je tako javi se na pp

mozemo popricati.
Odgovori
#17
Sakas da kazes deka znakot kantar e unisten ili ti go kazuvale, rasprasaj se dali kaj vrvot na cukata odamna imalo dupka, golema bila taa dupka, ako imalo i ako se raboti za istata Ostra Cuka jas sto znam moze da odime na teren da istrazuvame malku.
Odgovori
#18
Slušaj martine ja tamo ideše i idem ali ne često dupkata ne e mnogu golema ali znakot e unisten čukarkata e celata e preprokriena so kamenja i štom se zaoblači mora da udri grom u čukata ima i dosta kamenja koi se uništeni od gromovite a vo nejzina blizina ima i izvor a i potok
Odgovori
#19
Dali kaj izvorot ili bilo kade imas ili imaat videno zemjeni cevki?
Odgovori
#20
Ne sum zabeležil a kade se tie cevki do izvorot?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)