Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molba za savet
#1
Postovane kolege

Imam problem sa sondom od 32 cm koju koristim uz Garet gti 2500. problem se manifestuje tako sto pokazuje non stop isti signal od 4,5 na skali,non stop ga pokazuje i svira na svaku izbocinu na zemlji sa istim znakom i ne moze da se rucno balansra aparat. Proverio sam sve kontakte,dodatno ih izolovao u dzeku za spajanje sa izolir trakom,sonda nije pretrpela udare niti je ostecena ni sonda ni kabal. Problem je u sondi,proverio sam aparat tako sto sam drugu istu sondu od drugara pozajmio i sve he ok. a moja "ludi" i kod njega... dali je neko imao slican problem i moze li neko da mi posavetuje ksko da je osposobim.
Hvala unapred...
Odgovori
#2
Ovlazila i probila. Menjaj je ili popravljaj.
Odgovori
#3
znaci,nema leka  Sad
Zbunjuje me to sto mi se desavalo i ranije,ali posle izvesnog vremena proradi sama od sebe,verovatno ima veze sa vlagom,mada je u vodu nikada nisam potapao,jedino rosa ba travi. gde je ta vlaga mogla da udje ako sonda nije ostecena?Vodim racuna o aparatu i opremi i stvarno me cudi 
Hvala na odgovoru Grotagold ...
Odgovori
#4
ne znam dali bi mozda fixxx mogo nesto ti pomogne mislim da vidi el nesto moze da se zameni ili tako nesto....napisi njemu pp mozda nije sve tako crno kao sto izgleda pozic
Odgovori
#5
hvala puno Timakumminus, citao sam jos neke postove na ostalim forumima i basao jedan sa istim problemom. Kod njega je bio problem vlaga,uspeo je da je otvori i osusi. Skupa je da bih je tek tako zamenio. ..
Odgovori
#6
Zdravo leder,mozes mi je poslati na proveru,sredicemo to.Ako je samo vlaga usla nece biti problema,pitanje je koliko je sta oksidiralo od vlage a to ne znam dok ne pogledam.Moje podatke ces dobiti na pp,pozdrav..........fixxx  Smile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#7
Dogovoreno, hvala...
Odgovori
#8
Izvoli raspored pinova ,nadam se da ce ti pomoci,ako ne salji je meni za Cacak!Pozdrav........fixxx  Smile
[Slika: gti20coil.jpg]

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#9
Sada mozes unimerom proveriti ima li kratkog spoja negde gde ne bi trebalo.Takodje i mesta koja su u spoju trebaju davati odredjeni otpor.Javi mi na pp sta si uradio,pozzz

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#10
zdravo jasam rasturio jednu takvu sondu vecina skoro svi imaju problem sa tom velikom sondom samo ovi sto su kupili original  ta radi bez problema unutra u  sondu nema sanse da udje vlaga zaliveno 100% ima tri kalema i ima stacmpanu plocu sa smd delovima i trimerima koji najverovatnije stradaju pri cmax senz. cisto receno bugarsko sranje suranje te sonde te pravi bugarska firma
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)