Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moj prvi detektor
#11
Fixxx, može mala pomoc?

Napravio sam detektor identično kao i na youtubeu, no na žalost bez rezultata. Uvidio sam i pogrešku, koju si spomenuo a to je da pozitivan kraj kondenzatora od 220uF  (s lijeve strane na slici) nije spojen s ostatkom vodova. Također netko od komentatora na youtubeu spominje kao problem i to da su kondenzatori od 220uF pogrešno postavljeni,odnosno da im treba okrenuti polove. Što misliš?

I kao početnik napravio sam i sam jednu pogrešku na ploci. S obzirom da sam plocu crtao markerom i poslije ostatak bakra skidao kiselinom zabunom sam cjelokupnu plocu nacrtao kao i na slici, odnosno ispala je obrnuta u odnosu na sve slike koje su na netu od ovog detektora. Iako smatram da to nije neki problem, tokom ovih dana cu postaviti slike na net, pa da malo vidimo ako sta ne valja.

[Slika: mx0cb6.jpg]

HvALA NA ODGOVORU Smile
Odgovori
#12
Samo pratis  + i - od baterije na dalje i komponente sa polaritetom pravilno postavljas plus na plus a minus na minus,mora da proradi.Ako ne radi proveri kako si okrenuo tranzistore (koleltor bazu i emiter),ostale komponente nemaju polaritet.Srecno!

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#13
na kojim dubinama ti je radio ovaj prvi detektor?
Odgovori
#14
Do 50 cm bez obzira na velicinu sonde i predmeta.Sa malim sondama bio je veoma osetljiv na sitnije predmete.Kazem da je bio,jer mi se zaturio negde u radionici,a bas sam pre par dana hteo da ga pokazem jednom kolegi,da vidi sa cime sam nekad davno izlazio na teren i vadio nalaze.
Pozdrav......fixxx  Smile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)