Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medov dol
#1
Moze nekojda mi kaze nesto za nego???
Odgovori
#2
mnogumina go spomnuvaat,drugi go baraat.mnogu znakovi gi povrzuvaat so nego,no dosega nisto konkretno-
Odgovori
#3
dali e istio medov dol sto se naoga na crna reka i vodenica koja zemala voda crna i od  drug dol 
Odgovori
#4
Da li mislite na memedov dol.....................
Odgovori
#5
memedova cesma  znam a ova kolku so  znam e medov dol...
Odgovori
#6
So otvoreni karti: Imam soznanija za nego od poveke spisi, od koi tri go potvrduvaat imeto MEDOV DOL, eden go spomenuva MEDAROV DOL, a dva pod drugo ime koe nema da go otkrijam. Licno go imam videno prviot znak, t.e. vodenickoto trkalo, no e osteteno za citanje. MEDOV dol vsusnost se sedum dola razdeleni so megji i kamenja, no sepak predstavuvaat edna celina. Sega imam problem so pronaoganje na karpata i vesterkata (cigankata). Stom se najde taa treba da dade nasoka kon meckata, taa e medovdol i sekoe mece go oznacuva dolot kako edinica. Imam se i kako se vadi i na koi tri mesta e otrovot i patot megju spilata do tovarot, i na koja strana e vo bunarot. Kartata koja mi e pokazana go dava samo dolot i e bez tekst za da vidam nekoi karakteristicni tocki i da ja utvrdam lokacijata t.e. odgovara na barem 30 lokacii
Odgovori
#7
moj dedo gi odnesol luge so go barale ama kameno bil trgnat od lezisteto
Odgovori
#8
Ja cu ti objasniti sve javi se poslao sam ti PP poruku!
Odgovori
#9
MEDOV DOL. Dolot kaj sto se uliva vo rekata na spojot treba da ima kamen na nego klesano edna dolga linija i popreku 7 mali linii, nagore treba da ima vodopad, vodenica,lovdjija srna i mnogu drugi znaci. Najgore vo dolot treba da bide popot so knigata.Tamu ima pari na poveke mesta.
Odgovori
#10
Poz svima  mose sv da pricate za memedov dol jacu da kasem da je tesko poz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)