Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA
#31
Pink Panteru ja ću pokušati da ti dam jedan mali savet o ispiranju zlata.Ako hoćeš da napraviš "sluice box"ili lese po naški najbolje da uzmaš aluminijumski lim od 2-3 mm i od njega napraviš korito,aluminijum jeste skuplji ali je dosta lak i to je jako bitno naročito pri premeštanju opreme sa mesta na mesto.Korito napravi širine od 30-40 centimetra i visine od 15 -20 centimetra,a dužinu pooceni sm ali nemoj preći 2 metra.Idi potom u neku radnju gde prodaju itisone i izreži itison koliko ti je korito tako da ga celom donjom površinom pokriješ.Na njega stavi istegnuti metal ili u žargonu"gazište" to su ona romb okca ima ih i na ogradama.Potom moraš izmisliti neki sistem da istegnuti metal i tepih budu dobro pričvršćeni za dno lesa.Kada si to sklopio uroni ga u vodi tako da voda prolazi preko njega kao mali potočić.Voda da ti bude oko 3cm iznad tepiha ,sipaj materijal i gledaj da ti samo teška frakcija ostaje na lesama,ako se prepune onda povećaš nagib i obrnuto.Posle 2 sata ispiranja vadiš metal i tepih pereš i kofi pritom vodi računa da ti materijal ne pobegne.Ono u kofi je koncentrat i on se potom ispira tanjirom i vidi šta ste našli.Nadam se da sam ti malo razjasnio ovu temu pozz.
Odgovori
#32
Hvala Kokoran na savetu....Ako budem pravio sluicebox  ne bi trebalo da bude vecih problema ,pricvrstio bih sa dva leptir srafa istegnuti metal jedino    ona rebrasta guma na vrhu sluiceboxa ---ne znam kako je  zalepe za aluminijum...Al  snimicu na youtube ako resim da ga napravim......,  A i lepo si ovo objasnio kako da se postavi u reku ...---iskusno ..nema sta...
Odgovori
#33
Zdravo
Jedan veliki problem u celoj ovoj prici i velika zabluda je staviti iznad itisona romboidnu zicu ...jer nikako neces hvatati velike grumene u toj takvoj skalameriji. To je uredu samo za sitno zlato.A za vece grumene potrebno je drugacijja izrada pa tek onda na kraju ide itison.Zasto to kazem ... pa nikada zlato nije u vodopadu ...tako da nikada se nece zadrzati u resetkama od metalne zice ....jer voda ce ga odneti..podkopati...
Ajde da pocnemo da govorimo istinu i kazemo ljudima kako treba pravilno naparaviti masinu koja ce  100% sigurno "loviti" zlatne grumene i nece imati potrebe naknadno ispiranje...karlicom
Cela poenta je u tome , ne dozvoliti vodi da podkopava zlato u masini. A vakum masine mozes uraditi kako hoces.
Treba reci da zlato putuje rekom po najkracom putanjom.To znaci da ide maticom i ostaje odmah na prvom "skretanju " Godinama tone i dolazi do dna...ali to je druga tema ja sam malo izlapeo i zaneo se ...
Pozdrav
Odgovori
#34
Ama Kosac nisi ti izlapeo i nisi se ti zaneo  Big Grin vec nevredi objasnjavati vise da se babe i zabe ne sabiraju zajedno ali ajd nek bude kako drugi hoce uz zelje za uspeh...nadam se da sada nisam ja aluvijalno pobrljaveo ;D 8)
Odgovori
#35
Zdravo.
Kosac odavno cekamo da vidimo tvoju masinu.Kazi  nam sta mislis o ovoj masini?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lJoNWRSgi-Q[/youtube]
Pozdrav.
Odgovori
#36
Zdravo
Pokusao sam pre nekoliko meseci da ubacim slike ali ja to ne znam a ovi moji nisu hteli da se maju sa tim.Vidis sve je vec poznato.Sve masine i pumpe rade na principu da voda gura vodu i samim tim stvara usisnu moc i sto je veca brzina vode i veca je usisna moc pumpe.I tu nema nikakve mudrosti.
Drugo - Svaka masina ima separator koji odvaja pesak od kamenja itd.Jedino je caka kako zarobiti zlato a da ga voda ne potkopa (ne da ga odnese - vec potkopa).I koliko se uspe u tome utolikoje veci uspeh u ispiranju.
A najveca caka je kako na licu mesta pronaci gde je zlato "ostavljeno".Postavicu novi post sa konkretnim primerima koje sam sakupljo godinama.
Veliki pozdrav ispiracima.
Odgovori
#37
Sta mislite o ovoj masini?Imam ponudu iz amerike za novu masinu 22000$.Odvaja sve od prasine do grumenja.Kapacitet je 25 tona na sat.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#38
treba iskpati 25 tona!!!!
Odgovori
#39
Pa onaj mali mini bager  to iskopa za 1 sat , moze da se transportuje na  auto prikolici , a ovo je najprodavanija masina u Americi i kanadi za ispiranje , prave ih od najmanje do najvece koja se transportuje na produzenom sleperu , razgovarao sam sa konstruktorom i gazdom firme , ovo je najmanji model i covek garantuje da ne moze da prodje ni mikronsko zrno a da se ne prikupi
Odgovori
#40
Ovo sto pise na masini je i sajt pa ukucajte ko hoce da pogleda
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)