Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legenda o Pop Martinu
#21
ima li neko nesto za Osogovska planina
Odgovori
#22
Slika iz licne karte! Big Grin Big GrinBig Grin


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#23
evo sta ja sam nasao u makedoniju na planinu belasica to je izmedzu makedonije i grcije evo to ide tako kad ide po mali put po koi samo ide krave i ovce dolazis do jennu cesmu i ides jos 200 metara nagore i tamo je tomesto koje ja sam nasao veliki kamen koi je u kruznoj formi i ima venec od strana i nanjemu je veliki angel i ododzdo pise p. martin i neke brojke koji oznacavaju godina smrti a mnogu su mi rekli da traze seno a seno je na dva metara od taj kamen koji sam ja nasao seno je velika kupa od malik kamen akoji se nalazi na vrx planine neki kazo da pod seno je tunel koji vodi do zlato neki kazu da tamo ima jedan grob koi unutra ima kandilo i unutra jedna petolirka i mapo a drugi kazu da na cesma ima JEDAN MAC A U RUCKA NA MAC IMA JEDAN VELIKI DIJAMANT DALI MAONE NE KO KOI IMA DUKIMENAT I DO IDEMO TAMO MOJE IME JE MARJAN I MOZE DA ME POTRAZITE NA XXXXXXXXXX@HOTMAIL.COM ILI EVO VAM MOBILEN 00389XXXXXXXXX

(Zainteresovani članovi mogu da vas lako kontaktiraju preko privatnih poruka)
Odgovori
#24
planzdijo, ja sam danas bio do poganovskog manastira i nisam mogao da nadjem taj pop martinov potpis sa zadnje strane crkve, na kakvom je kamenu bio?
Odgovori
#25
Ne secam se na kakvom kamenu ali je kad gledas sa zadnje strane u onaj polukrug od oltara malo s desne strane i nije visoko od zemlje . I krst i slovo M nisu veci od 6-7 cm zato dobro obrati paznju jer ako je kamen od krecnjaka moguce je da je srastao . Znak je kao da ga je neko zarezao nozem i dubine nekoliko milimetara. Pored krsta i slova M ima jos nekoliko zareza ali nisam mogao da ukapiram sta bi trebalo da predstavljaju ali dosta lice na one ,,sare'' koje sam nasao i u magazi Ostra cuka . Moguce je da ga je neko unistio mada ne verujem da bi se neko usudio da nesto dira na crkvi .Ako je znak unisten to su mogli da urade jedino kaludjeri ali u tom slucaju mora da ostanu neki tragovi. Proveri da mozda neki kamen nije prekriven malterom ili betonom .Moguce da su ga iscupali iz zida. Pogledaj da li nisu radjeni neki ,,zemljani radovi '' tu gde sam opisao dase znak nalazi .U vreme kad sam ja tamo bio ,pre dvadeset godina, nista nije bilo dirano a ni ja nisam hteo nista da radim. Pozdrav.
Odgovori
#26
na visini od 40 cm nema nista.  prva tri reda su od belog krecnjackog kamena, posle krece cigla i zuti i crvenkasti kamen,  evo stavicu slike

na visini od 1,80 metara ima nesta nalik tome sto pricas i malo je u desnu stranu
a ovo je slika oltara spolja
jel moze to da bude ta oznaka


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#27
Ma nije to i nije toliko visoko .Negde je na ovom kamenju svetlije boje sto lici na temelj,na toj visini mada kamen ne mora da je beo .Moguce je da je znak na ovom kamenu skroz uz samu ivicu slike a mozda je jos vise desno pa ga i nema na slici. Slovo M lici na to slovo u gornjem levom uglu slike ali iznad njega mora da bude krst koji se nadovezuje na slovo.
Odgovori
#28
ja sam pola sata gledao i nista. ok, idem ponovo za neki dan.
Odgovori
#29
Pozdrav svim clanovima ovog foruma. Svaka cas za one koji su vec bili ovde ako idete opet poklapa se sve sto pricate kao na ovoj mapi.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#30
@El Loko
Ovo je isto za tebe posto ides tamo. Jos nesto nerazumem zasto se ljudi pustaju dole gde je smuk pa zar nije jednostavnije prvo neku kameru da se spusti pa da se snimi teren. Kao pravi speleog :ugeek: :ugeek::ugeek:
Kolko ja znam postoji 4 ulaza 3 ulaza mislim da je zatrpano a onaj glavni gde je smuk gde se spustas konopcem do dole pre smuka isto ima jos jedan siguran prolaz da bi se spustio do riznice. to je sad prica ako imas vremena mozes da istrazujes..


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)