Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ispitivanje
#11
Ako kisa dozvoli da odemo na potok uopste, potok je 50x veci nego na predhodnim slikama... i kad stane kisa par dana mora se saceka da spadne voda,ili da kupujem ribarske cizme sa odelom... :-\
Odgovori
#12
kad budes iso na potok ubaci par slika nekim boljim aparatom slikaj tu stenu odakle izvire voda
Odgovori
#13
Ispitao sam potok,pre ove velike kise pola kilometra iznad predhodnog ispitivanja. Zapazanja su da nema ni mrvice zlata. Tako da je moja predpostavka da ispira iz zemlje gde je vadjena ruda gvodzdja nekad tacna. Cim se stabilizuje vreme idem opet, sem sto je potok sad ogroman, i razorio je sumu gde prolazi, skidao obale i kidao drvece. Sad je sve u koritu,sto je ispralo iz zemlje, tako da cim spadne voda imacete slike. Smile

http://prntscr.com/3k1ivc To je stanje potoka.. na nekim mestima ima dubinu od oko 2 metra
Odgovori
#14
ja vidim da mnogo ljude ne znaju o samorodno zlato kako da nadje,

vidim da svi traze u reke, znato je vrlo tesko naci u reke, zasto reke su velike prostranstva,

kako da nadjem mesto da ispiriam zlato?

- setaj malo na okolo, trazi ne obicne kamene, oni su minerale, ima neki crvene, kad nadjes takve stvari blize si zlata, ne znaci da ces naci zlato u reke, nego do reke, na breg,

- uzmi metal detector i trazi pored reke levo i desno no ne u reke, trazi cel breg i neki jaz koji se sliva u reke, tamo ces da ga nadjes,

- isto tako da kisa pada, trazi po breg, gde kisa pada ona mija zemju, tad se sa golo oko vidi.

ovo vam kazem, iz iskustva, moj otac je nasao, pred 20 godina i vise, na isti nacin, ove godine mi je reko to, bili smo kod mesta, ali reka je bila golema, cekamo da susa dodje da idem da na soberim malo Smile
Odgovori
#15
D.vece ...slabo dolaze ljudi na ovaj deo foruma ...il ste odustali ili kopate pa nemate vremena za pisanje??? ....ako slucajno neko ima iskustva ....naisao sam na okamenjenu glinu ..pa me zanima da li se isplati sakupljati to  (kao kamen izgleda sa sitnim kamencicima u sebi) ili da se drzim obicne gline? Nemam ideju kako bi usitnio okamenjenu glinu i video da li ima nesto, komadi imaju po par kg.
Odgovori
#16
uzmi hilti stavi umesto burgije neki cekic kamen stavi u metalni cev i samo cepaj po njemu
Odgovori
#17

https://www.youtube.com/watch?v=vV91MTZKo20
Odgovori
#18
Pozz tragacima, evo da se javim posle par godina, sto se tice potoka u sumadiji ima zlata, al smo posle onih provera i velikih poplava batalili to,sto zbog para sto zbog vremena.. al evo da se javim opet, u planu je dda se ovog leta opet zanimamo malo.. ubacivacu slike povremeno, mogu samo da kazem da sam bio na homolju i jedan dan u potoku u nekom brdu 4 zrna prasine, dok ovaj potok 2 lopate i 3 zrna stim sto je jedno zrno vece od sva ta 4 sa homolja zajedno.. tako da potok obecava, i zanimljiv je hobi ako nista drugo, al trazi veca ulaganja... do sledeceg pisanja pozdrav..
Odgovori
#19
POSTOVANI KOLEGE  CITAJUCI VASE KOMENTARE,  NE MOGU A DA SE NE UKLJICIM  HOMOLJE JE SAMO SINBOL ISPIRANJA U SRBIJI I SIRE TO ISTORIJA JE PISALA I DOKAZALA  NE BI VISE DA O TOME DA PRICAM. ZLATA NARAVNO IMA  SVUDA SAMO GA TREBA NACI, POSTOJE PAR MESTA U SRBIJI GDE GA IMA  ALI SU RETKA KOJA MOGU DA SE UPOREDE SA PEKOM TO JEST NJENIM PRITOKAMA  , REC HOMOLJE JE SIRI POJAM  BITNO JE POZNAVATI TEREN I REKU  TO JEST POTOKE VELIKI POZDRAV I SRECU VAM ZELIM  NARAVNO DOBRO DOSLI  BOLJE RECI PRATOTE PUTEVE ARGONAUTA  I ZLATNOG RUNA ! SRECNO!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)