Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egipatsko zlato ?!
(31-08-2017, 04:29 PM)Vudi Alen link Piše: Postovani g.Crni,

hvala Vam na odgovoru.

Da li 40 km racunate od svog mesta ili Gamzigrada?

To definitivno nije ista lokacija kao magaza Cara Urosa.

Za magazu Kneza Lazara tu gde je spominjete meni je nepoznato mesto.Inace znam za jos 3mesta koja vaze za Lazareve magaze.

Milutinova magaza,zar ovo sto pisete nije Miljkovac kod Nisa?Njegova magaza je tamo premamojim saznanjima.

S postovanjem,

Vudi
40,xx kilometara od Gamzigrada,verovatno nije ta magaza.
Lazar je selio jednu magazu iz Krajine pa su ga pojurili Turci i zato je to ostalo tu na tom mestu što sam pomenuo,za sledeću u Gornjaku čuli su skoro svi ozbiljni poznavaoci ove materije.
Milutinova magaza je bila u Miljkovcu ali je premeštena.
Kako znam?
Pa sticajem okolnosti jedan od čuvara (kako ih mi zovemo POP MARTIN) bio je otac od mog čukun dede,(gle čuda i taj deda se zvao Milutin) prenosilo se sa kolena na koleno da tamo ima velikog blaga,sve dok se moj deda nije osmelio i ušao unutra,međutim i on je prošao kao i ja.
Taj glavni ulaz sa istočne strane je jednostavno nestao,ovaj drugi nazovimo ga izlaz je taj koji je meni pokazao i koji sam opisao.
Mada mislim da mi ni deda nije hteo ispričati sve jer je i on posle II svetskog rata bio neki ČUVAR,pod isto tako nekom tajnovitom zakletvom (nije čuvao blago) ali je znao za neke Četničke magacine i tu svoju tajnu je odneo sa sobom.
Odgovori
Postovani g.Crni1,

izvinite ali sam posle svega potpuno zbunjen i vise neznam o cemu pricamo.

Na ovoj temi o Egipatskom zlatu,Vi spominjete pecinu sa Suncem i spominjete Gamzigrad i put za Vidin,a sada posle ovih referenci sa rekama i planinama u cijoj blizini je ta pecina vidi se da je to daleko severnije pa neznam zasto se uopste spominje Gamzigrad i put za Vidin.

Takodje sada se i Knez Lazar dovodi u vezu sa tim,ali ni to nerazumem.

Znam za Lazarevu magazu kod Gonjackog Manastira,ali samo kao pricu bez detalja.

Sto se tice Milutinove magaze i onoga sto opisujete ovde,pitao sam da li je to Miljkovac zato sto ste to isto pisali za Miljkovac kod Nisa i tada ste spominjali onaj barjak i maglu koja se javlja i coveka koji Vas je vodio da to vidite.Sada pak ispada da nije Miljkovac i da je to premesteno.

Eto malo sam zbunjen,pa ako hocete pojasnite sta je sta.

S postovanjem,

Vudi
Odgovori
(27-08-2017, 02:13 AM)Vudi Alen link Piše: Za g.Crnog:

1.Da li je lokacija pecine na kojoj je sunce na ulazu isto sto i magaza Cara Urosa kod Gamzigrada?

S postovanjem,

Vudi Alen
Vi ste pomenuli Gamzigrad ali ipak ima veze.
Pećina sa suncem bi trebalo da bude ta sa Egipatskim zlatom i xxx a napunjena je u vreme kad je Gamzigrad bio u procvatu i to u vreme Maximiana Daje.
Put za Vidin koji je prolazio kroz ovaj kraj je blizu pećine, pomenuo sam ga zbog neke orijentacije a i zbog toga što je tim putem išao i karavan koji je došao iz Egipta (dokaz su kamilje kosti).
Lazara sam pomenuo zbog vaše prepiske sa Despotom jer je i Lazar prenosio zlato iz Krajine iz iste magaze koju je i Hajduk Veljko premeštao pa se zbog toga posvađao sa mnogima pa i svojim bratom Milutinom Petrovićem.
Za Milutinovu magazu ste me verovatno pogrešno razumeli ona je u Homolju,možda je ispao nesporazum jer smo počeli komentar u temi o Miljkovcu,gde je nekad bila.
Mislim da je sada malo jasnije,sve što nije pitajte,odgovoriću ovde zbog svih.
Odgovori
Postovani g.Crni,

hvala Vam na odgovoru,ali najiskrenije nerazumem.Procitao sam ponovo celu ovu temu pokusavajuci da shvatim sta zelite da kazete.

Zaista nezelim da Vas pritiskam daljim pitanjima.

S postovanjem,

Vudi
Odgovori
Poz. Crni1
Mozda Vas neko nije dobro razumeo ali Vas je odlicno shvatio :Smile !
Igrom slucaja imam imanje bas tu na raskrsnici "aktuelnih turistickih puteva"
i bas prosle nedelje (posle Vaseg pojasnjena lokacije) zapazih dva dzipa.
Jedan sa inostranim tablama a drugi sa Krusevackim.
Krusevackim!?!?Ne rece li Kosac da je dnevnik zavrsio u Krusevcu?
Odgovori
Pozdrav.
La Luna prijatelju šta da ti kažem kad i sam vidiš a vide i znaju i mnogi drugi.
Neko je na forumima iz dobrih-poštenih namera a drugi su tu iz kojekavih koristoljubivih namera,treći samo prate i snimaju  i ko zna kakvih sve ima,tako ti je to i u životu.
Znam ja da mnogi čekaju podatke,mesta i ostalo a da nikad ne kontaktiraju onog koji im je to rekao,međutim ako ja ne mogu to da odradim ili nisam zainteresovan uvek ću preneti ono što znam i koliko znam  a svako posle nek radi po savesti.
Neke planove-prepise davao sam i delio svima koji su tražili,nešto od toga sam objavljivao i javno,sačuvao sam samo mali deo za moj kraj,međutim ljudi kojima sam to dao više niti se javljaju a izgleda da više i ne posećuju ove forume.
Jedini čovek koji je uspeo i sa kojim sam i dalje u kontaktu a postali smo veliki prijatelj je iz Korbova,svaka mu čast.
A za lokaciju da budem precizniji i da pomognem još malo,ispod stene gde je sunce blizu ulaza u rudnik ima i spomenik-kamen sa imenom Jovan,ne znam dali se još vidi ili je zatrpan kamenjem i obraso u gustiš,zamolio bih sve koji idu tamo da ga ne lome i vade jel tu nema ništa,samo je postavljen na mesto gde je "dete" od  16 god. poginulo okliznuvši se sa stene.
Taj Jovan je brat od mog pradede i on je ulazio u pećinu nekoliko puta,iz nje je donosio na salaš svašta između ostalog i neki plavi kamen kao staklo koji je noću sijao.
Odgovori
Ima nas svakakvih...
Nego,malo dalje od te lokacije koju si opisao,bas karakterisu vrtace.Imam fotografije jedne tek nastale.Deluju razbacano,ali ako se pazljivo obrati paznja ipak ima nekog niza.Ima i ostataka nekog metala,kao da je bila topionica tu u okolini.
Odgovori
Crni1,kazete "prijatelju"!?
Poslat Vam je zahtev tako da cete videti ko sam.

Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)