Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li je pronađeno zlato bezbedno ?
#1
Pozdrav, pratim vasu temu vec duze vreme kao laik, i veoma je interesantna, pa bi da pitam gde se ovo nalazi, i vase misljenje o zlatu zakopanom u nekom starom grobu, dali ga otkopati ili ne.Hvala
Odgovori
#2
Citat:vase misljenje o zlatu zakopanom u nekom starom grobu, dali ga otkopati ili ne.Hvala

Zasto da ne otkopas :o :o:o ali moras odraditi sa veoma velikim oprezom pokusacu ukratko da ti objasnim:

-Kao prvo ako je grobnica veoma stara recimo datira iz vreme rimljanja 2,3 veka ako uspes da probijes nadgrobnu plocu koja je recimo debljine 20cm zato sto je neverovatno tvrda ko zna od cega je pravljena mesano jaja slama i zemlja slicno kao Egipcani sto su radili ko zna koja je jos smesa stavljena hm hilt, busalica lako je to probaj pa da vidis.

-Idemo dalje pre nego sto udzes u nju svo moguce zastitno odelo treba da imas rukavice maske i ostalo. Ko zna koliko se otrova tu pomesalo a poznato je da su zlato mazali sa nepoznatim otrovima da nebude posle jao proklesto umro taj ovaj i tako.

-Nema brate tu proklestva vec bakterija i otrovi nepoznati nama. Procitao sam da su u Egiptu nasli jednu grobnicu i nisu usli u nju vec su samo izbusili rupu u njoj i postili sondu da provere sta je unutra. Uspostavljeno je da je velika kolicina Arsenala unutra i sad prazne to. Koje proklestvo faraona u pitanju su otrovi nepoznati koji su mutirali prilagodili se da opstanu.

-Da se vratimo na temu, Osmotri i razmisli sta se nalazi unutra i zasto je lako bas doci do neke dragocenosti, jer mozda ima zamki a sigurno ih ima. A ne odmah da pojuris da uznes to sto vidis.

-Ako dodirujes zlato pre nego sto ga uzmes polij ga vodom jer je radiaktivno tolko godina u zemlji pomisli samo, znas one stare price, jao video sam ogrovnu svetlost koja izlazi iz zemlje ili neki ljudi koji igraju u toj svetlosti :lol: :lol::lol: Svetlost izbija usled velike radijacije koja se oslobadja iz zlata a kako to je sad vec hemija. Greska je velika sto svi misli da se ono tu nalazi vec to je druga prica.

-E sad ovo je ukratko ako neko naleti na veoma staru riznicu ako je nesto novijeg tipa cup ili ostalo isto biti oprezan pre nego sto dodirnes zlato polij ga vodom, a da kada ga ugledas prvi put ili razbijes cup nemoj da paris oci odmah vec sacekaj 15 minuta pa polij vodom i onda ga uzni. Vec sam rekao zasta zbog ogromne kolicine radioktivnosti.

Ovo ti je brz vodic od mene...

P.S. Sad neko razmislja? Sad SadSad Licno nisam nalete zato i radim preko grane.
Odgovori
#3
Hvala na ovim informacijama, veoma su korisne i pridrzavacu se uputstva,Hvala
Odgovori
#4
pozzz svima......milane vidim da poznajes ove stvari oko otrova,kako da to resimo ako se recimo susretnemo sa tim,mislim ako nadjemo ono sto svi trazimo,sta da radimo????? unapred hvala i veliki pozzzzz.....
Odgovori
#5
Citat:a poznato je da su zlato mazali sa nepoznatim otrovima da nebude posle jao proklesto umro taj ovaj i tako.

Uspostavljeno je da je velika kolicina Arsenala unutra

-Ako dodirujes zlato pre nego sto ga uzmes polij ga vodom jer je radiaktivno tolko godina u zemlji

Svetlost izbija usled velike radijacije koja se oslobadja iz zlata a kako to je sad vec hemija.

sacekaj 15 minuta pa polij vodom i onda ga uzni. Vec sam rekao zasta zbog ogromne kolicine radioktivnosti.
Citat:Rimljani su uglavnom,kada se tiče otrova, nakon vladavine Cezara, preuzeli sličnu tehnologiju posipanja otrovom veće količine žutaća. Koristeći prah jedne od najotrovnijih pečuraka. Istih onih pečuraka koje su i Egipćani koristili u njihovim ostavkama(po piramidama i slično...). Postoje indicije da je i gospodin Srejović,njegovom omaškom,analizirajući jednu skulpturu, tako i nastradao. Rimljani su taj otrov i donosili iz Egipta i koristili ga u navedenom ritualu.

pozdrav
da li postoji neki verodostojan dokaz o ovome sto ste napisali???
tj da su bilo gde korisceni otrovi na nacin koji ti ovde pominjes /arsen ne arsenal/ ,
ne mislim na dokaze tipa "zna se" , "svi znaju" , "pricao mi surnjaja od kuma ciji je teca video strica , ciji brat mu je rekao" i slicno,
nego naucno dokazano .
isto tako voleo bi da vidim neki dokaz makar to bio i link na tekst ili forum ili sta god relevantno gde je otkrivena radioaktivnost kod zlatnih ili bilo kojih drugih nalaza i to takva radioaktivnost koja se neutralise vodom????
Odgovori
#6
neznam na kakvu radioaktivnost mislite, ja koliko sam obavesten zlato se pere sa rastvorom sode bikarbone i vode, ili sa rastvorom neke kiseline, i upozorenja su uglavnom na zlato koje je stajalo u zatvorenoj posudi
Odgovori
#7
Citat:Rimljani su uglavnom,kada se tiče otrova, nakon vladavine Cezara, preuzeli sličnu tehnologiju posipanja otrovom veće količine žutaća. Koristeći prah jedne od najotrovnijih pečuraka. Istih onih pečuraka koje su i Egipćani koristili u njihovim ostavkama po piramidama i slično..
Rimljani su taj otrov i donosili iz Egipta i koristili ga u navedenom ritualu.
jel ovo treba da znaci da su rimljani usli u piramide, otkrili sta je od otrova tamo korisceno , svidela im se ideja o zastiti svoga blaga,
te da su taj otrov kasnije koristili za svoje potrebe,
ako je tako onda je to za pohvalu, s obzirom da do danas naucnici nisu uspeli da razotkriju o kojim se supstancama tu radilo i da li su uopste otrovi u pitanju.
a opet ako naucnici ne znaju sta je od otrova korisceno kako ti znas da je to isti otrov?
mozda bas po toj logici da niko ne zna o cemu se radi pa je samim tim to ista supstanca / ako uopste i postoji nesto takvo/

super je sva ta teorija o otrovima i radijacijama koja se provlace medju tragacima ,
ali da li se neko zapita sta se desavalo ako napadaci budu odbijeni pa vlasniku ponovo zatrebaju te "otrovane" vrednosti??
ili recimo pred kraj bitke ili u pauzi vlasnik blaga dodje do ideje da blago na brzaka preseli na drugu poziciju???
ili ako nas nesretni "ajduk" resi da na brzaka dodje do svog "otrovanog" cupceta , da li je imao vremena da svoje "zutace" propere u sodi bikarboni pre nego isplati jatake???

ne nudim svoju teoriju,niti tvrdim bilo sta ,
samo iz ciste radoznalosti pitam experte sta bi se desilo u navedenim slucajevima?
Odgovori
#8
Citat: Ovo ti je brz vodic od mene...
Kao prvo ja sam se ogradio time sto sam ovo gore napisao, tako da svako ima prava da iznese svoje misljenje.

Kao drugo:
Uvazeni kolega,
Citat: Dobro rezonuješ "Zeus", samo što nema veze sa radioaktivnošću! Samo voda ti neće pomoći u ovom procesu neutralizacije

Upotpunosti si upravo lose sam se izrazio pod ovim terminom koji je veoma obiman, kao sto si vec rekao u procesu neutralizacije se koriste sasvim druge stvari, veoma mi je poznato. Terminom "polivanje vode" mislio sam i ogradjujem se ponovo sve sto sam dosad nasao novcice i razne stvari posle nove ere ili pre nove ere pre dodira fizickog, ne zbog raznih otrova koji su posipali (a nista nije novo jer se to odavno zna Ti si to kolega bas opsirno napisao kako te nije mrzelo? Da je neko hteo da nauci nesto on bi postavi isto pitanje na google i nasao bi odgovor a za detaljnije stvari mogao bi da napise i na engleskom jeziku.) vec zbog svoje licne sigurnosti, starina+zemlja+bakterije=opreznost.

Ko se bavi ovim hobijem da je hteo on bi naucio o istoriji i kulturi raznih civilizacija koja su naseljavali nasu teritoriju a ne kao:

Citat:kao uglavnom 99% tragača,zamišljate sebe sa krampom i lopatom na leđima

(Ovo ti je bilo extra slatko sam se nasmejao, :lol: :lol::lol: )

Tako da ne planiram svakom da odgovaram na pitanja.

Licno nisam naisao na zlato, ali i kad bi nasao misleci na nesto novije neki cupcic od Turaka i tome slicno isto bi postupio "licno" kao gore vec napisano. Ako naletim na riznicu Rimsku ili mozda jos stariju, sasvim druge mere predstroznosti bi postupio, misleci slicne kao gore opisane ali pri dodiru dragocenosti veoma mudrije bi postupio a ne da me posle juri "proklestvo" :lol: :lol::lol: (Kamo srece bila bi vest godine Big Grin Big GrinBig Grin )

Citat:pozdrav
da li postoji neki verodostojan dokaz o ovome sto ste napisali???
tj da su bilo gde korisceni otrovi na nacin koji ti ovde pominjes /arsen ne arsenal/ ,
ne mislim na dokaze tipa "zna se" , "svi znaju" , "pricao mi surnjaja od kuma ciji je teca video strica , ciji brat mu je rekao" i slicno,
nego naucno dokazano .
isto tako voleo bi da vidim neki dokaz makar to bio i link na tekst ili forum ili sta god

Drugar "@milan" ti vec to opsirnije objasnio tako da ne nameravam da dajem odgovor, (ako neko nezna o nekim stvarima neka napise a ne da "kritikuje" znanje se prenosi i siri)

P.S Uvazene "kolege" ovo je otislo u off topics (nije ovde mesto ovoj temi ovo je tema o "Legenda o Pop Martinu") da se vratimo na glavnu temu a admin ako zeli da skloni u novu otvorenu kategoriju.
Odgovori
#9
pozdrav gospodine milane,
sad kad je sve lepo prebaceno gde treba i kad nije vise off,
da li bi ste se mozda vratili i pokusali da odgovorite na konkretna pitanja koja su gore vec napisana.
pitanja su sasvim prosta i postavljena bez ikakve ironije,a zasnovana su na postovima u kojima ste vi tvrdili da su to sve opste poznate cinjenice a koje su meni izgledale kao bajkovite price dokonih tragaca.
slobodno na moja pitanja i na mene gledajte kao na kompletnog neznalicu i radoznalca koji je spreman da od nekog ko zna mnogo vise i ovom temom se bavi vise od trideset godina sazna nesto novo

moje pitanje je bilo /osim ako to nije samo vase licno iskustvo/ gde se u literaturi ili na netu mogu naci relevantni opisi cina /koji ste vi ovde tako slikovito prikazali/ posipanja otrovom nekih velikih kolicina zlata tzv ostave koje su radili rimljani,
ili recimo konstatacija nekog naucnika, arheologa ili koga god vec da je na nalazima nasao tragove ili ostatke
"najfinijeg praha jednog od najjacih do danasnjih vremena poznatih otrova spravljenog od jedne vrste pecuraka"

a i ovo mi deluje kao neka urbana legenda,
"u specificnim okolnostima anonimni profesor sa bezimenog univerziteta nedvosmiseno je dokazao nesto sto ni jedna druga naucna institucija nije htela da objavi"????
Citat:jer je nauka davno odgonetnula ponašanje nekih plemenitih metala, pa čak i nekih nemetala, kada se nadju u nekim specifičnim okruženjima. Da Bane postoje naučno dokazane stvari koje je jedan uvaženi profesor jednog univerziteta u SAD-u, nedvosmisleno dokazao u eksperimentu koji je trajao više od 20 godina. Ako ga niti jedna institucija do današnjih dana nije objavila zvanično,

"egipatski otrov" koji ste pomenuli se pominje ni vise ni manje nego samo u pisaniju vezanom za popa martina,
neko to moze da uzme kao nepobitnu cinjenicu,
i ako je to jedini relevantan dokaz kojim barate opet vam zahvaljujem na angazovanju
na sajtu farmaceutskog fakulteta koji ste pomenuli ima mnostvo linkova, koji konkretno bi po vasem misljenju trebao da se pogleda da bi se nesto vise pojasnilo?

da pojednostavim,
ja nista ne tvrdim , niti osporavam, niti zelim da se bavim vasim likom i delom.
nego pitam odakle ova saznanja, da li je to sve vase licno vidjenje ili ima potporu u necemu konkretnom.
kad kazem konkretno mislim na izvestaj recimo nekog egiptologa u kojem stoji da je stvarno posipan "najfiniji prah" od najotrovnije pecurke po unutrasnjosti piramide,
ili izvestaj nekog toksikologa ili bilo kog naucnog radnika koji je na nalazima pronasao tragove upravo takve "zastite" raznoraznih blaga

pozzz
Odgovori
#10
Citat:Postovanje gospodine Bane,naravno pre svega hvala administratoru sto je premesio ove postove na temu u kojoj je i mesto. Administrator se jedno vreme borio da svi mi koristimo teme na ovom forumu gde im je i mesto,ali mi ocigledno to ne postujemo. Rasplinemo se i onda odemo sa jedne teme na sasvim stotu. Izgleda da je u zadnje vreme odustao vise da nas opominje :lol: :lol::lol: ?
Gospodine Bane, zaista Vas u neöemu ne razumem. Trazite od mene da na jednom ovakvom forumu izlozim neka moja saznanja koja sam (samo usputno kao jednu vrstu hobija u slobodnom vremenu) praktikovao vise od 30 godina? Verujte mi da,cak i ako bih krenuo da se prisecam koliko sam literature procitao, gde sam je nabavljao, kako se zovu sve te knjige, koju sam knjigu rad cega trazio po bibljiotekama, od privatnih lica, iz inostranstva, mucio se da neke stvari prevodim sa neznam ni ja kog vise jezika, angazovao ljude u tom smislu, gnjavio dosadjivao...... zaista se ne mogu setiti svega kako bih Vas precizno uputio u sve ono sto mi je pod ruku doslo. Kad pominjem svu ovu literaturu, nikad mi nije na pamet padalo da trazim neku literaturu koja ne potice od uglednih tvoraca tih literatura. Tek od pre dessetak godina sam poceo koristiti i komp u cilju sticanja znanja i informacija iz svih mogucih oblasti koje me zanimaju. Kamo srece da je kompjuter bio za mene dostupan pre dvadeset godina. Obzirom da duze zivim i radim u inostranstvu,verujte mi da sam pre nekoliko godina zamolio jednog Turcina da mi nabavi neku literaturu iz njihove centralne bibljioteke a u cilju nekih saznanja o dokazima postojanja Popa Martina,i jos nekih likova. Dve godine sam cekao kopije iz nekih njihovih autenticnih spisa iz vremena navodnog postojanja Martina i njegovog delovanja. Ako Turci ni jednom recju nisu pomenuli njegovo ime niti u jednom izvestaju sa podrucja gde je navodno unistavao njihove karavane i otimao im silne tovare blaga, gde bi ste i kod koga dobili bliza uveravanja. I mukotrpno sam dosao do nekih rezultata i logicnog zakljucka. da napomenem samo reda radi, da sam zagnjurio i u neke spise sa Atosa, u spise koje je verujem veoma mali broj ljudi imao prilike da vidi. Istorija, ali ona prava istorija sa dodirnim cinjenicama se nalazi na Atosu, kada je rec o Srbiji i njenoj pravoj istoriji, a ne u istorijskim citankama koje izucavaju godinama nasa deca i mi sa njima. "Pobednik pise istoriju" -bilo je od vajkada, ali ona PRAVA i ISTINITA je uvek van domasaja narodnih masa. Slusamo i upiajmo ono sto nam se servira i tu je kraj. Na zalost tako je i sa ovim nasim hobijem. I da ne filozofiram viüe o Egipatskim otrovima i nekoj radioaktivnosti, moja saznanja su MOJA mukotrpno stecena i uz bezbroj neprospavanih noci sa knjigama u rukama. Ta moja saznanja su licna i nerado ih delim u potpunosti sa drugima. Bicu krajnje otvoren i direktan: saznanja o specificnom ponasanju pojedinih metala, ali i nekih nemetala sam do sada podelio jedino sa tri osobe. Jedna je iz Makedonije, jedna iz Srbije i jedna je iz inostranstva. Pa cak u objasnjenju datih njima, ma koliki smo prijatelji i saradnici, pored naucnog objasnjenja,nikome od njih jos nisam poverio nacine otklanjanja. Ako nisam njima ne vidim razloga da to uradim ovde na forumu? Svako na kraju ima nekog keca u rukavu,zar ne ?? Pogledajte kolegu koga vrlo postujem u nekim stvarima - naseg "plandziju"! Covek pun znanja pa ipak kad nekome nesto objasnjava oko nekog spisa kad dodje do odgonetke on stavi tri tacke.... Sasvim razumno i opravdavajuce. Zar treba ocekivati da mukotrpna saznanja, desetinama godina stecena uz nebrojene kolicine finansijskih sredstava utrosenim a odvojenim od usta ukucana, podelimo sa nekima kome, osim pseudonima na nekom forumu, neznamo NISTA! Postavite se na nasem mestu pa izvedite zakljucak, da li bi ste nekoga nepoznatog edukovali, otkrili svo steceno znanje???? Zahvaljujem se i ujedno izvinjavam svima na ovako dugackom postu. Srdacan pozdrav g-dine Bane i nemojte se ljutiti na mene sto Vam neke stvari zaista NE MOGU otkriti.Mislim da ste me razumeli zbog cega? Shvatam Vase interesovanje,koje je svakako podjednako kod svih, ali sto ono rece kolega "plandzija" u mnogim postovima - ... (tri tacke) ! Srdacan pozdrav !
To MAJSTORE!!!!!
Pitanje do sve forumashe.Sto mislite kako bi se osecali kad bi imali Milana za prijatelja??????? Wink WinkWink
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)