Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ѓАВОЛСКИ МОСТ
#11
stom si bil tolku pati najde li nesto
Одговори
#12
Najdov be sakas da ti dadam malku ili sakas da gi vidis kako izgledaat..hahaha  se salam malku .
ima nesto ama ne e toa toa sto treba da bide...
Одговори
#13
Имаш ли снимка на моста или местноста?
Благодаря!
Одговори
#14
po koj pat odese dali pomina pokraj sari kaja 9 kajnaka i ajduko pozz
Одговори
#15
dojranski daleko si od gavolski most ne e na tromegeto
nad selo mokrievo e[img][/img]
Одговори
#16
[Слика: 2h81h69.jpg] ovde e gavolski most
Одговори
#17
Абе не сум далеку над Мокриово е на темен дол и добро е описан во документите.
Ама овој другиот го имам на слика дрвен мост со сајли и на него се сликани германски војници и афтомобил како стои на мостот ,на сликата пишува ѓаволски мост и година и потпис со германски печат.
тоа е за сегашното тромеѓие. А старото тромеѓие е над мокриово на беласица...Таму е шајтан ќупру и се сто е наведено во документацијата се однесува за него....
Одговори
#18
OVA NE E DJAVOLSKI MOST,BEH TAMO PRED 22 GOD.JAS GA ZNAM POINAKOV I IMAM EDEN SPOMEN OD TAMU,NOGO UBAV SPOMEN  TEZOK 3 KG.
Одговори
#19
ZNAE LI NEKOJ KADE E ORACOT SO 2 VOLA
Одговори
#20
SAKAM DA JA DOORAM NIVATA
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)