Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
selo Rastesh- kuceski glavi
#1
selo Rastesh- kuceski glavi

-pomos-

znae nekoj nesto za ova ili nesto poveke da se najde mestoto?


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#2
Imas dokument ili imas nekoi soznanija?
Odgovori
#3
za seloto ne znam ama rekata ti e na kozuv samo sega ne a vikat taka i bel kamen ima ama nekolku mesta ama mora poveke informacii ako sakas da najdis nesto pozdrav
Odgovori
#4
Go znam mestoto,bev skoro,ama ne gi najdov kuceskite glavi.Tie se tamu zasto znam deka gi videle,ama ne mi gi pokazuvaat.Ovaj zapis go imam i jas,ama gi nemam merkite.
Odgovori
#5
seloto rastes go znam i golemata reka ama dokumentot ne ti e cell ima i drugi delovi,kazimi nekoja druga geografska odrednica ili toponim,deka ovoj teren go poznavam mnogu dobro ova selo se  naoga vo porecijeto,nije imame edna kuceska glava slikano vo toj region...
Odgovori
#6
Apla se znae seloto kade e, ednata glava stoi, ednata ja nema, 200 godini zavrsile rabota. I sto sega ko ovoj dokument go imat 100 dusi, a rabota pak ne moze da se svrsi. Bar postavete go cel dokument deka I ne e bas unikat,I neka se javat junaci da kazat so sto raspolagat, samo taka moze da se zavrsi rabota.
Odgovori
#7
(19-12-2014, 11:10 PM)opel link Piše: seloto rastes go znam i golemata reka ama dokumentot ne ti e cell ima i drugi delovi,kazimi nekoja druga geografska odrednica ili toponim,deka ovoj teren go poznavam mnogu dobro ova selo se  naoga vo porecijeto,nije imame edna kuceska glava slikano vo toj region...

daj slika od kuceskata glava! moze i vo privatna poraka.

dokument imam, ova sto e napisano plus drugite raboti, kade ima ostava.
Odgovori
#8
Mala pomoć moderatora da bi slika bila vidljiva u poruci bez spoljašnjeg linka


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#9
Zdravo ne znam od kaj ti e toa ; mislam na dokumentot ami ne e tocen zosto vo dokum.pisuva staro rimsko selo rastez ovoj e netocen ne sakam da vredjam se izvinuvam pozdrav cao
Odgovori
#10
reka  Velika e deneshnata reka Treska, taka da i seloto Rastesh e tamu, pa zatoa tie koi go znaete terenot tamu potrudete se malku.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)