Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
popova livada
#1
naiso sam na neke zapise vezane za selo TOPLI DO kod PIROTA.zapravo se trazi veliki izvor i tri velika kamena.na jednom je uklesana volovska glava na drugom magareca glava.Pricao sam sa mestanima sela i jedino sto sam saznao je da se to nalazi na mestu zvanom POPOVA LIVADA i da su se  mnogi tragaci raspitivali o tom mestu.ako je neko upoznat s tim molim pomoc.
Odgovori
#2
kod mene se u nekom pisaniju pominje pelova livada.mislím da je na bugarskom a u slobodnom prevodu bi trebalo biti popova lívada.ako imas jos neke znakove ili topomime postavi pa da radimo ako se slaze.pozdrav
Odgovori
#3
PODJI ZA TOPLI DOL KADA DODJEŠ U ZVANO MESTO "GOVEDARIŠTE" IMA DA NADJEŠ IZVOR VELIKI KOLKO DA LEGNU DVA VOLA. UZMI RAZMER NA TRI KORAKA NA ISTOK I NADJI ZNAK TRI KAMENA VELIKI DA IH NEMOZE KOLA POKRENUTI. NA JEDAN ZNAK UREZANA GLAVA OD VOLA, NA DRUGI OD MAGARCA A TREĆI JE ČIST.ONDA PODJI PRAVO ZA CRNI VRH I NAIĆIĆEŠ NA MESTO ZVANO GODINA DOLINA...............
Odgovori
#4
ociscenore 30 godina znam ljude koji su to odradili ne gubite vreme
Odgovori
#5
Postovanje svima
Sto se tice tih opisa za tri kamena i "kazan i dve ruke ga drze" to je ocisceno mnoogo odavno...Ali mene interesuje Popova livada i u njoj kladenac podzidan ...kada  pogledas livadu ona je blago uvijena(padina) a na pocetku kao da je "podgradjena" ...u taj kladenac na kamenu ima znak.....
Pozdrav
Odgovori
#6
Pozdrav svima.moze li neko da kaze o kojoj livadi je konkrwtno rec posto ih ima razne ali para nema a mene zanima ona koju su oni nazvali popova livada zbog pogibije popa martina i jos tri cete hajduka sa sve vojvode u pokusaju da rese neku zamku.
Odgovori
#7
druzhe popova livada ima dali e taj shto trazhite ovaj je gore 500m od matejqki manastir kumanovo
Odgovori
#8
I mene interesuje ta livada.jer imam zapis.da u ponovo livadi se nalaze dva bela kamena i uklesane dve devojke jedna ima ružu na levom uhu a druga ima crnu puštena kosu.odatle se ide niz padinu do kladenca.i tu je ono sto trba naci.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)