Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medov dol
#21
jas kolku so razbrav od coek za medov dol so vika deka go imal resenieto kaj vodenicata trebalo da ima 6 linii sedmata popreco i uste eden znak pozadi niv srna so skrcena noga pozadi neze lovdzija kleknat nisani vo nea  pred liniite vo kamenit predel mecka i na krajot od dolot zavrsuvalo so pop so kniga ili  nesto slicno drzel vo raka toj bil  okolu nego bilo vodernicavo mesto   
Odgovori
#22
Pak ke se navratam so moj komemtar I slobodno mozam da kazam deka
BRANKO V IMA poznavanje a mozebi I dokument za medov dol.
Branko V mozebi ne si od makedonija (pozdrav do tebe ) a pozdrav I do kolegite od makedonija
Sto komentiraat na ovaa tema.
Kazete mi konkretno dali nekoj od ova ima videno ili samo po slusano se komentira
Prasanje za kolegite od makedonija (ako veke nekoj bil I gi znae ovie zmaci:
Srnata I lovdzijata (ne e lovdzija toj ama.aj lovdzija ke go recme
Prvo.Sto ima DO lovdzijata
I kolkava e srnata.???
Vodopadot 58 60 72..kolku I da bidi pedi..sto ima pred nego sto ima.Na nego I sto ima NAD nego???
A za brslen pestera..Teska rabota!!!
Pozdrav uste ednas do Branko V, I do ostanatite kolegi od Makedonija
Odgovori
#23

Oglasna tabla / Odg: Medov dol
« Poslednja poruka od strane vodolija poslato danas u 00:08 »
Pak ke se navratam so moj komemtar I slobodno mozam da kazam deka
BRANKO V IMA poznavanje a mozebi I dokument za medov dol.
Branko V mozebi ne si od makedonija (pozdrav do tebe ) a pozdrav I do kolegite od makedonija
Sto komentiraat na ovaa tema.
Kazete mi konkretno dali nekoj od ova ima videno ili samo po slusano se komentira
Prasanje za kolegite od makedonija (ako veke nekoj bil I gi znae ovie zmaci:
Srnata I lovdzijata (ne e lovdzija toj ama.aj lovdzija ke go recme
Prvo.Sto ima DO lovdzijata
I kolkava e srnata.???
Vodopadot 58 60 72..kolku I da bidi pedi..sto ima pred nego sto ima.Na nego I sto ima NAD nego???
A za brslen pestera..Teska rabota!!!
Pozdrav uste ednas do Branko V, I do ostanatite kolegi od Makedonija




Ama ostanatite kolega od Makedonija  site prevaranti  i klosari  i spioni  i necesni  moram taka da pisam zosto vise  gledam kolku zna at nista neznaete samo kupuvate i so bugarcki fals dukumenti se lasat  MEMEDOV DOL  NIKO NIJE ROCEN MOMENTALO DA GA NACE ILI PA I DRUGO A ZA SRNU NECU VISE DA PRICAM JA SAM OVDE DOSTA PUTA REKO DA TREBA SAMO CISTO SRECE A ZA PREVARANTI NIKAT POP MARTIN KLIC VELIKI POZ SVIMA
Odgovori
#24
Medov dol  samo se prica i se trsi  ili samo ste culi za  memedov dol  lugje tesko e  duri ni HITLER NE GO NAJDE NI TU TURCI  POSTO PILE NECISTI VO DUSA TREBA SAMO CISTO SRCE POP MARTIN HIMOVIC VELIKU POZ SVIMA
Odgovori
#25
Taka e Himovic so cisto srce dusa I Misla ima napredok
A za toa Memedov dol..neznam vo Dokumentot pisuva
Medov dol..I taka natamu a cel dokument e za Mariovo!
Poz
Odgovori
#26
Da sportisti crna reka kocansko e i nekoij raboti jas licno GI znam ! Mnogu raboti SE zavrseni mnogu stojat  koj IMA resenie neka SE javi
Odgovori
#27
Zdravo saso
Site imaat dokumenti za Medov dol no kakvi se ..prasanje e
Ako go znaes mestoto I znacite jas ke ti kazam vo pp.od koi dve mesta da izvadis kaucija za da se uveris
Deka go imam dokumentot, pa posle za ostanatoto nosi me na mesto.mozi taka?
Nikoj do sega ne ponudil vaka, eve jas tebe ti nudam daj mi gi znacite da gi vidam a jas tebe kaucijata kako za pocetok.mozi?
Pozdrav
Odgovori
#28
(27-02-2016, 09:17 PM)himovich link Piše: Medov dol  samo se prica i se trsi  ili samo ste culi za  memedov dol  lugje tesko e  duri ni HITLER NE GO NAJDE NI TU TURCI  POSTO PILE NECISTI VO DUSA TREBA SAMO CISTO SRCE POP MARTIN HIMOVIC VELIKU POZ SVIMA
  HIMOVIĆU ............ČITAJ ŠTO PIŠE MEDOV DOL JE U MAKEDONIJU A MEMEDOV DOL JE SRBIJI  ............
Odgovori
#29
Zdravo kolega !prasanjeto glasi za Médoc dol ako e kocansko go znam i mnogu drugi raboti znam  .ako sakate  Kontakt ostavete mi Telefon za Kontakt  !momentalno nesum VO mkd .doagam za Eden mesec pozdrav
Odgovori
#30
medov dol je u srbiji u dol gde se sastavlja dol ima vodenica iznad vodenice vodopad od 1m nad 90m od njega uzvodno ima drugi vodopad od 58peda a iznad njega na 100ak metra ima coveciji otisci stope 5kom jedan hajducki znak na kamenu i turcin od kamena sa izrazitom calmom  XXXXXXX OD STRANE MICA

Ne potpisujte imenima postove

Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)