Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
meckar so mecka i dajre
#11
gorki so takov vokabular i odnesuvanje nema nisto da postignis,nikoj ne ti go bara resenieto,postoi kaucija ili ne postoi,toceno rastojanie od eden znak do drug,a so fintite vo dajreto e resenieto lepenka e ,od stapo tolku arshini vo toj pravec itn itn se e provereno i vizuelno i so detektor, nejca da slusnam takvo resenie bidejci nisto nema da postignime,znam jas deka 95 % od ucesnicive se klosari sto nemat sol vo oci da si frlaa  procitale nesto ili nekoj mu kazal nesto i gotovo mislat deka go znaat resenieto mnogu daleku sme od toa,i na krajot sekoj ima pravo da odluci dali saka da sorabotuvaa so mene ili tebe bez drugata strana da se luti(vo slucajot jas ili ti )ne e stotsot samo da se izvadat parite ako te vidam deka si alhoholicar,laz,nevroticen ne si timski rabotnik  i da go znaes resenieto nema da sorabotuvame so tebe.pozz
Odgovori
#12
Trosed znaci jas sum i rabotam profesionalno ,a rekla kazala ne me interesira videl ama sega neznae ne me interesira ,ima ili nema znaci i simboli ako si videl licno ok,ako ne si videl ne me zamaraj ,toa ne znaci za tebe za site ,a da me ispituva nekoj dali jas znam ili imam dokument  ushte ne e roden,znaci imam original dokumenti za poveke mesta ama nemam originalni lugje do sega samo kurajberi,licno ne te znam i ne te vregam ili obvinuvam nitu tebe nitu drug nekoj ,samo koj laze sebe se laze.A za mojot dokument najobimen e preku 80 listovi i 7 mapi za mestata gi nema nikoj gi pratam site na sajtov i na BG,gola voda priznavam samo fotografija so znacite i tocka.
Pozdrav
Odgovori
#13
...ajde , ajde bez kavge...spustite loptu na zemlju pa onda sutirajte. Ko sta ima i sta zna dokazuje to dali je zavrsio posao ili ne ! Ja da imam nesto u sta sam siguran 100% da je tacno nebih trazio pomoc po internetu vec bih otisao i probao da odradim a ako nema nista ili je dokument bio lazan , ili je posao davno zavrsen a da ja to neznam ili sam nesposoban...PETO NEMA !
Odgovori
#14
Potpuno si u pravo grota ,ali preko glave mi je lazi i rekla kazala,ja se izvinjavam svima ako su se pronashli ili su uvregjeni.
Pozz
Odgovori
#15
mnogu zborovi malce dela, zosto da bidi prosto koga mozi da bidi slozeno, rabotite se ednostavni temata se znae koja e ete gi i detalite,nekoi likovi gi imaa nasekade ali nikade nemat konkretni rezultati na sto se dolzi toa,namesto da se fokusirat na iznaodjane na resenie,tie  na site temi istite zborovi istite prepirki. i navistina  grotagold i mene ne mi e jasno pa da imas 100 dokumenti i da nemas nisto najdeno da zivees kako klosar (znam mnogu takvi)znaci ili dokumentite se lazni ili se raboti za nesposobnost podobro frligi vo ogan otkolku da gubis nervi,pari,vreme,da imas lazna nadez i da krsis noze po planini.bukvalno tie lazni dokumenti posebno bugarskite plus nivnata glupavost  mu gi imat unisteno na mnogu ljuce zivotite.pozz
Odgovori
#16
ABE ..COVECI SO NAPRAVITE BRE.NI KAFETO NE GO ISPITE,A SE SKARATE DAA..AMI AKO ISPIETE PO NEKOA ZTA SO CE BESE TOGAS.AJ MALKU SMIRTE A TOPKATA ..SRAMOTA E OD DRUIZTE CLENOVI NA FORUMOT...
Odgovori
#17
Da pozutese oci i to unapred...Opasna rabota.
Odgovori
#18
koj rece deka se karame,takov ni e nacinot na debatiranje  Wink otvoren sekoj da si kazi sto misli,nema mesto za sueta vo ovaa profesija
Odgovori
#19
znaci prvo treba da go indetifikuvame znakot da znaeme dali e toa sto go imame kako resenie ili stanuva zbor za lazen znak ,zatoa sto za vreme na vojnite imalo bugarski polk koj bil samo za ovaa rabota namenet i toa sto nasle si srabotija toa sto ne go nasle napravile mnogu fals znaci i zatoa nema uspeh.
prvo treba da znaeme kakov e meckarot,sto pravi meckata sto ima meckarot i vo koja raka i i za sto sluzi toa,]
cigankite se 3 site razlicno nesto pravat, itn....
Odgovori
#20
vamu e samo edna ciganka tolku imam videno da ne se lazime
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)