Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kaldrma
#21
ako e na belasica i ako e taa so tie dimenzii ke zavrsime rabota 100%
pozdravv
Odgovori
#22

    Eeee Sase neli ti kazah oti se rabote za eden grob na poznat General ,so ne ti kazat za so se rabote
  a ne grofove i kocove i lavove da se praate. Pitajte maalku po star covek i da viite oti po moe ke izleze ,
nogo loso gi svakjate rabotite uste od samiot pocetok,jas ti vikam oti e za general Kroif  ati so vikas ne nee za tava
neka kazat oti ima i edin interesen kamen tam, ama ako ste junaci vlezejte tava nee vo nasa teritorija ,ami u Grcka edno dva trista metra, aj sea neka kaze nekoj nesto so a znae, da go vidam kolku znae,go znaes mojot broj kontaktiraj me, pa da nauces nesto od majstorite.
Odgovori
#23
rudi greska si be drugarce ne e taja kaldrma siroka 80santimetri za koja
sto zboruvas ti taja e mnogu po golema
koco zboruva za druga kaldrma  sto mnogu narot  ne ja znae
kako i jas a sum bil mnogu pati na toj teren vo blizina kaj sto zboruva koco  ima i druga kaldrma taja e od prvata svetska
vojna po neja se vleceni topovite
na granicata so grcija. rudi ako si od novoselo jas sum od monospitovo me znaes
lovdzijata pozzz
Odgovori
#24
hehe rudi be abe ne sum koc...haha tuku koco..i ne be brat nema vrska so granicata taa kaldrma e na mnogu nedostapno mesto...koga ja najdov bese pola metro pod humos...i zavrsuva direktiva vo karpa i vo podnozieto na belasica e....ne stanuva zbor za kaldrm so se e koristil kako pateka,toj e napraven kako beleg i za cudo se do mene nikoj ne ja nasol..
Odgovori
#25
koco prijatele na mene mi treba taa kldrma jas iam resenie samo ajde koga ke odime kazi i za toa so go kazujs u pravo si
pozdrav prijatele i te cekum da ma pokanis da izvadime oti tam se rabote za nogo pozdrav
Odgovori
#26
koco ako sakas u privatna poraka pisi mi go brojot da se cueme i da se dogovorime ne mora site tuka da citaaat
  pozdrav druze te ocekavumm  samo jas iam resenie za ovaa mesto ne cekaj od drugi oni samo ke odat da ti go naucat mestoto i posle da baraat resenie pozdrav
Odgovori
#27
grofe mislam deka ti ispratih poraka ako ja nema pisi pak da ti ispratam....pozz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)