Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zli dol
#11
(14-10-2014, 07:33 PM)jalevicius link Piše: Zli dol je mesto koje se spominje na vise mesta... Mesto je vremenom  promenilo naziv. Himovih nikad ne reci niko !!! Milane mozda mogu pomoci nekako (poznajem taj kraj ...)

Potpuno si u pravu, postoje vise mesta sa istim ili slicnim nazivom, ali je samo jedan koji je atraktivan i onaj pravi za nasa interesovanja.
Rekao sam vec da se nalazi na administrativnoj teritoriji danasnjeg Kosova tako da je suvisno nesto vise reci o ovom mestu. Kasno je stigla informacija o tom lokalitetu.

Za Himovica:  Himce druze, ako me proveravas mogu ti poslati u privatnoj poruci sta i cega ima i pred a i u Zlom dolu. Toga sto ima ISPRED  Zlog Dola je ono sto i Vi iz Makedonije mislite da je dole kod Vas u Makedoniji a zapravo nije. Nije ni u Makedoniji a ni u Srbiji vec na administrativnoj strani koje sada  pripada Kosovu.  Veoma dobro znas o cemu pricam bez da iznosim neke detalje na tvoje provokativne sugestije.
Ako je cucalo tu toliko vremena , neka cuci i dalje jer se tamo prici ne moze vise iz poznatih razloga.
Odgovori
#12
Haj neka cuti jos neko vreme Big Grin pozzz
Odgovori
#13
Hvala Milane za informaciju ipak se ovde radi o zaplanjslom zlom dolu i beloj vodi pozdrav
Odgovori
#14
(15-10-2014, 09:29 PM)BoBAN70 link Piše: Hvala Milane za informaciju ipak se ovde radi o zaplanjslom zlom dolu i beloj vodi pozdrav
Nema na čemu, rekoh ja da ima više lokacija sa istim imenom i nazivom mesta.
Pozdrav Bobi,
Odgovori
#15
pozdrav svima.ima još na jednom mestu,potok i dolina pod nazivom zli dol.
Odgovori
#16
Ima ih mnogo,ali koji je onaj pravi? Ja znam dva njih u Makedoniji izmedju jedne planine,a ima i Bela voda,Crni izvor i dosta toga u okolini.
Odgovori
#17
Ti proveri u Mk , neko drugi u Srbiji , treci na Kosovu i saznace se koji je bio pravi  ;D heheh
Odgovori
#18

za prvu sliku kazu da je djevojcin grob a za drugi djevojci kamen
ima legenda za oba dva
prvi je u svadbu je bila pobune  pa su ubili djevojku
a za drugu ,,da bi spasila brata ,,pominje se da je nosila djevojka te kamenje na leza jedan i drugi na rame a na glavu nosila tepsiju sa zlatom


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   

.jpg   images.jpg (Veličina: 2.73 KB / Preuzimanja: 341)
Odgovori
#19
Ima u blizini Ohrida na 20km zli dol do seloto Kolibari, I Blizu Kicevo na 10km do seloto Kolibari isto taka ima mesto vikano zli dol.
Odgovori
#20
ima i u opstini Babusnica
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)