Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spisak toponima iz mojih planova
#21
Molimo sve forumaše da se pridržavaju sledećih stvari:
1.Ako im je potrebno nešto neka to postave na oglasnoj tabli
2.Ako imaju sliku od nekog znaka ili znaju za njega da to postave među znakove
3.Ako imaju neke planove ili mape koje hoće da objave da to postave u planove i mape
Odgovori
#22
Poruka za Pankija u vezi Starog Gola.Tu treba da se nadju sledeci znaci: Arnaut nisani srnu i upravcu gde nisani ,na 95 koraka, srna pogodjena u levu nogu,zatim dzamija uklesana u kamenu,pa onda torba i covek sedi i cita knigu. Plan za Stari gol je samo deo mnogo sireg plana u kojem se pominju i Gvozdena pecina, Mechki kamen, Orlovo gnezdo, Kara dere(crna reka ili potok), Kurt dere, Jusuf beo, Plodiste,Direklija pecina, Jamin grob, Tri bela platna itd.. Sva ova mesta bi trebala da budu negde u krugu od 10 -20 kilometara ,bar prema onome kako sam ja protumacio plan, mada ima mnogo turskih reci i izraza pa je izuzetno tezak za citanje i razumevanje. Pozdrav.
Odgovori
#23
Postovi koji glase:

da li ima neko nešto za knjazevac ....

da li ima neko nešto za sukovo ....

da li ima neko nešto za belu vodu ....

biće izbrisani ako ne budu bili postavljeni u delu koji se zove Oglasna tabla !

za Tošu i ostale
Odgovori
#24
plandjija sta imas za Polom reku? ja znam jedno mesto gde se zove tako
Odgovori
#25
plandzijo imasli za manastir sveti ilija vo strumicko potocno u planini belasica makedonija
Odgovori
#26
nije stari gola tuku e sari gol toje na turski ja znam neko ko zna sveto ali zasto kazete da se nalazi u srbi zar e moguce da ima i kod nas tu je i u blizini i reka sajtan dere ako imas original mape tu je i ublizini i taj manastir sv .ilija tu ima i zmije upletene necu dalje da pricam ako imas plan ti ces ta kazes sto dalje
Odgovori
#27
Ja ne znam gde je Stari gol .Ne znam ni gde se nalazi Sejtan dere. Ja sam samo napisao ono sto se nalazi u mojim spisima .Nadjite znakove i postavite fotografije na ovaj forum( na mestu za znakove) pa tek onda mozemo da razgovaramo. Za Sejtan dere su dovoljne i one tri rupe za grede. Koliko puta treba da ponovim
da na privatne poruke ne odgovaram . Ukoliko budem procenio da imate nesto ozbiljno ja cu kontaktirati vas i poslacu vam svoju ekipu ukoliko to zelite. Pozdrav .
Odgovori
#28
Za Polom reku .Na tom mestu treba da ima ,,stog kamen".Kod mene nije navedeno gde se nalazi (pominje se samo ime reke bez drugih odrednica) . Pozdrav za EL Loka.
Odgovori
#29
poz plandzija sto se tice mesta goles dali se tu traze tri kamena ko tri plasta,mrtvacki sanduk i td......
Odgovori
#30
Ne .Goles plandiste nalazi se na Babickoj gori iznad sela Dragovlje. Tu ima samo jedan kamen i na njemu ustemovan znak u obliku kruga ili alke. Kad sam ja tamo bio nije bilo nikakvih tragova da je neko nesto radio . Mi smo ispod znaka nasli plocu na oko pola metra dubine koja je bila zatrpana kamenjem . Iako detektor nije nista pokazivao pomucili smo se da je prevrnemo . Mozes da zamislis kako smo bili razocarani kad smo ugledali delove neke keramicke posude pomesane sa ugljevljem. Neko je tu bio pre nas. Trazili smo i ispod ugljevlja i u okolini ali niceg nije bilo.
Taj goles koji ti pominjes najverovatnije je na nekom drugom mestu .Potrazicu da li se negde pominju ta tri plasta .Pozdrav
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)