Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SATELIT
#11
Zasto sad ja? Pa nek da onaj ko je postavio...njegova tema... ;D
Odgovori
#12
geosrbija ortofoto za bg izaberite 10cm ostali deo Srbije 40cm
Odgovori
#13
http://www.geosrbija.rs/rga/default.aspx?gui=1&lang=3#
Odgovori
#14
Bravo majstore. (Crni)
Odgovori
#15
Pozdrav svima,
Meni Geosrbija/ortofoto ne radi. Ne mogu da čekiram kvadratić za izbor rezolucije.
A kod vas?
Odgovori
#16
(27-02-2014, 04:15 PM)Doom link Piše: POGLEDAJTE KAKO SE VIDE DETALJI SRBIJE SA JEDNOG SATELITA

Jel to onaj što šalje slike na 8 i nešto sitno GHz?
Odgovori
#17
Meni ovo neradi nista.. probao sam i Internet Explorer i Google CHrome i neće,...
Odgovori
#18
Moguce je da zavisi i od brzine interneta, sa mojih 16 Mbps umeo je da mi zastuca.
Odgovori
#19
Vezano za GeoSrbiju, obratite paznju u kojoj rezoluciji su snimci. Kao sto je vec Crni naveo, snimci sa 40 cm postoje za citavu teritoriju Srbije, dok snimci za 10 cm postoje iskljucivo za Gradove i nikako sire od toga. To su snimci visoke rezolucije gde mozete da se zapanjite koliko detalja otkrivaju o zeljenoj lokaciji. Smile
Inace, snimci 40 cm mogu sa lakocom i dovoljnom tacnoscu da se upotrebljavaju za determinaciju toponima, kota, vrhova i sl., samo za to je potrebno iskustvo za brzu orijentaciju i manipulaciju podacima. Naravno, uz odredjena softverska resenja mozete sami sebe da iznenadite sta se moze sa tim stvarima, ali za to je vec potrebna profesionalna obuka ( ukoliko neko vec ima tih predznanja i rad je za saradnju, pp je uvek dobrodosla opcija ) Big Grin

Sto se tice stucanja koje navodite, to se konkretno odnosi na RAM memoriju vaseg racunara i trenutno opterecenje servera GeoSrbije, jer su snimci poprilicno velika baza podataka sa mnostvom pratecih podataka koje racunar skida sa servera, a ne vide se golim okom ( ko je upucen u dalju upotrebu tih snimaka, zna o cemu pricam ) i opterecuju radnu memoriju racunara. Normalna pojava, nista zabrinjavajuce.
Pozdrav. Big Grin
Odgovori
#20
(27-02-2014, 09:33 PM)GROTAGOLD link Piše: Ovo je vec poznato kod Garmina kao "Birds eye" ali za nas "smrtnike" Srbija je pokrivena sa svega 5-6% i to region Beograda u free verziji. KO ZNA STO JE TO DOBRO  8) ali nazalost pruza velike mogucnosti za strance istrazivace da sa vec spremljenim terenskim podacima krenu u Hajduciju po ovoj nasoj zemlji  >Sad

i radili su,konkretno za Srbiju ne znam mada verovatno jesu,ali provereno znam da su radili u maltene svim bivsim SFRJ u saradnji sa "domacinima" naravno,tj svuda gde su bile "strane sluzbe",locirali pomocu satelita na vecim dubinama bez problema sta im treba i na nekim mestima ogromne kolicine izvadili...ali naravno ni satelit ne moze svako zlato-blago da locira
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)