Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRAVI HAJDUCKI KLADANAC
#1
PITANJE ZA SVE KOLEGE A POSEBNO ZA GROTU KOJI DOBRO POZNAJE TAJ KRAJ:IMA LI NEKO PRAVU STVAR ZA HAJDUCKI KLADANAC...
Odgovori
#2
Zdravo rimljninu
Skoro u svakom ataru nekog sela postoji hajducki kladenac...Ima nekoliko planova za  hajducki kladenac...evo da navedem neki:
Kada dodjes na hajducki kladenac poznaces ga da je to onaj pravi ako na tri koraka nizvodno od njega ima kamen ..ploca , mala i na nju nerazumljivo pismo....
Drugi opis: hajducki kladenac se nalazi ispod drvo bukve iznad na devet koraka ima kamen i na njemu polomljena sablja...
Treci opis: hajducki kladenac u mesto markova livada tamo ima dva korita za pojenje stoke....
Tako , vidis nije samo bitno poznavati neki hajducki kladenac pa misliti gotova stvar..
Pozdrav
Odgovori
#3
Kod mene, kazu izvadjeno....sve je ispremestano pa sada ni opis ne vredi...
Odgovori
#4
Ajducki kladenac koj je u moje mesto nalazi se ispod drvo divu vrbu , nad njega ima stari put , ali nalazi visoko u planinu , prosao sam par puta od tamo nisam trazio znakova
pozdrav svima
Odgovori
#5
taj nije sigurno koce,ovaj je u srbiji...a taj sto kazes mislim da je u mk.pozdrav
Odgovori
#6
Jeste u makedoniju je , znam da nije taj , rec mi je bila da ima na mnogo mesta hajducki kladenci nikad se nezna koi je pravi :]
Odgovori
#7
Zdravo rimljaninu , dali ti imas nesto za Hajducki kladenac pa trazis lokaciju ili znas mesto pa trazis opis, sto rece kolega Kosac  skoro u svakom selu ima po neki hajducki kladenac, ja znam kod mene na teritoriji opstine Boljevac za 4 kladenca sa tim imenom koji su sve u razlicitim selima (a mozda ima i neki za koji neznam) ?
Odgovori
#8
zdravo vrbovac...znam lokaciju,bio sam tamo
Odgovori
#9
Klisura kod doljevca prema selu cecina ima mesto hajducki rid ima i kladanac i neki polumesec isklesan na mestu zvanom gnoiste pa SAD AKO IMATE NESTO SRECNO.
Odgovori
#10
Tako je Bobane.Od Marine doline navise se ide do hajduckog kladenca. Kao dete sam gore isao jer mi je majka iz toga kraja i zateko sam  ispred kladenca na nekoliko koraka iskopan sanac.  Skrenuta je voda na stranu a  na  istok vode  je kopano oko arsin dubine a dva arsina duzine.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)