Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nalaz na Suvoj planini
#1
Pozdrav kolege,nasao sam ovo na Suvoj planini,jel mozete da mi kazete sta je,od kog je materijala... Smile


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
                   
Odgovori
#2
Ovo zuto je zlato ako nije pirit ili ......
Odgovori
#3
I ja mislim da je zlato,a ovaj kamen mi je mnogo zanimljiv...Crne je boje i kako se okrece prelama se u plavu...dosta je slab materijal,lako se lomi Smile
Odgovori
#4
Nazalost mislim da je to halkopirit. A ti nebudu lenj pa proveri. Izvadi jedno parce i probaj da ga izrunis. Ako se runi tj. mrvi u sitnije delove onda je pirit , a ako ne onda ga sa nekim manjim cekicem polako izlupaj i vidi dali se runi ili se presuje , odnosno razvlaci i moze i dalje da se razvlaci kao parce lima. Ako je taj slucaj onda odnesi kod nekog zlatara da proveri sa nekom kiselinom ...ali mu reci da proba sa vrenost od 22 jer vrednost kiseline od 24 uglabnom nemaju jer rade sa 12,14,18 i 22 karata.
Odgovori
#5
U pravu si halkopirit je,samo se runi...Hvala na informaciji pozdrav Smile
Odgovori
#6
Pirit kolega imam vise komada i proverno je
Odgovori
#7
na kom delu suve planine si pronasao ovo
Odgovori
#8
ovo sam i ja nalazio samo mnogo vece grumenje,pisti masina kao luda
Odgovori
#9
Takva je i ruda zlata koja se vadi u blizini Majdanpeka,sadrži pirit,arsen u opasnim količinama a normalno ima i zlata.
Odgovori
#10
te tackice zute su ZLATO a moze biti i pirit ili liskun ako se lako mrvi batali a ako se nemrvi onda brate imas ZLLLLLATOOOOO,Caja
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)