Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legenda o Pop Martinu
#31
koliko sam ja razumeo nije problem da se to snimi i osigura, vec da se nadje.
Odgovori
#32
zeus@ ja sam to istrazivao, u danasnjem vremenu nikakva rupa ne moze da se nadje, a naslusao sam se raznih prica, sve u svemu te price nicemu ne sluze i nigde ne vode. i dalje ostajem pri svome da je rupa ili ulaz maskiran i dobro sakriven, i imam razloga da verujem da postoji.
Odgovori
#33
Citat:zeus@ ja sam to istrazivao, u danasnjem vremenu nikakva rupa ne moze da se nadje, a naslusao sam se raznih prica, sve u svemu te price nicemu ne sluze i nigde ne vode. i dalje ostajem pri svome da je rupa ili ulaz maskiran i dobro sakriven, i imam razloga da verujem da postoji.

Pogledaj ovu sliku i pogledaj lepo obe mape inace sam slikao posle manastira prativsi put kao na mapi a ulaz je jos dalje kao na mapi


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#34
Pogledaj ovu jos bolje se vidi Big Grin Big GrinBig Grin


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#35
zeus@ sta se poklapa na slikama i na mapi? gde je na mapi put i gde je ulaz?
Odgovori
#36
Pianinareci ovom nasom otadzbinom naslusao sam se raznih prica istrahova vezanih za kopanje blaga .prvo sto cete cuti izusta obicnog sveta je vezano za prokletstvo zlata .tek posle toga je strah od zamki a samo mali deo obicnog sveta zna nesto oraznim otrovima. Iopasnostima koje oni nose . Sto se tice prokletstva to se moze proveriti kod samo malobrojnih vracara , hvala bogu da ih ima , samo mali broj njih moze to otklonitiprokletstvo dabude sretno iza njega iza nalazaca . par njih mozeibez izlaska na teren reci sve vezano za problem ali to izbegavaju da ih ljudi nebi opsedali I sumnjajuci das u puni zlata ubili . Imao sam tu srecu da neke od tih divnih zena I ljudi upoznam I sa njima popricam . ..
Od jednog od njih sam nedavno cuo da je jako bitno iko kopa blago , ..kakav je kao covek …
Moj pokojni deda je bio granicar oko desetak godina iznad Zvonacke banje na granici sa Bugarskom .Pricao mi je cesto odobroti I gostoprimstvu mestana toga kraja . Ono ocemu mi nikada nije progovorio ni rec je to da dao godisnju platu za karte imape zakopanog blaga .[ Mesecno je za platu mogao da kupi dva vola.. ] ida je sa svojim ortacima kopao po tom kraju.. To sam sam slucajno cuo pre nekoliko godina od tetke . .. Rekla mi je da je na vecini mesta vec bilo izvadjeno ,na nekim mestima su nasli nesto srebrnih para a za zlato nezna….
Pre desetak godina je jedan moj prijatelj sa svojim r…..m drugovima posao u potragu za blagom smokove rupe .. Rupu su nasli lako jer je sa njima bio ipotomak jednog od retkih prezivelih … Unju nisu mogli jer je bila ispunjena stenama…. Iskreno verujem da bi sisli do kraja samo da rupu nije zatrpao mestanin iz tog kraja [kome je unjoj poginuo blizak rodjak .]. uz pomoc policije ..
Koliko znam to je izlaz iz pecine a ne ulaz inije jedina opasnost udarac ugrudi [ modre grudi, kod zrtava ] zalili su se preziveli ina nesto sto ih je paralisalo [oduzelo im dah] pre udarca. Neki su cak mestani spustali dzak opterecen kamenjem I dopunje n krpama konopcem dokle god je hteo nanize posle izvlacenja imao je I ostecenja od nekih ostrica .. sto znaci da ima ko zna jos koliko zamki .. !!!!! Nije otvor bez razloga sve ove godine bio Slobodan , cisti mamac za neoprezne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…..
Odgovori
#37
Citat:Koliko znam to je izlaz iz pecine a ne ulaz
Moze li malo detaljnije informacije?

Citat: inije jedina opasnost udarac ugrudi [ modre grudi, kod zrtava ] zalili su se preziveli ina nesto sto ih je paralisalo [oduzelo im dah] pre udarca. Neki su cak mestani spustali dzak opterecen kamenjem I dopunje n krpama konopcem dokle god je hteo nanize posle izvlacenja imao je I ostecenja od nekih ostrica .. sto znaci da ima ko zna jos koliko zamki
Netreba nista silom vec glavom usli smo u 21 vek, doba tehnologije i kompjutera,

Citat: Nije otvor bez razloga sve ove godine bio Slobodan , cisti mamac za neoprezne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…..
Za svaku enigmu :?: :?::?: ima resenja ili bar opcionalna mogucnost.

A da zaboravio sam:
Citat: za karte imape zakopanog blaga

Da li mozda jos uvek poseduje neko od vas ove mape? zalepi ovde sliku ako je nadzes mozda se iz nje moze izvuci nesto mnogo vece i vise od onoga vec nadjenog. Imas ovde dobrih experta sto se tice ove oblasti.
Odgovori
#38
Predjimo na PLANOV-MAPE i ramotrimo temu "Smukova jama " !!!
Odgovori
#39
zeus jel ono sto je obelezeno zutim crtama...to je odprilike mesto gde je??
Odgovori
#40
Ne to je ona planina sto se vidi u mapi kod slova W P
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)