Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KONJ I KONJANIK
#21
To da je samo jedan imao sve originale je najobicnija glupost.Ne ulazim u to kakv je covek bio laka mu zemlja.A i nije sve ostalo tamo gde je prvi put ostavljeno  vec je  nesto i premestano ako se stiglo...
Odgovori
#22
ja sam imao prilike. da vidim  njegove zapise.  to su pravi zapisi  ono sto sam drugo gledao i prosao preko ruke  to su samo gluposti  ili ima samo 10  procenata od pravih znakova.
Odgovori
#23
Ovo pitanje je mnogo komplikovano i mislim da tu ne treba biti iskljuciv,odnosno nije sve crno-belo.Mnogi dogadjaji i tajne ce verovatno ostati nerazjasnjene,mnogi znakovi su unisteni,drugi docrtani ili doklesani,pravljeni su lazni i klesani na drugim mestima itd.Slicna situacija je i sa planovima koje sad imaju svi redom,cija se sadrzina menjala u odnosu na original iz raznih i vec pomenutih razloga,iz neznanja da se pravilno prevede tekst,a sigurno je to radjeno i namerno,pa sve do laznih planova koji su prodavani od strane nasih istocnih suseda,koji su uredno odradjeni na kozi ili listovima bakra.Medjutim mnoge stvari su pronadjene slucajno i uz dosta srece,naravno i uz odredjeno iskustvo pa i sa kakvim takvim opisima i planovima.To je moje skromno razmisljanje,a jos ako sve ovo posmatramo kao hobi uz adrenalin i boravak u prirodi opet se moze naci neka lepota u svemu tome,a nasa zemlja je mnogo lepsa nego sto moze da se zamisli sedenjem ispred monitora.Mnogi od kolega ovde to mnogo dobro znaju.Puno srece i lepih trenutaka svim kolegama!
Odgovori
#24
More ima mlogo sto se prave da su malo suntavi i nije mi krivo sto me lazu nego sto misle da im verujem.Te imaju plan te cekaju da se mastilo pojavi  te taktiziraju ...  Na mlogo mesta seljaci  cuju sta se trazi znaju gde  je ali ne diraju zato sto se plase da kopaju i to tako stoji...
Odgovori
#25
Padobranac ,o KOSovcima sve najlepse.
Odgovori
#26
Sad je demokratija pa ko sta voli...Za mene su svrlizanke najlepse pa onda moravke  more  i iz Babusnicu nemare  a i kosovke su dobre  nema brale losa ima samo dobra  i pobolja  a za tebe i za padobrance ostavljam Kosovci da se snji zanomate...
Odgovori
#27
Kamo srece da je Kosovka .Nije ni sa Kosova a jeste KOSovac.
Odgovori
#28
Ma ja sam covek seljak slabo  razbiram  koj je odakle dosao meni je vazno dal je covek ili nije.Pola Babusnica je naseljena od Kosovo  moze da se desi i da se neki predstavlja da je kosovac a da nije otuda  doso .To si je njegova volja.
Nego  da te pitam zapisali gde ti je plovka sa plovcici.Ceka te  a oni nekolko jedno po drugo  samo sto nedodjose pri nju.Gledaju se i majka gi ceka  dok ti sedis sa tu tandzaru na pare.....
Odgovori
#29
Ako si nasao plovku sad nadji i sapu od kuce i pare su pod sapu .Kad ih nadjes onda ces morati ovako kao ja. Tandzaru u ruke i da sednes na njih mada ni to ne pomaze mnogo jer ima onih koji ce i ispod dupeta da ti ukradu. A sto se Gaspara tice cuo sam za nekog oficira KOS-a (vojne sluzbe) koji se tako predstavljao i koji se bavio ovim rabotama. Spisi koje je on imao  su isti oni za koje sam ja vec na nekoliko mesta na ovim forumima napisao da poticu iz raznih arhiva OZNE , UDBE,Db-a ,KOS-a SID-a BIA-e i drugih znanih i neznanih sluzbi koje su prikupljale razne gluposti umesto da se bave ozbiljnim poslovima.
Odgovori
#30
Pozdrav Padobranac,  Jovic Zivota iz sela Poljana kod Pozarevca, zvani Gaspar. Njegovi su radili u Svedskoj. Zena Novka mu je bacila SODU u oci od cega je oslepeo. Neznam dali je bio oficir pre toga, i neznam odakle su mu ti jedinstveni planovi. Mislim samo da je na osnovu tih planova nesto nasao nebi dalje pokazivao. Znam samo da je dugo tvrdio da ima raskovnik sve u nadi da ce neko da mu pokaze neku magazu ili riznicu, i da su se zbog toga mnogo ljudi namucilo i grdne pare potrosili, kao i zbog Pere , Filipa , Vanuce ,Slavka, Djordjeta, Radoice i ostalih plandjija, vlasnika raskova i gazdi riznica.

Mnogo familija moralo da se mnogo toga odrekne, i toliko toga trpi zbog svih tih prica. Danas nam je lako, sedimo pred kompjuterom i kontaktiramo, izmenjujemo podatke i iskustva. Tada se moralo preci i po stotinak kilometara da bi se saznalo da je to samo prica, to sto je neko negde video, cuo ili predpostavlja. Ipak ni sada ne treba da se ovaj hobi olako shvati. Moze veoma lako da dovede do velikih problema. Pojedini na ovom forumu sigurno znaju o cemu pricam.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)