Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2017
#1
[img][/img]  Danas lepo vreme pa sam sa odlučio da malo prošetam i da ispitam detektora kako radi na terenu.
Več dugo vreme se spremam da bi otišo na to mjesto.
Tamo ima neka stara razrušena tvrđava i u knjigama sam našo da je bila neka velika bitka kada su srušili tvrđavu.
A za prve svetovne vojne tu je prolazila linija fronta(soška fronta).
Evo to sam našao danas.Ako je vreme sutra opet lepo kao danas opet idem na teren.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
           
Odgovori
#2
Ovo me opasno podseća na Paz Pasberg Kaštel ... Ima tu puno istorije ... Bio sam nekada na tom brdašcu ... Srećno ...
Odgovori
#3
Hvala grants.Tu sam u Opatiji pa mi nije tako daleko.

Danas opet lepo vreme.
U životu nikada nisam našao toko mnogo rđave konzerve kao šta sam danas.
Napunio sam jednu vreču za đubre, sigurno je bilo preko 50 komada.
Radim sa najmaloj sondi 210 x 315.
Čistio sam teren sigurno 5 sata.
Posle toga sam iskopao neke stvari i hvala bogu nisu bili rđave konzerve.

Posle dugog vremena detektor mi je dao jedan dobar signal,hvala bogu nije bio signal za konzerve.
Slučajno su prolazili neki ljudi i su se ustavili da vide šta to radim.
Kad su videli šta sam našao počeli su da se smeju i su puštili neka zaebancija na moj račun.
Pa šta se može šta je tu je.I tako smo pričali sve i svašta od Morava do Dunava...itd
Nisam mogao da iskopam ono šta mi je registrirao detektor.
Sutra opet idem na teren.
Evo i tog signala.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
           
Odgovori
#4
Danas opet na terenu i odma idem da otkopam onaj dobar signal za da vidim za šta se radi.
Nije bilo duboko bilo je sasvim plitko.Detektor mi je tegistrirao dva metala. Opet neka rđava sablja,bajonet neznam šta je ima neka zanimljiva ručka,moram da je očistim kada stignem kod kuče.

Pored bajoneta je bila i neka keramika(nemam pojma šta je)

Hvala bogu posle neko vreme sam dobio super signal i mislim da moj trud i pobiranje konzerve je počeo da se isplati.
Na jedno mjesto sam našao 4 srebrenjaka.

Mislim da ovo je bio moj srečan dan.

Šteta šta sutra nemogu da idem na teren.
Subota i Nedelja opet akcija.
Ona sablja- bajonet sam stavio da se očisti pa videčemo za šta se radi.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
           
Odgovori
#5
cuvaj dobro sablje i bajonete jer vidis da su za 200 god potonuli samo 2 m.A kozna da nisi  ih svojim znanjem naso i ostanu u zemlji jos 200 god ko bi ih naso na dubini od 5 m.Nego salim se nalaze i na vecu dubinu i odma mere i kolicinu u kg.tehnika ode daleko krstareca sama nadje cilj.pozdrav
Odgovori
#6
Sta mislite pre 300 i vise godina  na primer cup ostava zakopata na 1 m dali je danas na vecoj dubini dali potanja taj predmet u zemlji ili. Slusao Sam jednog arheologa  koji kaze da svaki predmet koji je zakopat da njega zemlja Izbacuje na povrsinu i da te svi predmeti koji ssu zakopati izaci na povrsinu?
Odgovori
#7
Upotrebio sam neka sredstva za čiščenje i poliranje.
Očistio sam srebrenjake,prvo u destiliranu vodu i posle sa četkom za zube polako i na kraju poliranje.
Očistili su se odlično.
Ona sablja stoji več 2 dana u destiliranu vodu,očističu je večeras.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
           
Odgovori
#8
Očistio sam sablju i nemogu da verujem svojim očima.
Nemogu da spavam i sada brckam ovde po spletu za da vidim za šta se radi.



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#9
Ovo je bila prvoaprilska šala,pa zato sam napisao da brckam i tražim po spletu za da neko potraži i da zna za šta se radi.

Nije bilo tako loše bar sam dao neki povod ili neku nadu da stvarno može nešto takvo i da se nađe.

Evo i originala:

[email]http://users.stlcc.edu/mfuller/mycenae.html[/email]



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)