Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИЛИРСКА СРБИЈА ПРЕ РИМСКЕ ИМПЕРИЈЕ
#11
  Kome je Jovan Deretić učitelj onda...da li vredi nešto dokazati? Naziv Ilir/Iliri je očigledno ime naroda kao što je nativ Srbin/Srbi ime naroda. Zašto bi jedan narod imao više imena? Zašto bi smo mi Srbi bili i Anti, Skiti, Iliri, Vendi...da li su to drugi narodi toliko nepismeni, glupi da ne znaju izgovoriti reč Srbin, Srbkinja, Srbija ili ponoviti za nekim iste reči??? Ili smo mi Srbi toliko nasilan narod da smo skloni asimilirati svaki drugi narod u svoj nacionalni korpus? To mi pada napamet kada čitam nešto od Deretića a tek kako on objašnjava Belu Makeridova i njegove razgovore od pre tri-četiri iljade godina kao da je bre bio tamo, slušao pa citira. Do sredine 19 veka se jasno znalo u Srbiji ko su Iliri kao i danas ali ne u Srbiji već bilo gde van naše Otadžbine, samo ne ovde. Obiđite strane arhive, biblioteke pa ćete saznati sve ono što ovde uopšte ne znate jer je cenzurisano, kao što je cenzurisana knjiga "Srpska trilogija" Stevana Jakovljevića da se srpski narod ne bi gnevio zbog zločina nad našom vojskom i narodom prilikom povlačenja iz Srbije u Velikom ratu "braće" nam iz crne gore i bosne i hercegovine koji su ratovali protiv naših predaka a koji su u stvari pravi Iliri, njihovi potomci. Pogledajte "Danicu ilirsku" knjigu izašlu u hrvatskoj (možda će to nekome da bode oči ali su mnogo objektivniji od Deretića) o Ilirima. Uporedite naše srpske običaje sa običajima ljudi iz Crne Gore, Hercegovine i dela Bosne, Dalmacije i Like pa ćete jasno videti njihovu međusobnu povezanost bez obzira na veru a veliku razliku u odnosu na nas. Kako smo mi onda jedan narod, braća kada braću, saplemenike, narod odlikuju isti običaji, kultura, mentalitet, muzički instrumenti (frula i gajde), genetika...? Ispiraju nam mozak još od uvođenja lažne reforme Vuka Karadžića ( Drobnjaka iz Crne Gore) vatikanskog čoveka i agenta koji je dosta nacionalnog blaga pokrao iz manastira i crkvi po Srbiji i prodavao u Austriji, pa preko dinastija Obrenovića naklonjenih Austriji i Karađorđevića masona francuske lože. Poznavaoci istorije tog perioda 19-og veka jasno će da uoče te naklonjenosti kroz njihovu politiku u tadašnjoj Srbiji. Kad nastadoše panduri kao unutrašnji organ reda po ugledu na original,austrijske pandure? Danas austrijska vojska ima borbeno vozilo pešadije kome je od milošte dat naziv "Pandur". Malo sam razvukao temu čak i na neke primere ali pisati i ovome opširno, hronološki zahteva mnogo vremena i prostora. Treba se samo informisati iz što više izvora a ne samo kod "autohtonista" koji su čista podmetačina nama Srbima jer velika većina njih su upravo poreklom Iliri ( crnogorci, hercegovci...) a ne Srbi, obaška naši zaluđenici.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)