Poštovani posetioci, dobrodošli na jedini pravi i slobodni forum, posvećen legendama o ZAKOPANOM BLAGU. Par napomena o forumu : samo registrovani članovi mogu videti fotografije na forumu, samo registrovani članovi mogu učestvovati u radu foruma, samo članovi koji imaju više od 50 poruka mogu da pristupe delu foruma u kome se nalazi arhiva sa mapama i opisima ...

Autor Tema: Lokator moze li objasnjsnje iskusnih kolega  (Pročitano 259 puta)

dragance

• Rekreativac

• Van mreže
  • **

• 26
Lokator moze li objasnjsnje iskusnih kolega
« poslato: Vreme 11:58:03 datum 07.08.2017 »
Zdravo kolege dosao sam do jednov lokatora gde bas i nerqzumem sta radi.
Naime u pitanju Je elektronika koja reaguje na predmete tacnije pec koju sam ja ranije korisstio za grejanje i na dno od bojlera u kome sam lozio vatru za pripremu rostilja koristeci cumur i drvo.
Sad ne shvatam na nove peci nekoriscene ne reaguje samo gde je gorela vatra i ima pepela i ostataka cumurani izgorelog drveta.
Kad upsrim u pravcu peci lokator zuju kako se priblizavam on se stisa a iznad predmeta izgubi ton i svetla se gase kako se udaljavam ponovo se pale svetl i zvucni signal.
Neznam koliko sam mogao da obijasnim neki kazu da je frekvencija zlata i cumura ista.
Hvala unapred na bilo kom pojasnjenju dali vredibuoste ovo cudo.
Pozz

nigi

• Hobista

• Van mreže

• 83
Odg: Lokator moze li objasnjsnje iskusnih kolega
« Odgovor #1 poslato: Vreme 15:04:13 datum 07.08.2017 »
Na sta li to reaguje i ko kaze da zlato i cumur ili pepeo ili ... imaju istu frekvenciju taj lepo laze!!! a i lokator ...!?!

dragance

• Rekreativac

• Van mreže
  • **

• 26
« Odgovor #2 poslato: Vreme 23:18:39 datum 07.08.2017 »
Neznam na sta reaguje zato i trazim misljenje iskusnih kolega.
Znam da reaguje na stvari u kojima je goreo cumur  ili drvo.
Nasao sam ovdr na ovom sajtu da je ista frekvencija toga i srebra i zlatA.
Zato pitam koliko je to tacno.
Pozz

nigi

• Hobista

• Van mreže

• 83
« Odgovor #3 poslato: Vreme 00:03:04 datum 08.08.2017 »
nije ista sigurno to je neko napisao ili je izmislio ili lagao zbog neceg i nikako drvo i ugalj nemaju frekvenciju imaju drugo ali frekvenciju bas zanimljiva izmisljotina

dragance

• Rekreativac

• Van mreže
  • **

• 26
« Odgovor #4 poslato: Vreme 15:59:16 datum 08.08.2017 »
Druze Nigi koristis li lokator u ovom hobiju?
Kako god probao sam na terenu lokator ali nisam koristio detektor videcu sta je tacno  vezano za lokatora i frekvencije znam da reaguje na izgoreo cumur drvo na peci gde je gorela vatra kao i na kotao za parno grejanje.
Ako ima neko iskustvo vezano za lokatore dobro bi dosao svaki komentar.
Pozzz

dragance

• Rekreativac

• Van mreže
  • **

• 26
« Odgovor #5 poslato: Vreme 16:09:02 datum 08.08.2017 »
Ima napisano na ovoj stranici na temu Jonsko polje staticki elektircitet.
Drug Mangir je  dao komentar vezano za frekvencije srebra zlata ugljenisanig drveta i cumura

relco

• Guru

• Van mreže

• 383
  • Lični tekst
    Dobrodošli na naš forum!
« Odgovor #6 poslato: Vreme 17:26:19 datum 08.08.2017 »
Postavi neku sliku tog lokatora

dragance

• Rekreativac

• Van mreže
  • **

• 26
« Odgovor #7 poslato: Vreme 17:43:24 datum 08.08.2017 »
Ima svetlece dve diode i tri antene srednja je deblja.
Relko vezano za lokator dali je tebi poznato da lokatori reaguju na cumur i peci gde je girela vatra u njima.
Ima li to neke veze sa trazenjem dragocenosti u zemlji
Pozz

nigi

• Hobista

• Van mreže

• 83
« Odgovor #8 poslato: Vreme 19:28:43 datum 08.08.2017 »
evo ovako ja radim elektroniku i detektore punih 20 i kusur godina kroz ruke su mi pdrosli bar ti kako zovete ih lokatori bar 50tak i nijedan tvrdim ne reaguje na zlato srebro itd ili bilo sta u zemlji jedino na vodu mogu. da postoji takva naprava na svetu niko je nikad nebi prodao vdec cuvao za sebe zato ne bacaj te pare na glupostima detektor reaguje samo gde sonda predje i to do odredjene dubine a to 100m 200 i kilometar jos i 6m dubine je cista laz

dragance

• Rekreativac

• Van mreže
  • **

• 26
« Odgovor #9 poslato: Vreme 21:54:45 datum 08.08.2017 »
Druze Nigi koje je tvoje misljenje o detektoru Felezjoo PI
Ili SNdbanksu Pi izlazni napon 9 v ne 4,5 v.
Pozz sve najbolje

TIMOK

• Hobista

• Van mreže

• 63
« Odgovor #10 poslato: Vreme 16:09:58 datum 09.08.2017 »
Dragance ja mislim da treba da krenes sa neki jeftiniji VLF , pa skupli onda neki pulsni i onda lokator . Ako imas kes onda moze i skener , geo radar  . Tada si kompletan ,a ovako ti si hteo da odmah nadjes kazan . Ne druze , i ja ga trazim ali nesto ga ne nalazim. Salim se ali ipak kreni sa VLF dok ne udjes u fazon . Izvini jos jednom ali to je moje misljenje.

dragance

• Rekreativac

• Van mreže
  • **

• 26
« Odgovor #11 poslato: Vreme 16:21:00 datum 09.08.2017 »
Druze ima i VLF samo me interesuje to oko reagovanja lokatora na cumur i izgorelo drvo u peci dali je nekom poznato ima li veze sa frekvencijama zlata i srebra to.
Ima i Skener moj kompanjon.
Ali se sve to svodi na lociranje meta kad prodjes preko metebnista da te sa daljine odveede na recimo 1 sa 1, metar pa tu je posle lako ukljuciti ostalu konjicu.
Znaci poenta je u lociranju na daljinu. I iskustvo iskusnih tragaca u vezi lokatora.
Pozz

crni1

• Super moderator
  • Guru

• Van mreže

• 551
  • Lični tekst
    Dobrodošli na naš forum!
« Odgovor #12 poslato: Vreme 18:33:43 datum 09.08.2017 »
Imenjače preko 30 god. se bavim ovim sportom a moji početci su se zasnivali na rašljama,viskovima i pričama rekla-kazala,valjda ćete razumeti zašto,tada nije bilo detektora a i ono što je bilo to su neki vojni minoistraživači (koji su tada hvaljeni čak i više nego ovi lokatori).
Nakopao sam se drugari i raznog kamenja,pečene,obične,crvene i neke druge zemlje a neretko je bilo i tog ćumura,skoro nepogrešivo su ga nalazile šipke.
Zašto? Pa ja mislim zato što je na pojedinim mestima zemlja bogata mineralima i rudama i da se sa povećanjem temperature nešto i istopilo-sjedinilo i da na  TO NEŠTO  reaguju mnoge sprave.
Uzmimo primer i ciglu,posebno onu rimsku i na nju rade razni uređaji pa i mnogo hvaljeni metal detektori i kod nje mislim da je isti slučaj koji sam gore naveo,nemoj te mi reći da su Rimljani a i ostali u nju ubacivali metal ili možda "bajali"
Tamo gde gori vatra nešto se menja,na tom mestu više ne raste ni ista trava-biljke,po mom mišljenju to je razlog što uređaji pokazuju na takva mesta.

relco

• Guru

• Van mreže

• 383
  • Lični tekst
    Dobrodošli na naš forum!
« Odgovor #13 poslato: Vreme 15:40:47 datum 11.08.2017 »
Ima svetlece dve diode i tri antene srednja je deblja.
Relko vezano za lokator dali je tebi poznato da lokatori reaguju na cumur i peci gde je girela vatra u njima.
Ima li to neke veze sa trazenjem dragocenosti u zemlji
Pozz

Pozdrav dragance.Evo probaću da dam odgovor na tvoje pitanje. Ako govorimo konkretno ovde u pomenutoj temi o lokatorima na daljinu,svako ima svoja iskustva i zapažanja.Lično mislim da za mnoge stvari pa i za lokatore ne treba biti"skeptik" i ne verovati da ne rade.Naprotiv ti lokatori nešto rade i detektuju ali treba znati šta detektuju,kako i na koji način.Po mom mišljenju lokatori spadaju u vrstu spava za detekciju iz oblasti radiestezije.Neki su prosti,kao obične rašlje a neki su sa elektronikom.Dobar broj ljudi nije upućen u ovaj domen istraživanja i detekcije i baš taj broj ljudi naseda na kojekakve prevare,reklame a bogami daje i poveću sumu novca misleći da će te sprave zaista otkriti nešto u zemlju.Naročito smo mi ovde u Srbiji a verovatno i ostalim zemljama bivše Jugoslavije poprilično naivni verujući u ono; "MADE IN USA, MADE IN GERMANY" i sl. .Verujemo zato što patimo od kompleksa da su u evropskim i drugim zemljama napredniji u znanju i drugim stvarima pa zato i mislimo da je neka sprava iz inostranstva svemoćna.
Lično sam i ja popravljao, kopirao i izrađivao takve različite sprave samo iz jedinog razloga da sam sebe uverim da li zaista takve sprave i funkcionišu.Rezultati su poražavajući ne iz mog nedovoljnog poznavanja rada ovih uređaja nego iz ličnog uvida u tu elektroniku i kako su ti sklopovi vezani.
Dakle odgovor je da generalno te sprave rade nešto ali šta???.
Poražavajuća  moja saznanja su da mnoge inostrane firme mnogo reklamiraju takve sprave i govore o sigurnoj detekciji i zato su skupe.Na terenu je rezultat loš.Možda iz razloga što većina ljudi nezna kako da ih podesi ili pak zaista ne rade sigurno.
Za izradu ovih sprava za detekciju na daljinu treba poznavati niz stvari kao i duže iskustvo rada sa njima.
Treba poznavati bar koliko toliko oblast; elektronike prvenstveno,akustiku,radio talase i njihovo prostiranje,geologiju tj sastav zemljišta,radiesteziju,nešto frekvencama i rezonanci i još dosta toga. Po mom mišljenju ako ja  tvrdim da neka sprava ne radi a neznam da objasnim zašto i kako,onda je besmisleno i neko da mi veruje da je tako. Savet je da ako misliš da lokator nešto registruje to i proveriš kopajući na tom mestu da vidiš da li zaista nešto ima. To je najbolje rešenje. Uostalom ovo je samo jedna vrsta sporta kao i mnogi drugi i treba ići u istraživanja bez ikakvog kompleksa i opterećenja pa i obaveznog nalaza cilja.

dragance

• Rekreativac

• Van mreže
  • **

• 26
« Odgovor #14 poslato: Vreme 19:45:37 datum 11.08.2017 »
Proverio sam detektorom i iskopao sam nesto licno mislim da je metalni obruc od nekog starog bureta ali je dosta zardjao u fazi raspadanja.
U svakom slucaju hvala na odgovorima lokator je locirao jos dve tacke u toj okolini nezgodno za proveru i rad jer su u zbunju tu se nalaze zbunovi  od divlje borovnice tesko da se probije kroz to.
Videcu na drugim lakse pristupacnim mestima.
Pozz