Poštovani posetioci, dobrodošli na jedini pravi i slobodni forum, posvećen legendama o ZAKOPANOM BLAGU. Par napomena o forumu : samo registrovani članovi mogu videti fotografije na forumu, samo registrovani članovi mogu učestvovati u radu foruma, samo članovi koji imaju više od 50 poruka mogu da pristupe delu foruma u kome se nalazi arhiva sa mapama i opisima ...

Autor Tema: čemerikova poljana  (Pročitano 7197 puta)

seki80

• Profesionalac

• Van mreže

• 126
    • cool taxi
Odg: čemerikova poljana
« Odgovor #45 poslato: Vreme 17:29:02 datum 03.05.2016 »
bravo plandzijaa
ovako stoje stvari
nije izvadjeno slucajno
nego je jedan profesor imao original planove
koji su pronadjeni u selu josanica u crkvi ispod oltara
ta ekipa je odradila i jos neka mesta.
bila su tri plana za 2 se zna desu a treci ne...

plandzija

• Guru

• Van mreže

• 588
« Odgovor #46 poslato: Vreme 12:29:48 datum 04.05.2016 »
Ovako , ti planovi (originali) iz crkvice  su najverovatnije kod potomaka  coveka koji ih je ukrao od nalazaca . Iako su vezani za Kocu oni su nastali nakon njegove tragicne smrti i nemaju nikakve veze sa Cemerikom poljanom . Ja sam uspeo da dodjem do prepisa od  jednog iz te druzine a nesto sam i sam zapisao prema secanju . Ni jednu jedinu rec iz tih spisa nisam napisao ni na ovom niti na bilo kojem drugom forumu . Jos uvek se nije pojavio neko ko je trazio neko mesto koje je u tim spisima opisano pa prema tome mogu da zkljucim da spisi nisu u opticaju . Sem nekoliko grobova koje je tesko pronaci gotova sva mesta su ociscena .

BrankoV

• Guru

• Van mreže

• 1.379
« Odgovor #47 poslato: Vreme 22:34:52 datum 09.05.2016 »

Soko banja, cemerikova livada na potkapinu pise cuma ih ubila..........

seki80

• Profesionalac

• Van mreže

• 126
    • cool taxi
« Odgovor #48 poslato: Vreme 01:21:45 datum 23.05.2016 »
kolko sam ja cuo od starijih tragaca
pravi pavlov kladanac je unisten jos 30 godina kada je pravljena bolnica na ozrenu
da je ostao u temeljima bolnice
a voda sprovedena u drenazu bolnice

Timpolok

• Super moderator
  • Guru

• Van mreže

• 529
  • Lični tekst
    - AUDACES FORTUNA IUVAT ! - A ponekada i malo luđe
    • Skriveno blago
« Odgovor #49 poslato: Vreme 08:09:35 datum 23.05.2016 »
kolko sam ja cuo od starijih tragaca
pravi pavlov kladanac je unisten jos 30 godina kada je pravljena....
Nisam potpuno siguran da li su u pravu. Pavlov kladenac bi trebao da se nalazi na specifičnoj poziciji sobzirom da ga sunce greje samo u podne i to leti. Dakle traži se mesto koje se nalazi u kakvom kanjonu ili kako bi neki rekli ridu.

spaidermen

• Rekreativac

• Van mreže
  • **

• 34
  • Lični tekst
    Dobrodošli na naš forum!
« Odgovor #50 poslato: Vreme 12:04:37 datum 13.09.2017 »
Pozdrav ljudi..Nisam neki tragac hajducije al da sam isao,i znam dosta njih cak par ljudi i odavde koje ovoga i puta pozdravljam..

Ja nemam tog velikog iskustva kao sto rekoh,od znakova videh kod jednog sto slikao nedovrseno veliki popovski krst a desni deo fali malo vise od pola i ima M pored,tog decka i znam i isao tamo nije blizu ide se dosta teaktorom..i video nesto kao strela i kriva turska sablja msm da nema vrh il icepan isto on nasao i slikao..

Al me jako zaintrigirala ta Cemerikova poljana iz jednog razloga..Sedeo sa obicnim mestananinom(ne trqgac) i tako mi on prica gde ide za drva da tamo iznad ima neke stene gde se Dunav vidi kao lakat i toe zaintrigiralo opasno jer cuo price o takvom trazenom mestu,
nastavljajuci tu pricu covek laze da je u steni nekada bio ulaz al je zatrpan i da ima plavog kamena navodno stene su takve koliko ukapirao..
Ima li smisla da odem na to mesto i sta da trazim da uslikam ako nadjem to il nema?
Hvala puno unapred.