Metaldetektori.rs

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Acabeograd

• MALO JE BOGATIH,OSTALI SAMO IMAJU PARE
  • Super moderator
  • Guru
  • 432
  • MALO JE BOGATIH,,,NEKI SAMO IMAJU PARE.
Odg: Ispiranje zlata na reci Pek
« Odgovor #15 poslato: 29.10.2012 u 08:49 »
E to i mene zanima,,,kako naci takav lokalitet i kako vrsiti exploataciju istog a da to ostane u domenu amaterskog ispiranja...tj vikend posao..pozz i hvala
Aco brate..pa ja rekoh lepo.."POVRSINSKO NALAZENJE A NE ISPIRANJE"....a ti bi da otrcis u neku instituciju da se legalizujes  8) da exploatises..ha ha ha...pa nije ti ovo divlji zapad...ZNAS KAKO SU PROSLI INDIJANCI KAD SU IM STIGLI KAUBOJI  ;D

Nisi ti razumeo a gde procita da otrcim u instituciju i sl...a ispiranje rec je lapsus pronalazenje...ako si ovo napisa tek da bi nesto napisao mogao si i da preskocis...pitao sam kako naci ili prepoznati lokalitet a da to ostane u domenu amaterizma a ne udri do smrti...a sledeci put procitaj tekst vise puta ako nekapiras iz prve.

Taverna

• Posmatrac
  • *
  • 5
« Odgovor #16 poslato: 29.10.2012 u 23:44 »

Od ovog lika sam pokupio dobra i korisna saznanja!!!

Acabeograd

• Super moderator
  • Guru
  • 432
« Odgovor #17 poslato: 26.11.2012 u 21:26 »
Jeste interesantno,,,,ja mislim da cu na prolece otici malo  u planinu da se okusamo i u tome,,

kosac

• Gost
« Odgovor #18 poslato: 27.11.2012 u 18:59 »
Zdravo acabeograd i taverna
Svaki podatak za nekoga ko pocinje u ovom poslu je dragocen. Najvaznije je znati u kom delu nase zemlje se nalaze JAKE zile. Kako su nastale i da li se isplati ici. naravno sve u domenu vikend rada . Za nesto ozbiljnije treba nesto drugo raditi. Ako si vikend ispirac mozes otici u svaki zlatonosni potok i ispirati i posle jednog kubika imaces 1 gram. E sada da li se to nekome isplati to je drugo pitanje.Ali postoji nacin koji moze povecati nalaz i do 5 grama. Naravno  o tome ako zelite mozemo otvoriti novu temu i pisati
pozdrav

Andrej

• VIP
  • Profesionalac
  • 143
« Odgovor #19 poslato: 27.11.2012 u 19:25 »
Pozdrav Kosacu i hvala na tako lepim tekstovima i informacijama o ispiranju i pronalazenju zlata.Imam nesto malo od opreme za ispiramje zlata jer me to mnogo interesuje  :).Razlog sto sam se javio je taj jer imam MD GPX-5000 (za poznavaoce MD ne treba nikakvih objasnjenja o ovom aparatu ) aparat je kao sto mnogi znaju specijalizovan za trazenje samorodnog zlata ali i zlata u drugim oblicima .Veoma bi me interesovalo dali Kosac zna i dali bi hteo da nam ovde na forumu malo objasni gde  i u kakvoj vrsti terena ima samorodnog zlata mislim na povrsinsko trazenje deteketorom i na kojim dubinama ima sanse da se nadje.GPX je veoma mocan aparat sto se tice zlata i prirodnog zlata(u Australiji ga zovu ubica zlata) kao sto sam vec napomenuo ali bez poznavanja terena nema uspeha.Aparat sam kupio skoro tako da nemam mnogo provedenog vremena na terenu sa njime .Veoma je osetljiv i na najmanja zrnca zlata koja se nalaze na pozamasnim dubinama.Veoma je dobar za sve vrste minaralizovanog terena, sto je veoma cest slucaj za teren gde se nalazi samorodno zlato .Da ne objasnjavam puno posto ima dosta dobrih inforamcja po internetu.Sve u svemu bio bih veoma zahvalan (a  mislim da ima jos dosta forumasa koga ova tema interesuje) kad bi se detaljnije popricalo o ovoj temi,da nesto vise saznamo od iskusnih poznavaoca ove oblasti.Koga interesuje trazenje zlata MD-om nek ukuca samo GPX-5000 ,ima na you tube veoma lepih snimaka o ovoj temi .Pozdrav svima !!! :)

Acabeograd

• Super moderator
  • Guru
  • 432
« Odgovor #20 poslato: 28.11.2012 u 07:08 »
Postovanje Kosac ,,ova tema mi je jako interesantna...i voleobih da je apsolviramo,,kako i nakoji nacin ispirati zlato....NPR ako se steknu uslovi otici na mesec dana ,sta treba za to ,koja oprema i kako prepoznati teren(deo potoka) gde stati i napraviti kamp..Sta od opreme imati i kako naj jeftinije proci u startu,sa cim poceti od alata a da bude naravno sto isplativije i koje su to reke kod nas gde treba tako nesto probati .........I naravno kako je to kod nas pravno regulisani,,jel ima onih koji bi te prijavili iz ciste pakosti i zlobe ili cega vec bolesnog u svojoj glavi......

kosac

• Gost
« Odgovor #21 poslato: 28.11.2012 u 19:52 »
Pozdrav Kosacu i hvala na tako lepim tekstovima i informacijama o ispiranju i pronalazenju zlata.Imam nesto malo od opreme za ispiramje zlata jer me to mnogo interesuje  :).Razlog sto sam se javio je taj jer imam MD GPX-5000 (za poznavaoce MD ne treba nikakvih objasnjenja o ovom aparatu ) aparat je kao sto mnogi znaju specijalizovan za trazenje samorodnog zlata ali i zlata u drugim oblicima .Veoma bi me interesovalo dali Kosac zna i dali bi hteo da nam ovde na forumu malo objasni gde  i u kakvoj vrsti terena ima samorodnog zlata mislim na povrsinsko trazenje deteketorom i na kojim dubinama ima sanse da se nadje.GPX je veoma mocan aparat sto se tice zlata i prirodnog zlata(u Australiji ga zovu ubica zlata) kao sto sam vec napomenuo ali bez poznavanja terena nema uspeha.Aparat sam kupio skoro tako da nemam mnogo provedenog vremena na terenu sa njime .Veoma je osetljiv i na najmanja zrnca zlata koja se nalaze na pozamasnim dubinama.Veoma je dobar za sve vrste minaralizovanog terena, sto je veoma cest slucaj za teren gde se nalazi samorodno zlato .Da ne objasnjavam puno posto ima dosta dobrih inforamcja po internetu.Sve u svemu bio bih veoma zahvalan (a  mislim da ima jos dosta forumasa koga ova tema interesuje) kad bi se detaljnije popricalo o ovoj temi,da nesto vise saznamo od iskusnih poznavaoca ove oblasti.Koga interesuje trazenje zlata MD-om nek ukuca samo GPX-5000 ,ima na you tube veoma lepih snimaka o ovoj temi .Pozdrav svima !!! :)

Zdravo Andrej
Poznata mi je ta masina i radio sam sa njom. Moze naci samorodno zlato ali njega treba sa tom masinom traziti u eluvijalu. Sta je eluvijal? Pre togto pitanja treba odgovoriti i na pitanje KAKO SE ZLATO TU NASLO? Postoje dva nacina nalaza ali jedan od njih nije kod nas moguc a mozda je i bio a da ne znamo. Prvo ako udari meteorit u Zemlju on izbaci iz dubine Zemlje teske metale  onda se tu nalaze zile teskih metala. Drugi verovatniji scenario za zlato u nasim krajevima je erupcija vulkana koji razbaca zlato svuda u krug . Zato ga svuda ima pomalo. e sada zlato nije spirano samo danas vec hiljadama godina unazad. I talozeno u dubine. Naravno posle nekog jakog zemljotresa i sl. dolazi do podizanja tla i tako nalazimo eluvijal odnosno nagomilano zlato na terenu. Tom masinom mozes raditi u traganju za grumenjem
pozdrav

Andrej

• VIP
  • Profesionalac
  • 143
« Odgovor #22 poslato: 29.11.2012 u 20:55 »
Hvala Kosac na odgovoru.Lepo objasnjeno.Neke od navedenih stvari sam znao,jer dosta citam o tim temama.Posto sam rodom iz takvog kraja,gde je bio nekad vulkan tj.grad se nalazi na teritoriji ugasenog vulkana,dosao sam na ideju da trazim samorodno zlato ovakvim aparatom.Moje konkretno pitanje bi bilo,dali ima i dali se znaju takvi tereni kod nas, gde bi eventualno moglo da se trazi zlato  ovakvom vrsto MD.Veliki pozdrav i pisite sto vise o ovakvim temama .

GROTAGOLD

• Super moderator
  • Guru
  • 1.503
  • СВОЈУ ЋУ БИТКУ САМ ДА ВОДИМ !!!
    • https://www.facebook.com/dragan.dragan.547
« Odgovor #23 poslato: 29.11.2012 u 23:21 »
Vec sam to pitanje postavio..ali..avaj...svako cuva samo za sebe svoje male tajne...osim odgovora da ....naravno da ima...nekih konkretnih lokacija nece niko da kaze...a ko zna..mozda se neko i odobrovolji pa nesto saznamo..NADA UMIRE POSLEDNJA !

kosac

• Gost
« Odgovor #24 poslato: 30.11.2012 u 20:12 »
Zdravo grotagold
Ne znam odakle si ti.Ali u Srbiji ima nekoliko regiona gde ima samorodnog zlata. Samo je razlika u velicini grumenja. Koliko sam ja uspeo da istrazim Srbiju grumenje se krece od 1 gr. pa do 15 grama.Postoje regioni gde je prosecan grumen 10 grama. Ali u proseku je manje od 3 grama. Sada je je problem tacno oznaciti sva ta mesta . Ne zbog mene vec zbog pravih ispiraca koji to rade vec godinama. Ne bi bili fer da ih sve pobrojim . Ali mogu reci da ima mesta za koja nikada niste culi. Grotagold znam sta si me pitao delimicno sam ti odgovorio. Rekao sam da ima mesta gde se zlato nalazi van reka.Mislim da ti je to dovoljno da pocnes sam da istrazujes i nacices takva mesta. Koliko sam ja video, tebe je interesovalo, da li ima zlatonosna mesta koja nisu u rekama - IMA.

SD2100

• Rekreativac
  • **
  • 25
« Odgovor #25 poslato: 18.12.2012 u 12:00 »
Kosac posto vidim da si veliki poznavalac ovog zanata iteresuje me koliko je duga sezona ispiranja zlata na rekama kod nas ?Do sada sve sto sam procitao kod nas o ispiranju na rekama, govori se o sezoni od juna do septembra .Na americkim sajtovima video sam ispirace sa ronilackim odelima  sto im omogucuje da se bave ispiranjem i u ranim prolecnim mesecima kao i u poznu jesen.Da li koristis nesto od ove zastitne opreme i sta bi nama pocetnicima preporucio da koristimo na nasim terenima.Pozdrav.

dusanf

• Rekreativac
  • **
  • 28
« Odgovor #26 poslato: 23.12.2012 u 01:01 »
Pozdrav drustvu , 
tema je fantasticna  ,  zivim u velikom gradu i hocu da pobegnem iz njega , Necu da ispiram vikendom i nisam amater i dokolicar , imam kapital i hocu da ispiram ili ekspoloatisem svaki dan po ceo dan i noc i zelim puno puno zlata , da sve bude zuto.
Ukoliko je neko zainteresovan , ima  saznanja , informacije , pravimo AD i u napad
Izvolite ,  predlozi dobrodosli

dusanf

• Rekreativac
  • **
  • 28
« Odgovor #27 poslato: 23.12.2012 u 12:27 »
Da probamo ovako,
ima li neko telefon od Kokoranovica iz Bora ciji je snimak na yu tubu , masine koja radi i ispira , i da li neko prodaje bilo kakvu skalameriju za isto , i ako neko ima kontakt nek probudi Kosaca
hvala pozdrav

kosac

• Gost
« Odgovor #28 poslato: 23.12.2012 u 13:34 »
Zdravo svima
Nisam mogao ranije da se javim.
Prvo sezona rada ispiranja zlata je sve dok ne padne sneg. Ako radis na jakoj vodi mozes raditi i zimi ali ti to ne bih preporucio zbog veelikih hladnoca.
Postoje kao i sto sam naveo nekoliko oblasti u Srbiji u kojima ima zlata.
Vec sam rekao u jednom postu da masinu nije tesko uraditi. Sve se svodi na pumpu i nekoliko vrsta sita.Naravno ko zeli moze uraditi vibraciona sita ali to je za velike reke, dobro. Ne treba da kupujes masinu mozes je vrlo lako uraditi za jedan dan.Ako se malo bolje potrudis mozes mnogo vise uraditi nego li ces naci na yotube.
Vrlo je vazno odrediti gde ces raditi i na kojoj reci ili potoku.Da li ces raditi aluvijal ili eluvijal ili nesto trece...
Pozdrav

Majstorx

• Gost
« Odgovor #29 poslato: 23.01.2013 u 15:09 »
Ima interesenata ja se puno interesujem
Guests can't see images. Please login or login

Website Monitoring