Metaldetektori.rs

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Rašlje | 13.10.2011 u 10:09
Rašlje

Timakumminus

• Guru
  • 549
Rašlje
« poslato: 13.10.2011 u 10:09 »
da na to mislim kod nas u kraj se tako vika :) ,inace su te sipke ili raslje proverene jer sam pomocu njih naso srebrne parice u jednu cakmaru hoce ponekad i da zezne jer idu i na oksidaciju tesku ali inace rade na zlato i srebro  ;)

GAVRILO PRINCIP

• Hobista
  • 76
Re: nepoznata svetlost
« Odgovor #1 poslato: 13.10.2011 u 10:25 »
da na to mislim kod nas u kraj se tako vika :) ,inace su te sipke ili raslje proverene jer sam pomocu njih naso srebrne parice u jednu cakmaru hoce ponekad i da zezne jer idu i na oksidaciju tesku ali inace rade na zlato i srebro  ;)
Kolega pomozi mi kako da koristim raslje,meni se na svaka tri metra ukrstaju

Timakumminus

• Guru
  • 549
« Odgovor #2 poslato: 14.10.2011 u 15:14 »
Kolega pomozi mi kako da koristim raslje,meni se na svaka tri metra ukrstaju
Kako sam ja raslje shvatio ima dosta vrste. Sta je najgore ako se krste zbog minerala to odma baci :). dok sam imao i slucaj da kod jednog druga koji je nabavio iz nemacke neke jeftinije raslje da kod jednog coveka rade na jednu stranu dok kod nekog drugog sasvim suprotno rade.Drug mi objasnio da to ima veze sa psihom,ja to vec nemogu da potvrdim mada sumnjam vise na to da nasa ljudksa bioenergija ima neke veze da utice na rad ali to nije potvrdjeno vec samo moja hipoteza :). Ponekad treba i da uzmes i da ih testiras kao aparat ,zakopaj neke parice,kamenje sa mineralima,sljaku,neku tesku oksidaciju i pusti da to dobro odstoji da malo zemlja primi te metale u svoje narucje i onda vidi kako ti reaguju....savet ti je moja ako vidis da na minerali rade cisto da nabavis neke druge,moje raslje su iz Nemacke i bile su dosta skupe one su punjene nekom smesom koja ne radi na minerale vec na neku vecu kolicinu kako su to uspeli nemci sam ne znam ali je cena od 2000jevra zato i opravdana jedina mana kod moje je to sto hoce kod dosta zardjalog predmeta da te prosto odvuku do njega jer ima slicnu sprovodljivost kao zlato ali i to samo kada je nesto vece u pitanju kao na primer velicina limenke ...i da za kraj jos jedno kada radis sa time gledaj da na sebe nemas nikakav plemeniti metal niti neko u tvojoj blizini :) inace uzalud :) Nadam se da sam ti malo pomogo :) pozzzzzz

Krusarac

• Rekreativac
  • **
  • 22
  • Dobrodošli na naš forum!
« Odgovor #3 poslato: 14.10.2011 u 18:45 »
Prijatelju znaci ti kazes da te raslje rade?
Jel mozes molim te malo da objasnis kako si ih testirao,na kojim dubinama,koje su velicine predmeta itd...bas me zanima.

Timakumminus

• Guru
  • 549
« Odgovor #4 poslato: 15.10.2011 u 01:41 »
Ovako raslje rade na veliku dubinu i zavisi od kolicine koja ima na tom mestu,ovako da ti kazem imao sam ponekada prilike da kopam i po 2metra u dubinu i da jos treba da se kopa ali onda sam odustao jer iskreno ne znam sta cu da nadjem  na tu dubinu a poznato je da rimljani voleli velike dubine i naravno zamke zato sam na velike dubine odustao,inace znam od moje raslje da po 2km mogu na daljinu da rade a testirao sam ih kod vikendice moge u sred sume i dovele  me do malo vece kolicine koje sam ostavio u vikendici,naravno nije sve moje bilo od te kolicine nego sam pokupio od dobrih drugova i njihovih zena uostalom ima dosta raslje koje nisu lepo izradjene i koje lose rade iz razloga sto im smeta svaki vid vece kolicine metala i magneta u blizini ili magnetnih polja :) mada opet kazem svaki put se nauci nesto novo ,predmeti sam uglavno zakopavao na meni poznata mesta i u njima sam stavio neku manju kolicinu srebrne pare uglavnom sam u bakarno kotle zakopao te stvari jer i on kada oksidira privlaci,dubine na kojim sam ja radeo nisu prelazile 2m jer vise od te dubine nebi da kopam ako ne znam ili nemam plan o cemu se radi jer nikada ne znas na sta mozes da naletis a veruj mi zivi mi se jos  ;).Da kazem jos i ovo ako u blizini ima nesto sto ima vecu masu od tvoje kolicine videces da ce da ti smeta kako ti raslje odredjuju pravac.i za kraj jos jedno ne znam kakve su tvoje raslje ali moje imaju i opciju da se ukurste ,to znaci da pravac koji nisanim nema nista plemenitog,a kada se se sire jedna na jednu druga na drugu to znaci sve od velicine raspona koliko moram da promenim poziciju da bi one to sto su zapazile mogle i da mi prikazu,sve u svemu je korisno samo sto cesto bez plana ili neke informacije nije vredno lutati po raslje jer mozes i ceo dan da lutas a da ne shvatis da ima nesto sto njih ometa u radu :) i to mi se desavalo jbg u pocetku :)pokusaj i javi dali je vredelo nesto :)

banebeograd

• Gost
« Odgovor #5 poslato: 15.10.2011 u 03:11 »
znam od moje raslje da po 2km mogu na daljinu da rade
2 kilometra  ;),
ti si od danas moj sampion,
tvoje ime "Timakumminus" bice zlatnim slovima ispisano na mom spisku vanserijskih tragaca.
citao sam ovde da su neki uspevali da nadju nesto na 16 metara dubine
ali na 2 kilometra daljine niko jos nije uspeo ili bar ja nisam to video.
ALAL VERA MAJSTOREEEEE
sigurno ti je frka kad radis blizu granice da ne predjes preko, ako te odvuce zlato tamo, ili pored vode da se ne daj boze ne udavis ako je jaka struja...

orbit

• Gost
« Odgovor #6 poslato: 15.10.2011 u 08:49 »
Pozdrav, e Bane pa nije to njegovo ime to su ime za njegove  specijalne raslje Timakumminus  te mu raslje ostale od cuknudede iz praistorije . ;D

sisoje

• Gost
« Odgovor #7 poslato: 15.10.2011 u 11:34 »
2km al na daljinu to mu dodje vazdusnim putem :o

Krusarac

• Rekreativac
  • **
  • 22
« Odgovor #8 poslato: 15.10.2011 u 11:44 »
Prijatelju ne obracaj paznju na ovog Baneta on da je normalan nebi lezao u zabelu pet godina,tamo mu sve isprali mozak.I ovi ostali sve to ista banda.
Znaci to je u principu namenjeno za vece stvari jel tako?Jel se desi nekad nesto sitnije da se nadje?
I molim te kazi mi jel imaju te raslje neko ime neku marku,gde si ih kupio u Nemacku?

banebeograd

• Gost
« Odgovor #9 poslato: 15.10.2011 u 11:53 »
Pozdrav, e Bane pa nije to njegovo ime to su ime za njegove  specijalne raslje Timakumminus  te mu raslje ostale od cuknudede iz praistorije . ;D
pa zato su one tako dalekometne, mora malo da odstoje da dobiju na preciznosti i stabilnosti.
kolko znam ove nove raslje ne mogu da predju ni kilometar,
recimo mineoro aparati svi su bazdareni na maksimum 1200 metara,
doduse negde sam citao da im skidaju tu fabricku blokadu u bugarskoj samo tada malo brljaju na manje ostave, one ispod 20 kilograma....

banebeograd

• Gost
« Odgovor #10 poslato: 15.10.2011 u 12:05 »
Prijatelju ne obracaj paznju na ovog Baneta on da je normalan nebi lezao u zabelu pet godina,tamo mu sve isprali mozak.I ovi ostali sve to ista banda.
Znaci to je u principu namenjeno za vece stvari jel tako?Jel se desi nekad nesto sitnije da se nadje?
I molim te kazi mi jel imaju te raslje neko ime neku marku,gde si ih kupio u Nemacku?

odma da se razumemo, to u zabeli je bio jedan veliki nesporazum,
prakticno nevin covek toliko vremena da provede tamo pa to nije u redu, majke mi...

inace te raslje koliko sam saznao nisu predvidjene za manje predmete, znaci nista ispod 15-20 kg zlata nece ti prepoznati kao pozitivnu metu,
zato uzimaj samo raslje koje imaju mali kontejnercic u koji se stavlja predmet od materijala koji trazis, najcesce su to dukati ili nakit,
mada neki traze i naftu sa tim rasljama
moze da se desi da u pocetku dok ne upoznas raslje malo vise kopas ,
al to je svejedno dobro za kondiciju i zdravlje, tako da te raslje postaju multifunkcionalne jer sluze kao terapeutsko pomagalo u zdravstvu.
masa psihijatara i psihologa u svetu raslje danas predlazu kao ultimativno i alternativno sredstvo za lecenje nekih psihosomatskih oboljenja,
a zna se da zdravlje nema cenu, zato su te nove raslje malo skuplje od normalnih metal detektora...

sisoje

• Gost
« Odgovor #11 poslato: 15.10.2011 u 12:36 »
ja sam raslje koristio kao klinjo kad sam imao 6-7 godina, sa bratom i dan danas se prepricava po selu nase neuspesno traganje za blagom i krateri po dvoristu :) sada nakon 20 i kusur godina me malo blam da se pojavim sa najmodernijim novim VLF detektorom, a kamoli sa rasljama ...

Timakumminus

• Guru
  • 549
« Odgovor #12 poslato: 15.10.2011 u 15:08 »
@bane samo da ti kazem nisam imislio da im je domet 2km ili ko zna tacno koliko ali je fora da kada leti avion iznad mene raslje odma reaguju na njega a ti vidi kojom visinom leti neki avion,to me cudilo i pitao sam od cega se sve sastoji avion i rekli mi da ima i dosta stvari koje podsecaju na plemenite zato sam i reko da ne znam na koju tacno daljinu rade ali ocigledno na veliku,kao drugo sitnije stvari nalazis isto ja sam naso 11srebrenjaka i to u naseljeno mesto mada sam mislio da necu uspeti jer garant ima neka druga kolicina koja je vec jer je ipak bilo naseljeno ali cim sam se okrenuo ka kuci samo su me tamo vukle uso sam u tu cakmaru i vukle su ka pepeliste i tu sam ih naso....,ove moje raslje mogu samo dvoje da koriste jer jedan ima jedan par a drugi druge znaci ukupno su 4raslje ,inace mi je to nabavio lik iz nemcke.Samo znam da mi je reko da su ekstra i da pozurim da ih nabavim jer nema puno u ponudi ,jedino sta mi nije reko odakle ih tacno nabavio niti sam dobio bilo kakav racun jbg...uostalom verujem da ti Bane imas znanje ali ni ti ni ja ne mozemo sve da znamo.....a ako mislis da sve znas sto se ne prijavis na izbore trebao bi nam takav jedan ...zar ne cika Bane???

banebeograd

• Gost
« Odgovor #13 poslato: 15.10.2011 u 16:05 »
@Timakumminus
s obzirom da je najblizi aerodrom /niski/ od tebe udaljen sesdesetak kilometara to znaci da je avion vec uveliko uzleteo a zna se da saobracajni avioni u proseku odrzavaju visinu leta od 8 do 12 kilometara,
sto ce reci da su tvoje raslje mnogo mocnije i da su ona tvoja dva kilometra samo los subjektivni osecaj
ako se pitas kako to
recicu ti da je moguce da je taj avion prevozio neku vecu posiljku zlatnih rezervi iz narodne banke, pa su zato raslje reagovale tako burno.

ps.resio sam da se ovaj put ne prijavljujem na izbore jer mi je vec momotono da od izbora da izbora pobedjujem,
nije mi vise zanimljivo.

srecu sam nasao u radu sa alternativnim metodama spiritualnog dizanja svesti na nivou druge cakre ,
to me je naucio jedan saman koji podno bukulje proizvodi univerzalne viskove istine a eksperimentise i sa visekanalnim molekularno frekventim rasljama licne izrade koje upravo zavrsava a koje ce se raditi za svakog posebno narucioca i za cije koriscenje ce se dobijati diploma posle dvonedeljnog kursa.
tebi to naravno nije interesantno jer vec imas slicne personalizovane raslje, ali siguran sam da ce se ovde naci mnostvo zainteresovanih za tu visokosofisticiranu opremu.

Krusarac

• Rekreativac
  • **
  • 22
« Odgovor #14 poslato: 15.10.2011 u 22:20 »
Od kog materijala su te raslje,jer drvene rucice imaju?

Website Monitoring