Metaldetektori.rs

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Rašlje | 10.01.2013 u 16:51
Kakve su ovo raslje????

MarFi

• Rekreativac
  • **
  • 18
Kakve su ovo raslje????
« poslato: 10.01.2013 u 16:51 »
Pozdrav svim clanovima i ako bi neko mogao da mi da vise detalja kako rade ove raslje.....ovo je koristio moj pra deda....negde oko 70ih....dugi su oko 80-85 cm i u precniku su oko 4mm.....mislim da je cist mesing, a ima i neke crvene tackice kod rukohvata....hvala unapred

Guests can't see images. Please login or login

Guests can't see images. Please login or login

Andrej

• VIP
  • Profesionalac
  • 143
Odg: Kakve su ovo raslje????
« Odgovor #1 poslato: 10.01.2013 u 17:31 »
Pitaj Bodu,on je strucnjak za raslje  ;D !!!

MilanAT

• Profesionalac
  • 189
« Odgovor #2 poslato: 10.01.2013 u 20:10 »
Koristio ih tvoj pradeda...negdje oko 70-ih....pa koliko je tebi onda godina sinko dragi?
Te zice se ne mogu nazivati rasljama....zna se kako raslje izgledaju...u jednom su komadu a ovo su dva zasebna....ali sluze istoj svrsi. Ove su malo taromodnije i nemaju diskriminator i pokazivac dubine :)

dr.jare

• Profesionalac
  • 134
« Odgovor #3 poslato: 11.01.2013 u 11:49 »
Pozdrav svim clanovima i ako bi neko mogao da mi da vise detalja kako rade ove raslje.....ovo je koristio moj pra deda....negde oko 70ih....dugi su oko 80-85 cm i u precniku su oko 4mm.....mislim da je cist mesing, a ima i neke crvene tackice kod rukohvata....hvala unapred
To su ekstra raslje samo moras malo da ih "modernizujes" evo procitaj na ovom linku kako to da odradis http://www.skrivenoblago.com/forum/index.php/topic,667.0.html

MarFi

• Rekreativac
  • **
  • 18
« Odgovor #4 poslato: 22.01.2013 u 17:14 »
Koristio ih tvoj pradeda...negdje oko 70-ih....pa koliko je tebi onda godina sinko dragi?
Te zice se ne mogu nazivati rasljama....zna se kako raslje izgledaju...u jednom su komadu a ovo su dva zasebna....ali sluze istoj svrsi. Ove su malo taromodnije i nemaju diskriminator i pokazivac dubine :)

mladje sam generacije al dosta aktivan sto se tice sporta i ucim jos uvek....to sto su neki stariji i iskusniji ne znaci da treba da potcenuju i diskriminiraju ostale zainteresovane za sport....

MarFi

• Rekreativac
  • **
  • 18
« Odgovor #5 poslato: 22.01.2013 u 17:15 »
To su ekstra raslje samo moras malo da ih "modernizujes" evo procitaj na ovom linku kako to da odradis http://www.skrivenoblago.com/forum/index.php/topic,667.0.html

Postovanje i hvala na odgovoru... Pozdrav

GROTAGOLD

• Super moderator
  • Guru
  • 1.503
  • СВОЈУ ЋУ БИТКУ САМ ДА ВОДИМ !!!
    • https://www.facebook.com/dragan.dragan.547
« Odgovor #6 poslato: 22.01.2013 u 18:46 »
Evo i ja da dodam jednu "sitnicu"..te oznake od boje su postvljane da se zna koja sipkica ide u levu a koja u desnu ruku.

MarFi

• Rekreativac
  • **
  • 18
« Odgovor #7 poslato: 22.01.2013 u 19:09 »
Evo i ja da dodam jednu "sitnicu"..te oznake od boje su postvljane da se zna koja sipkica ide u levu a koja u desnu ruku.

grotagold, na obe dve sipke ima ista boja na istom mestu...

GROTAGOLD

• Super moderator
  • Guru
  • 1.503
« Odgovor #8 poslato: 22.01.2013 u 19:14 »
Kada se radi sa sipkicama prvo im se odredi polaritet i na neki nacin oznaci koja je u levoj a koja u desnoj ruci. To vazi kada se naprave nove i nema vise mesanja ..cas leva cas desna...zna se koja je u kojoj. A drugo pravilo je.."za najbolji uspeh" da se tudje sipke nikada PODVLACIM nikada ne koriste , kao sto se svoje nedaju u tudje ruke.

ZOORO

• Vucja družina
  • Hobista
  • 83
« Odgovor #9 poslato: 16.02.2013 u 15:51 »

grotagold, na obe dve sipke ima ista boja na istom mestu...
:D :D :D

GROTAGOLD

• Super moderator
  • Guru
  • 1.503
« Odgovor #10 poslato: 16.02.2013 u 16:01 »
Hajde lepo ZORO objasni sta je tu smesno??? Voleli bi smo svi da znamo tvoje strucno misljenje....i nesporim da se covek uci dok je ziv !!!

ZOORO

• Vucja družina
  • Hobista
  • 83
« Odgovor #11 poslato: 16.02.2013 u 16:24 »
Hajde lepo ZORO objasni sta je tu smesno??? Voleli bi smo svi da znamo tvoje strucno misljenje....i nesporim da se covek uci dok je ziv !!!
-da se zna koja sipkica ide u levu a koja u desnu ruku.
-grotagold, na obe dve sipke ima ista boja na istom mestu...
Moe mislene -mozda ne e  strucno ,po shto ne  mislim da sam guro -ali vervam  da raslje rade.

GROTAGOLD

• Super moderator
  • Guru
  • 1.503
« Odgovor #12 poslato: 16.02.2013 u 17:03 »
O prefiksu "GURU" sam vec dao svoje misljenje a imam namere i da taj izraz demistifikujem tako da se nimalo nesmatram povlascenim zato sto ispod mog profilnog imena stoji taj dodatak i jos uvek sam misljenja da je to jedno nespretno i nesrecno recenje. Vrednost clanova ovog foruma se meri po onome sta su napisali a ne koliko su postova postavili narocito ne one vrste koje kada se procitaju nemaju nikakvu vrednost. Takve persone bih nazvao dobro napunjene i upakovane vrece ali koje su iznutra prazne.
Ako vec imas svoja iskustva u radu sa sipkicama i rasljama postavi ih ovde bez obzira na jezicku barijeru...razumecemo  ;)

kaligula

• Guru
  • 325
  • ko zna zna, ko nezna.............
« Odgovor #13 poslato: 10.02.2014 u 20:23 »

za dobar rasijar i dve najobicne zice zavrsile bi posao, a mesing kao materijal se koristi za izradu rasije jer je najneosetlijiv na magnetizam i ostale smetnje, ali mesing kao materijal se upotrebljava kad bi neko hteo da napravi idealne rasije, ali ja mislim da svaki drugi metal ce zavrsi 98 % posao, a ostala dva su stremljenje kon idealizam.
Zamolio bih g-dina Milana da nam kaze ako hoce kako sa rasije se odrguje dubina, kolicina, i kako se odraguje diskriminacija metala?

relco

• Guru
  • 293
  • Dobrodošli na naš forum!
« Odgovor #14 poslato: 10.02.2014 u 22:12 »
da pitam samo da li se moze upotrebiti i neki drugi metal za izradu raslji.Koji je ponajbolji.Cuo sam da treba mnogo vezbanja sa rasljama da se nesto nadje.Ili je nesto drugo u pitanju.

Website Monitoring